Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 959 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Проектното предложение на кандидата Анви – 92 ООД с наименование „Развитие на хлебопроизводството чрез инвестиции в модерно оборудване“ има за цел да допринесе за развитието на неземеделски дейности в Чирпански регион, с потенциал за устойчиво развитие, и в частност хлебопроизводството, което е свързано със създаване на заетост извън сектор земеделие, чрез инвестиции в модерно оборудване. 
Основната дейност по проекта се състои в доставка на Сито – аератор за брашно - 1 бр.; Тестоделителна машина - 1 бр.; Тестоокръглителна машина - 1 бр.; Тестооформителна машина - 1 бр.; Пруфер за междинна ферментация  - 1 бр.; Автоматична хлеборезачна машина - 1 бр., в рамките на 24 месеца. Бюджетът на проекта е 57900 лв.
Безвъзмездната помощ е в размер на 75%, а останалите 25%  са собствено участие на кандидата.
В резултат от реализация на тази дейност и извършените инвестиции ще се изпълни целта на проекта - ще бъде разкрито едно ново работно място за хлебар, ще се повиши конкурентоспособността на фирмата чрез повишаване на количеството произвеждани хляб и хлебни изделия, и съответно - повишаване на оборотите, намаляване на енергопотреблението чрез използване на енергийно ефективни машини и повишаване на ефективността на работата.
Изпълнението на проекта ще допринесе за постигане на целите, заложени в Стратегията за водено от общностите местно развитие на Сдружение МИГ „Чирпан“ за насърчаване на инвестиционната дейност, създаваща заетост и предпоставки за устойчиво развитие в секторите, извън земеделието в Чирпански регион, а това ще допринесе и за изпълнение на целите за развитие на конкурентоспособността на селските райони, и за ускоряване на диверсификацията на неземеделски дейности, заложени в Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на оборудване за производство на хляб и хлебни изделия: Фирмата разполага с пещ - тунелна за изпичане на хляб, тестомесачка, сито за брашно, окръглител, междинен пруфер за довтасване, франзелмашина, резачка, като всички машини са „втора употреба“ и са физически и морално остарели. Друг проблем е тяхното голямо енергопотребление, което се отразява на крайния финансов резултат за фирмата. Тъй като стремежът е крайната цена на хляба и хлебните изделия да не се различават от тези на конкурентите, т.е. да се предлага високо качество на приемливи за клиентите цени, всеки допълнителен разход рефлектира върху себестойността и печалбата за фирмата. Това поражда необходимост от закупуване на нови машини, които са с по-голяма производителсто и с по-малък разход на ел.енергия, което да се отрази благоприятно върху крайната печалба за фирмата. Предвижда се да бъдат закупени следните машини: 1. Сито – аератор за брашно (с вместимост до 50 кг) – 1 бр. 2. Тестоделителна машина (за късове с грамаж от 200 до 900 г) – 1 бр. 3. Тестоокръглителна машина (за късове с грамаж от 300 до 1000 г) – 1 бр. 4. Тестооформителна машина (за късове с грамаж от 200 до 1000 г) – 1 бр. 5. Пруфер за междинна ферментация – 1 бр. 6. Автоматична хлеборезачна машина (за дължина на хляба до 35 см) – 1 бр. Преди подаването на проекта за изготвени запитвания до три фирми-доставчици на оборудване за хранително-вкусовата промишленост. Получени са оферти от ЕТ НЕЖО-БГ-ГЮНАЙ МЕХМЕД, КИКО - 7909 ЕООД и ЕН БИ ЕФ ООД. Въз основа на избрания критерий „най-ниска цена“, получените оферти са оценени и класирани. С най-ниска предложена крайна цена е офертата на ЕТ НЕЖО-БГ-ГЮНАЙ МЕХМЕД - 57900 лв. без ДДС. С решение на управителя, тази цена е определена и заложена в бюджета на проектното предложение. Реализацията на инвестиционната програма ще създаде условия за разкриване на допълнително работно място за хлебар. 57 900.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.