Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 743 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

С настоящия инвестиционен проект ВЕСКО - ВЕСЕЛИН ИВАНОВ ЕТ кандидатства по реда на подмярка 5.1 „Подкрепа за инвестиции в превантивни мерки, насочени към ограничаване на последствията от вероятни природни бедствия, неблагоприятни климатични явления и катастрофични събития” с цел подобряване на мерките за биосигурност в стопанството и намаляване на риска от засягане на животновъдния обект от заразни болести по птиците. Инвестициите по проекта са насочени към изграждане на съоръжения и системи свързани с превенция и безопасно съхранение на фуражите в животновъдния обект съобразно изискванията на Наредба 44/2006, чл.4, ал.1, т. 6. Фермата на кандидата е позиционирана в област Ямбол, в която през последните години са констатирани огнища на две от най-популярни болести по птиците "Инфлуенца А"  в с. Зимница и  с. Правдино, общ. Стралджа, област Ямбол през 2018г. и "Нюкясълска болест" през 2009 г. в землището на с. Мамарчево, община Болярово, обл. Ямбол.
С цел превенция от навлизане на заразни болести в птицефермата,  ВЕСКО - ВЕСЕЛИН ИВАНОВ ЕТ има намерение да инвестира в закупуване на 2 бр. пропусквателени пункта, които представляват портална сиситема за автоматична дезинфекция  на входовете/изходите за навлизащите в обекта  транспортни средства (с дължини на портала, съответстващи на  входовете/изходите на обекта, а именно 5,5 м. и 4.9м.) и да изгради ново поколение силозно стопанство за съхранение за нужните на стопанството фуражи, разполагащо със система за дезинфекция на зърнeни суровини. 
По-конкретно, силозното стопанство предмет на инвестиционния проект е с общ обем на силозите 1215 м3 , като включва:				
силози -3 бр - всеки с вместимост по 405 м ³ или общо 1215 м3										
система за дезинфекция на зърнeни суровини - 1 комплект
		
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Повишаване на мерките за биосигурност, чрез инвестиции в изграждане на съоръжения и системи свързани с превенция и безопасно съхранение на фураж в птицефермата в с. Дражево.: Земеделският стопанин, Веселин Иванов, има за цел да обхване под контрол основното слабо звено в птицефермата в село Дражево, а именно съхранението на първичния фураж (царевица, пшеница и шрот), който към момента се доставя ежедневно във фермата с опастност от разразпространение на заразни болести. С цел избягване на тези слабости в биосигурността на стопанството, ВЕСКО - ВЕСЕЛИН ИВАНОВ ЕТ има намерение с финансовото подпомагане на настоящата мярка да изгради съоръжения за безопасно съхранения на първичен фураж (царевица и фуражна пшеница), с които да покрие основните си критични точки в биосигурността. Чрез закупуване на 2 бр. портална система за дезинфекция (с дължини на портала, съответстващи на входовете/изходите на обекта, а именно 5,5 м. и 4.9м.) за влизащите в обекта транспортните средства ще се осигури защита от навлизането на болести и вредители в животновъдния обект. Липсата на съоръжения за съхранение на фураж е рисков елемент от гледна точка на биосигурността. Фуража е притегателна точка за гризачи и диви птици, което създава голям риск от пренасяне на патогенни микроорганизми през фуража. Чрез прилагане на планираните инвестиции за съхраняване на фураж ще даде възможност на ВЕСКО - ВЕСЕЛИН ИВАНОВ ЕТ да контролира целия процес от доставката и закупуването на фуражни култури, тяхното обеззаразяване, съхранение, преработка и превоз на фуражната смеска до животновъдните сгради. Новите съоръжения ще осигурят безопасна доставка, съхранение и обеззаразяване на фуража, който консумира стопанството. Това ще гарантира превенция в животновъдните обекти и на практика ще направи заразяването на фуража, който се консумира от животните невъзможно. 382 386.76 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.