Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 743 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Нуждата от професионално обучение се обуславя от факта, че едва 5% от фермерите имат професионална квалификация в областта на земеделието. Глобализацията на пазарите и конкуретнтната бизнес среда изискват заетите в земеделието и горите да имат добри познания в редица области, които да им помогнат да управляват бизнеса си по ефективен и конкурентноспособен начин. Присъединяването на България към ЕС, също така, задължава фермерите да се адаптират към въвеждането на редица стандарти на Общността и изисквания, свързани с техните дейностти. Чрез провеждането на професионално обучение ще се увеличат възможностите за получаване на допълнителни доходи и за придобиване на нови знания на заетите в земеделието. В условията на увеличаващата се специализация на земеделието е важно фермерите да имат добра икономическа и техническа квалификация в областта на новите технологии, опазване на околната среда, възобновяемите източници на енергия и др.
Настоящото проектно предложение предвижда провеждането на курс от 150 часа на тема: „Иновационни модели за управление на земеделските стопанства“, който ще обхване 60 лица в 4 групи и курс от 30 часа на тема: „Подпомагане на превенцията и управление на риска в земеделските стопанства“, който ще обхване 240 лица разпределени в 16 групи.
Професионалното обучение ще бъде извършено по рамкова програма "Д", професия "Растениевъд" код 621030, специалност "Полевъдство" код 6210302, като след завършено професионално обучение за придобиване на квалификация по част от професия ще бъде издадено Удостоверение за професионално обучение.
Курсовете са предназначени за регистрирани земеделски стопани и заети в земеделски стопанства, при които е належащо обучение, касаещо въвеждане на добрите земеделски практики във земеделското стопанство, повишаване професионалната квалификация на земеделските стопани, запознаване с новите и иновативни технологии при управление на земеделските стопанства и т.н.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Организиране на курс от 150 часа на тема: „Иновационни модели за управление на земеделските стопанства“.: Обучението по настоящата учебна програма е предназначено за земеделски стопани (регистрирани по Закона за подпомагане на земеделските производители), както и на заетите в техните стопанства. Предложените теми от учебното съдържание имат научно и практико – приложно значение с оглед конкретните потребности на земеделските производители. Провеждане на обучение чрез курс от 150 часа произтича, от големия брой бенефициенти, кандидатствали по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани” и подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки земеделски стопанства“ по ПРСР 2014-2020 год., които е необходимо да преминат курс на обучение от 150 часа, а от друга – необходимостта от въвеждане на добрите земеделски практики във всички земеделски стопанства, повишаване професионалната квалификация на земеделските стопани, запознаване с новите и иновативни технологии при управление на земеделските стопанства и т.н. Предвижда се обучение на 60 лица, разделени в четири групи. 141 840.00 0.00
Организиране на курс от 30 часа на тема: „Подпомагане на превенцията и управление на риска в земеделските стопанства“.: Провеждане на обучение чрез курс от 30 часа произтича, от големия брой бенефициенти, кандидатствали по различни проекти по ПРСР и схеми на ДФ Земеделие, които е необходимо да преминат специализиран курс на обучение, а от друга – необходимостта от въвеждане на добрите земеделски практики във всички земеделски стопанства, повишаване професионалната квалификация на земеделските стопани, запознаване с новите и иновативни технологии при управление на земеделските стопанства и т.н. Предвижда се обучение на 240 лица, разделени в 16 групи. 125 760.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.