Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 959 дървета
English

Програма: Развитие на човешките ресурси

Район за планиране: Всички

Описание

Основната цел на проектното предложение е да се създаде и развие мобилен екип към Сдружение "Аутизъм Днес", който чрез иновативен подход да допринесе за личностното развитие на лица с психични разстройства и интелектуални затруднения. В рамките на проекта ще се назначат специалисти за работа с лицата от целевата група и ще се закупи подходящо оборудване и материали за изпълнение на предвидените дейности.

Стремежът на кандидата с настоящият проект е да допринесе за по-пълноценната подкрепа и социалното включване на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения, ползващи резидентна грижа, включително в специализирани институции чрез реализиране на дейности в посока социално включване чрез формиране на умения за самостоятелност, личностно развитие и др.
Чрез изпълнението на дейностите по проекта се цели и разширяване на възможностите за подобряване качеството на живот на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения, настанени в резидентни услуги.

За изпълнение на поставените цели и за постигане на заложените резултати, се предвижда да се изпълнят следните дейности и мерки по проекта:
- Сформиране на мобилен екип към Сдружение "Аутизъм Днес".
- Реализиране на собствена програма за подкрепа и социално включване на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения, ползващи резидентна грижа.

Със собствената програмата ще се разшири обхвата на услугите, предоставяни в общността, чрез предоставяне на психосоциална рехабилитация и подкрепа за лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения, ползващи резидентна грижа.

При изпълнение на проектното предложение, Сдружение “Аутизъм Днес“ ще спазва хоризонталните принципи на ОП РЧР, и ще се придържа към принципите на хуманност и солидарност, като осигурява достъпни и качествени социални услуги.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Създаване на Мобилен екип към Сдружение "Аутизъм днес" - 1 част: Цели на дейността: Целта на тази дейност е да се създаде мобилен екип към Сдружение "Аутизъм днес", чиято основна цел е постигането на измеримо, положително социално въздействие върху целевата група. Описание на дейността: За да се постигнат заложените в проекта цели е необходимо да се наемат 18 компетентни лица на постоянни трудови договори на следните длъжности: - Мениджър екип - 1 лице - Психолог - 6 лица - Социален работник - 2 лице - Социален педагог - 2 лица - Трудотерапевт - 2 лице - Логопед - 2 лица - Ерготерапевт - 2 лица - Медицинска сестра - 1 лице Лицата ще бъдат наети на 4 часови трудови договори с формирано възнаграждение на база МОД за 2020 г. за период от 24 месеца. С помощта на подбраните подходящи специалисти ще се стартира процеса на въвеждане на лицата от целевата група в преките дейности по реализиране на собствената Програмата, както и мотивиране на участниците за включване в различните дейностите. От наетите по проекта експерти ще бъдат изработени съвместно индивидуални оценки на всяко лице от целевата група. В зависимост от идентифицираните потребности в индивидуалната оценка на всяко лице ще се прецени интензивността на участие и ще се изработи индивидуален график за включване в Програмата. Лицата от целевата група ще се включват в индивидуално и/или в група в различните дейности. Проектът предлага един иновативен подход и грижа за лицата от целевата група. Доказано е, че ако тези лица бъдат изолирани и несоциализирани, те се влошават още повече. Мобилният екип ще предложи комплекс от услуги, които създават условия за социлано включване на лицата, свързано с придобиване на умения за самостоятелност, подкрепа към личностното развитие, развиването на таланти и др. За обезпечаване на административната дейност на мобилния екип ще бъдат закупени: стационарни и преносими компютри, принтери, бюра, офис столове, офис шкафове и дидактически материали и пособия за работа по различните предвидени дейности в Програмата. Етапи на изпълнение: За първи проектен месец в плана за изпълнение на проекта е предвиден месец юни 2020 г. 1. Провеждане на интервюта и подбор на подходящите кандидати за сформиране на Мобилен екип - 1-ви месец. Извършения подбор ще има за цел определяне на конкретните лица за участие в проекта на съответната длъжност. При подбора на кандидатите ще се спазват принципите за равенство на половете, равни възможности и превенция на дискриминация. 2. Сключване на трудови договори и разработване на длъжностните характеристики на лицата, включени в Мобилния екип - 2-ри месец. 3. Организиране на вътрешно обучение за новонетите специалисти от екипа - 2-3-ти месец. Ще се извърши необходимото обучение за работа с лицата от целевата група от по-опитните служители на Сдружение "Аутизъм Днес" по разработена и въведена вътрешна методика за обучение. 0.00 150 538.68
Създаване на Мобилен екип към Сдружение "Аутизъм днес" - 2 част: Цели на дейността: Целта на тази дейност е да се създаде мобилен екип към Сдружение "Аутизъм днес", чиято основна цел е постигането на измеримо, положително социално въздействие върху целевата група. Описание на дейността: За да се постигнат заложените в проекта цели е необходимо да се наемат 18 компетентни лица на постоянни трудови договори на следните длъжности: - Мениджър екип - 1 лице - Психолог - 6 лица - Социален работник - 2 лице - Социален педагог - 2 лица - Трудотерапевт - 2 лице - Логопед - 2 лица - Ерготерапевт - 2 лица - Медицинска сестра - 1 лице Лицата ще бъдат наети на 4 часови трудови договори с формирано възнаграждение на база МОД за 2020 г. за период от 24 месеца. С помощта на подбраните подходящи специалисти ще се стартира процеса на въвеждане на лицата от целевата група в преките дейности по реализиране на собствената Програмата, както и мотивиране на участниците за включване в различните дейностите. От наетите по проекта експерти ще бъдат изработени съвместно индивидуални оценки на всяко лице от целевата група. В зависимост от идентифицираните потребности в индивидуалната оценка на всяко лице ще се прецени интензивността на участие и ще се изработи индивидуален график за включване в Програмата. Лицата от целевата група ще се включват в индивидуално и/или в група в различните дейности. Проектът предлага един иновативен подход и грижа за лицата от целевата група. Доказано е, че ако тези лица бъдат изолирани и несоциализирани, те се влошават още повече. Мобилният екип ще предложи комплекс от услуги, които създават условия за социално включване на лицата, свързано с придобиване на умения за самостоятелност, подкрепа към личностното развитие, развиването на таланти и др. За обезпечаване на административната дейност на мобилния екип ще бъдат закупени: стационарни и преносими компютри, принтери, бюра, офис столове, офис шкафове и дидактически материали и пособия за работа по различните предвидени дейности в Програмата. Етапи на изпълнение: За първи проектен месец в плана за изпълнение на проекта е предвиден месец юни 2020 г. 1. Провеждане на интервюта и подбор на подходящите кандидати за сформиране на Мобилен екип - 1-ви месец. Извършения подбор ще има за цел определяне на конкретните лица за участие в проекта на съответната длъжност. При подбора на кандидатите ще се спазват принципите за равенство на половете, равни възможности и превенция на дискриминация. 2. Сключване на трудови договори и разработване на длъжностните характеристики на лицата, включени в Мобилния екип - 2-ри месец. 3. Организиране на вътрешно обучение за новонаетите специалисти от екипа - 2-3-ти месец. Ще се извърши необходимото обучение на лицата за работа с уязвими групи от опитните служители на Сдружение "Аутизъм Днес" по разработена и въведена вътрешна методика за обучение. 0.00 0.00
Реализиране на собствена програма за подкрепа и социално включване на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения, ползващи резидентна грижа в специализирани институции: Цели на дейността: Целта на дейността е да се реализира собствена програма за подкрепа и социално включване на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения, ползващи резидентна грижа в специализирани институции, която включва: 1. Личностно развитие; 2. Придобиване на умения за самостоятелен живот; 3. Провеждане на терапевтични дейности за компенсиране на трудности в развитието; 4. Насърчаване на доброволчеството. Описание на дейността: Предвидената програма и дейности са насочени към повишаване на самостоятелността на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения чрез подобряване на различни техни умения, като например: познаване на часовника и управление на времето; познаване на парите и управление на личния бюджет и бюджета на домакинството; умения за успешно себепредставяне, като част от по-доброто общуване с другите. В проекта са включени и дейности в сферата на арт и трудо терапията, целящи изграждането на емоционална устойчивост при хората с интелектуални затруднения. Основната цел на дейността е да се предоставя на лицата с психични разстройства и интелектуални затруднения не само стационарни, но мобилни услуги - „Услугите отиват при клиента”, които информират, подпомагат и подкрепят включването на лица в подходящи за тях услуги. В програмата са заложени иновативни междусекторни услуги за лицата, включващи психосоциална рехабилитация, трудотерапия, учене през целия живот и др. В Програма са заложени дейности за придобиване на умения за самостоятелен живот с цел да се подобрят междуличностните взаимоотношения и включване в обществото на лицата от целевата група. Програмата е насочена основно към личностно развитие на лицата - развитие на умения за общуване, себеизразяване и себепредставяне, повишаване готовността за успешно социално включване. Програмата е насочена към ориентиране и придобиване на умения за самостоятелен живот и мотивация. Програмата включва специализирана подкрепа и различни терапевтични дейности. Основните компоненти при реализирането на съвместната работа на екипа от специалисти от социалните услуги в общността - резидентен тип или специализирани институции, и екипа от специалисти от мобилната група за предоставяне на психосоциална рехабилитация и подкрепа, целят постигането на социално включване на лицата с психични разстройства в обществото, като чрез мултидисциплинарния подход се постигне тяхното овластяване и осигуряване на трудова заетост. Съвместната дейност и полагането на общи усилия от страна на специалистите ще гарантира максимална подкрепа на лицата с психични разстройства при намиране и задържане на работа отново като част от пълноценния им граждански живот в общността. Също така взаимното съдействие и подкрепа между професионалистите ще способства за развитието на политики и застъпничество, насърчаване на доброволчеството (посредством осъществяване на взаимовръзки с местни университети и набиране на студенти, стажанти), за разработване на антистигма и информационни кампании за хората с психични заболявания и за надграждане на капацитета и обучението на специалистите. Интегрирането на теоретико-практическия модел на работа, както и обмяната на опит между отделните специалисти ще благоприятства за внедряването на нови методи и техники при реализирането на практическата и теренна социална работа, както и повишаване качеството на предлаганите социални услуги, предоставянето на висококвалифицирана и професионална помощ. Етапи на изпълнение: Като първи проектен месец в плана за изпълнение на проекта е предвиден месец юни 2020 г. 1. Разработване на методика и документация, необходима за изпълнение на собствената програма - 3-ти месец; 2. Подбор на потребителите и изготвяне на индивидуални оценки за потребностите им - 3-5-ти месец; 3. Изготвяне на индивидуални програми и графици - 3-6 месец; 4. Изпълнение на Програмата - 6-25-ти месец. 0.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.