Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 957 дървета
English

Програма: Развитие на човешките ресурси

Район за планиране: Всички

Описание

Настоящото проектно предложение има обща цел: Насърчаване на социалното включване и интегриране в обществото на лица в неравностойно положение, развитие сферата на социалните услуги.
Специфични цели:
- Задоволяване потребностите на бездомни лица от подслон, храна и други социални услуги;
- Интегриране на бездомни лица;
- Предоставяне на качествена грижа за най-уязвимите лица в общността

Целите на проекта ще бъдат постигнати посредством изпълнението на дейности свързани с: Подбор и наемане на персонал, ангажиран в социалната услуга от резидентен тип в общността - приют, която ще бъде разкрита по проекта; Обучение на персонала; Разкриване и функциониране на социалната услуга  в общността - Приют. 
След реализиране на проектното предложение ще се разшири обхвата на предоставяните услуги в общността, като се създаде нов вид социалната услуга, задоволяваща потребностите на лица без подслон, а именно - социалната услуга в общността - Приют. 
Стойността на проектното предложение е 363 518,95 лв. и е с продължителност 55 месеца. Екипът, отговорен за изпълнението на проекта се състои от ръководител, счетоводител, експерт "Човешки ресурси" и технически сътрудник. 
Информация за проекта и донора ще бъдe разпространенa сред широката общественост.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Подбор и наемане на персонал в социалната услуга в общността "Приют": За предоставяне на качествена социална услуга ще бъде извършен подбор на персонал в социалната услуга в общността "Приют". Екипът за управление и администриране на проекта ще разработи детайлна процедура с ясни правила за подбор на работещите в приюта. Водещите критерии при подбора на персонала ще бъдат следните: подходяща професионална квалификация и опит за всяка длъжност; притежаване на личностни качества и социални умения, необходими за ефективната работа с бездомни лица и семейства; умения за работа в екип, контактност, тактичност в отношенията, неконфликтност, отговорност, способност за откликване при извънредни ситуации, възможност за съвместяване и за работа под напрежение. Лицата ще бъдат наети по трудово правоотношение, както следва: директор - 1 лице на 8-часов работен ден; социален работник - 1 лице на 8-часов работен ден; работник-кухня - 1 лице на 4-часов работен ден и домакин - 1 лице на 4-часов работен ден. Със заповед на кмета на Община Горна Оряховица ще бъде назначена комисия, която да извърши подбора на персонала. Работещите в приюта ще бъдат назначени от Кмета на общината. Основните задължения на наетите по проекта лица ще бъдат вменени в длъжностни характеристики. Община Горна Оряховица приключи реализирането на проект „Изграждане на приют в гр. Горна Оряховица“, който се осъществи по Оперативна програма „Региони в растеж“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие, по процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16RFОP001-1.027 „Изпълнение на интегрирани планове за градско възстановяване и развитие 2014-2020-Горна Оряховица“. Обектът „Приют“ е въведен в експлоатация. С оглед належащата необходимост през зимните месеци от предлагане на този вид социална услуга, Община Горна Оряховица ще стартира реализирането на дейността по проекта непосредствено след подаване на формуляра за кандидатстване, преди подписване на Административния договор. Датата на стартиране на дейностите по проекта е 03.12.2018г. 6 000.00 3 798.98
Обучение на персонала в приюта и реализиране на дейности преди разкриването и функционирането на социалната услуга в общността "Приют" : За осигуряване на качество и професионализъм при предоставянето на социалната услуга и създаване на условия за придобиване на подходящи знания и умения, работещите в приюта ще преминат въвеждащо обучение. Въвеждащото обучение ще запознае обучаващите се с философията и целите на услугата, с организацията на работа и функциите на всеки служител, както и с обхвата на услугата и на основната документация. Персоналът на приюта ще подготви бланки на необходимата документация за функциониране на социалната услуга. Супервизии на персонала по проекта ще бъдат извършвани след настаняване на потребителите в приюта със средства от Единния разходен стандарт. Дейността ще стартира непосредствено след подаване на формуляра за кандидатстване, преди подписване на Административния договор. 2 400.00 1 519.59
Разкриване и функциониране на социалната услуга в общността "Приют": Дейността цели да се разкрие и осигури функциониране на нов вид социална услуга в общността - "Приют. Социалната услуга в общността "Приют", с капацитет 15 места, ще бъде разкрита със Заповед на кмета на Община Горна Оряховица. В приюта ще бъдат настанявани бездомни лица и семейства, нуждаещи се от задоволяване на базовите им потребности, свързани с осигуряване на подслон, храна, хигиена, социално консултиране и др услуги. Отговорните институции ще има възможност да работят за разрешаване на всеки един индивидуален случай с бездомно лице, установяване на адресна регистрация, изготвяне на необходимите документи - лична карта , ЕР на ТЕЛК, документи за настаняване в специализирана институция или в социална услуга от резидентен тип. Така лицата ще бъдат прибирани от улицата и по време на престоя им в приюта ще им бъде оказвана индивидуална подкрепа за трайно включване в общността. Социалната услуга в общността "Приют" ще функционира при спазване на разпоредбите, посочени в Закона за социално подпомагане и Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане, както и другите нормативни документи от националното законодателство. В приюта ще бъдат настанявани бездомни лица и семейства за срок не повече от 3 месеца в рамките на календарната година. За периода на предоставяне на социалната услуга (5 години), 300 лица ще получат подкрепа за социално включване. 325 797.20 262 637.27

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.