Активиране на икономически неактивни лица
: Направление I „Подобряване достъпа до заетост"
Кампания за активиране на икономически неактивни лица:
Предвижда се провеждането на дейности, които да съдействат за привличане на интереса на представителите на целевата група, свързан с образование, обучение и заетост и тяхната ефективна идентификация чрез различни комуникационни канали - интернет, електронна и обикновена поща, социални мрежи, печатни медии, регионални радиа.
Целта е информацията да достигне до лицата от целевата група, като съдържанието и начина на поднасяне да събуди интерес, а достъпността и наличността й чрез медии, брошури, плакати и листовки, социални мрежи да поддържа актуална тази информация до момента, в който таргетираните лица направят първата крачка към идентификация. Конкретната цел на дейността е организиране и провеждане на целенасочени действия, създаване на цялостна концепция за нейното реализиране, изготвяне на дизайн, отпечатване и разпространение на рекламно-информационни материали, на рекламни карета и PR материали в национални и регионални печатни издания, необходими за обезпечаване изпълнението на дейността.
1. Провеждане на информационни дни на територията на общината, чрез изграждане на щанд, позициониран на ключова локация. Ще бъдат проведени 3 информационни дни в продължение на 3 последователни седмици.
2. Провеждане на медийна кампания - Изготвяне и разпространение на материали в и за медиите относно осъществяването на дейностите: Изработване, съгласуване и разпространяване на прессъобщения в хода на кампанията; Разработване, съгласуване и публикуване на платени съобщения в електронни медии/ интернет сайтове; Разработване и публикуване на материали в пресата; Радио-излъчвния на аудио клип за кампанията ; Изготвяне и изпращане на онлайн информационен бюлетин; Осигуряване на необходимото медийно покритие в рамките на срока на изпълнение на проектната дейност;
3. Провеждане на цялостна Интернет кампания чрез: Изработване на общо интерактивни банери; Изработка и поддръжка на фейсбук страница;
4. Провеждане на цялостна рекламна кампания чрез: Дизайн, предпечат, печат и разпространение на различни видове рекламни материали – Брошури, Плакати;
5. Подготовка и разпространение на аудио-визуални материали: Разработване на 30 секунден аудио клип и излъчването му в регионални и национални радиостанции;
6. Срещи с представители на бизнеса - тези срещи ще целят да развият интереса у неактивните лица относно възможностите за преодоляване на негативните нагласи, насочени към трудовата дейност и включване в образование и обучение за по-лесни намиране на работа. В срещите ще участват представители на партньора-работодател за споделяне на практически опит.
|
19 439.50
|
19 439.50
|
Мотивационни обучения за представителите на целевата група
: Направление I „Подобряване достъпа до заетост"
Мотивационни обучения за до 40 души, представителите на целевата група;
Дейността по провеждане на мотивационни обучения има за основна цел справянето с най-трудния за преодоляване и изключително индивидуален за директно адресиране проблем с мотивацията на лицата от целевата група. Именно поради тези специфики, кандидатът е предвидил следната методология на провеждане на тези курсове:
1. Ще бъде осигурено групово консултиране за възможностите за информиране и търсене на работа, мотивиране за активно поведение при търсене на работа, психологическо подпомагане, извършвано от дипломиран психолог, който първо ще оцени отделните индивидуални характеристики на лицата в групата и ще се опита да генерира необходимия групов ресурс за общо подпомагане. Основата цел е формиране на социални умения при търсене на работа или активирането им при продължително отсъствие от пазара на труда. Изключително важни са техниките за справяне със стреса и повишаване на самооценката на неактивните лица, изграждане на основни умения за общуване и представяне пред работодатели, подпомагане на трудовата реализация и адаптацията към пазара на труда и др. Груповото консултиране ще бъде в рамките на 42 часа/лице.
2. Провеждане на групови занимания за усвояване на конкретни умения и компетенции по писане на автобиография, подходи при търсенето на работа и селектирането на подходящите обяви, писане на мотивационно писмо и др. Чрез участие в мотивационно обучение лицата придобиват знания и умения за ориентиране на пазара на труда и адаптиране към неговите изисквания, за търсене и избор на подходящо обучение или заетост. Обучението е насочено към усвояване на умения за подготовка на документи за кандидатстване за работа, усвояване на умения за ефективно използване на различни източници на информация за свободни работни места, усвояване на умения за успешно представяне пред работодател, използване на позитивното влияние на групата - повишаване на активността за търсене на работа, сътрудничество, подпомагане, насърчаване. Конкретните програми на модулите от мотивационното обучение ще бъдат разработени от избраните обучители, но като минимум то трябва да осигурява овладяването на:
- Техники за ефективна комуникация;
- Подготовка на документи при кандидатстване за работа;
- Подготовка за явяване на интервю/събеседване с работодател;
- Изготвяне на план за търсене на работа и реализация
Груповото консултиране ще бъде в рамките на 42 часа/лице.
В дейността ще бъдат включени активираните вследствие на предходната дейност до 40 лица от целевата група.
С активираните лица от целевата група активно ще работят и трима ромски трудови медиатори. Те ще им оказват съдействие при работа с държавните институции в сферата на намирането на работа и ще съдействат за разширяване на контингента от работодатели, които ползват услугите на ДБТ. |
16 528.50
|
16 528.50
|
Подготовка за стартиране на собствен бизнес - Клуб на предприемача: Направление I „Подобряване достъпа до заетост"
Дейността цели да насочи представителите на целевата група към личностно развитие и предприемачество, като по този начин допринесе за насърчаване на самостоятелната заетост на лицата. Нейното осъществяване ще способства за насочване на потенциала на представители на социално- уязвими групи в посока към успешна реализация на пазара на труда чрез насърчаването им да придобият нови знания и обогатят своите умения, за да изградят конкуренти предимства и да се развият като успешни личности.
Дейността е насочена към деца и родители от целевата група.
В рамките на дейността ще бъде създаден Клуб на предприемача. В продължение на 3 месеца ще бъдат проведени 3 еднодневни обучения, през които ще преминат до 40 представители на целевата група, за запознаване с възможности за кандидатстване по проекти за собствен бизнес.
Обучението ще включва модули за подготовката на бизнес план и разкриване на малка фирма, както и подготовка на предприемачески програми и стратегии, които се базират на основата на дизайнерското мислене в бизнеса. Предвижда се осъществяване на дейности по психологическо подпомагане на неактивните лица с оглед повишаване на тяхната самоувереност и мотивация, както и промяна на нагласите относно възможностите за личностно развитие и успешна трудова реализация. Участниците в клуба ща бъдат информирани относно насоките за тяхното професионално развитие чрез провеждане на индивидуални дискусии и събеседвания за определяне на потребностите им за реализация.
Всички обучителни материали ще бъдат част от интерактивната платформа - Форум за социално включване. По този начин участниците в клуба ще бъдат активно въвлечени в процесите по използване на информационни и комуникационни технологии и ще развият своите умения в тази сфера.
|
3 300.00
|
3 300.00
|
Обучения за представители на целевата група: Направление I „Подобряване достъпа до заетост"
В рамките на тази дейност ще бъдат предоставени обучения за професионална квалификация и ключова компетентност за 20 лица от целевата група, съобразно необходимостта на работодателя, партньор по проекта.
Преди да се включат в обучение за професионална квалификация лицата ще преминат обучение по Ключова компетентност 1 „Общуване на роден (български) език. Изборът на 20-те лица за включване в обучение за ключовата компетентност ще се извърши след провеждане на входящ тест от обучаващата организация/институция за определяне на нивото сред подалите заявления за участие лица.
Обучението по КК1 ще се извърши на две групи по 10 лица в рамките на 16 учебни часа.
В съответствие с отрасловата ориентация и нуждите на партньора-работодател се предвижда обучение за придобиване на професионална квалификация на 20-те лица, преминали през обучение по КК1 и отговарящи на минималните изисквания за включване в обучение, се предвижда обучение по професия 582080 Помощник в строителството, Специалност 5820801 Основни и довършителни работи - I СПК.
Обучението е за придобиване на първа степен на професионална квалификация, с продължителност от 300 учебни часа.
Успешно преминалите обучението и издържали изпита лица, ще получат Свидетелство за професионална квалификация за придобиване на първа степен. |
13 400.00
|
14 319.50
|
Осигуряване на заетост : Направление I „Подобряване достъпа до заетост"
Осигуряване на заетост за 15 лица от целевата група за период от 6 месеца
След приключване на обучението за придобиване на професионална квалификация ще се осществи подбор, при който ще бъдат избрани 15 лица за включване в заетост. На 15-те лица, преминали успешно професионалното обучение ще бъде предложена заетост във фирмата на партньора-работодател. Те ще бъдат назначени на длъжност 93130001 "Общ работник, строителство на сгради" за период от 6 месеца.
Целта на дейността е да се възродят трудовите навици на лицата от целевата група и да се подпомогне тяхната социализация и интеграция на трудовия пазар.
За период а на заетост на лицата ще бъде изплащано трудов възнаграждение в размер на минималната работна заплата за страната. |
65 700.00
|
63 762.92
|
Психологически консултации с родители на проблемни деца: Направление II. „Подобряване на достъпа до образование“
В рамките на дейността се предвижда осигуряване на психологическа подкрепа на родителите от проблемни семейства, които възпрепятстват своите деца от участие в образователните процеси. Ще бъдат осигурени консултанти - психолози, които ще предоставят експертна подкрепа в две направления: идентифициране на конфликтни зони в семействата и тяхното разрешаване; работа за промяна на нагласите на родителите по отношение на важността на образованието и насърчаване на родителите да стимулират децата за посещение на училищни занятия.
Предвижда се провеждане на два типа консултации: групови занимания и индивидуална работа.
Груповите занимания предвиждат организиране на посещения в училище, излети и неформални занимания с родителите, чрез които се цели в неформална обстановка те споделят своите проблеми с други представители от тяхната общност, да обменят опит и взаимно да потърсят решения на своите проблеми. Ще бъдат организирани излети и занимания веднъж в месеца в продължебние на 6 месеца.
В рамките на индивидуалните занимания експертите психолози ще предоставят специализирани консултации в изолирана среда. Консултациите ще се извършват по график веднъж месечно в продължение на 6 месеца.
Груповите занимания ще се провеждат веднъж в месеца за по два часа.
В рамките на тази дейност ще бъдат обхванати родителите на минимум 20 деца, които са възпрепятствани от посещение на училище. |
5 000.00
|
4 655.10
|
Работа в общността за формиране на подкрепяща среда: Направление II. „Подобряване на достъпа до образование“
Партньорът-училище ще бъде отговорен за реализация на дейности по пълноценна социализация на деца и ученици от етническите малцинства. Реализиране на общностни кампании и работа в общността за формиране на подкрепяща среда и превръщане на образованието в устойчива ценност и намаляване на отпадането на ромските деца от училище.
1. Общностната кампания предвижда организиране на публични мероприятия - Форуми "Опознай различните" - със представители на социално- уязвими групи и жители на общината по време, на които участниците ще имат възможност да научат повече едни за други представяйки положителните аспекти от своите култури под формата на неформални образователни дейности базирани на взаимното учене и приемане на различните езици, култура, вярвания и ценности. Предвижда се организиране на 6 такива форума в рамките на 6 месеца по един.
2. В рамките на дейността се предвиждат срещи с родители /както на деца от училищата, така и на тези от детските градини/ и работа с експерти - консултанти по образователни затруднения, които ще осигурят формиране на позитивни нагласи спрямо различните общности и преодоляване на негативни стереотипи с оглед осигуряването са подходяща и приобщаваща образователна среда.
3. Ще бъдат реализирани индивидуални срещи с всеки ученик със специалисти педагог и административни дейности.
4. С оглед стимулиране на активното участие в образование и обучение и повишаване на неговата привлекателност ще бъдат организиране посещения на фирми, които работят в областта на услугите, включително и на общинското дружество, посещения на производствени цехове и ателиета, както и заведения за обществено хранене, включително и ученическите столове в самите училища. По този начин учениците от целевата група ще се запознаят на място със същността на различните видове трудова дейност на служителите и работниците в различните сфери на икономиката. Подходът на представяне на успешни примери ще допринесе за повишаване на мотивацията на целевата група за продължаване на своето образование и повишаване на качеството си на живот в бъдеще.
Клуб на родителите
В рамките на тази дейност ще бъде създаден и Клуб на родителите, който цели пряко включване на родителите в училищните дейности. За постигане целите на тази дейност родители на ученици от малцинствени групи ще бъдат привличани към училищния живот чрез различни активности като кулинарен конкурс за деца и родители, както и в подготовката на различните училищни прояви (спортни празници, чествания и др.), планирани в училищния календар.
Сесиите на клуба ще се провеждат веднъж месечно, в рамките на 1 учебна година. Целта на тази дейност е да се създаде устойчива практика, която ще допринесе за подобряването на достъпа до образование. Предвижда се чрез организиране на обучителни мероприятия с неформален характер в клуба да се стимулира положителната нагласа на родителите спрямо обучението и образованието, като се представят пряко ползите от усвояването на нови умения. В клуба ще бъдат провеждани и регулярни семинари за ролята на родителите в живота на детето и тяхното участие във възпитателния процес.
Организирането на съвместни дейности между родители и деца ще спомогне за по- доброто им взаимно разбирателство и преодоляване на конфликти, които биха предизвикали понижена мотивация за посещение на училище.
Клубът на родителите ще се събира по график веднъж месечно.
|
17 700.00
|
16 427.38
|
Повишаване на здравната култура: Направление III. „Подобряване достъпа до социални и здравни услуги”
Дейността ще бъде реализирана в две насоки– повишаване на здравната култура на представители на социално уязвими групи, от една страна, и развитие на здравна култура сред деца и подрастващи от социално уязвими семейства. Дейността е в съответствие с одобрената концепция.
Дейността ще съдейства за:
- заемането на информирана гражданска позиция по отношение на влиянието на социалните, икономическите и други условия на средата върху здравето, за индивидуалните рискови фактори и поведение, за наличието на подходи и възможности за решаването им;
- мотивиране на представителите на целевите групи в избора на поведение и начин на живот и да стимулиращи личното им развитие в здравословен план;
- предотвратяване на рисковете и неблагоприятните състояния чрез убеждаване на представителите на целевите групи да придобият доказани правилни модели на поведение и навици, които ще им помогнат за справяне с тях;
Дейностите насочени към родители включват:
-разработване на видео наръчник по здравна култура на база резултатите от анализа;
-създаване на блог за здравна култура, в който ще бъдат представени лични истории и добри практики свързани със здравословния начин на живот, правилния режим на хранене, преодоляване на вредните навици;
Дейностите насочени към деца и подрастващи:
- Провеждане на образователна кампания, целяща повишаване на здравната култура на децата. Целта е формирането на здравни и хигиенни навици у подрастващите, като стабилна база за изграждане на личността, за нейното физическо и психическо здраве.
За целта кампанията ще се фокусира върху: създаването на сборник с тематични приказки – „Да бъдем здрави“ за деца и информационни книжки за подрастващи; провеждане на открити уроци за деца на тема „здравна култура“, открити лекции за подрастващи; аудиовизуални материали и печатни материали за деца и подрастващи, които ще бъдат разпространявани на територията на общината, както и училищата и детските градини. Ще бъдат създадени клубове за здраве на различни тематики - хранене, спорт, хигиена и околна среда. Ще бъде създаден костюм, който ще бъде и талисман на дейността, и който ще участва пряко в откритите уроци и лекциите, с цел по лесно възприемане на информацията от децата. Ще бъдат обособени четири еднодневни открити зони за деца на територията на общината, както следва:
1. Зона за здравословно хранене;
2. Зона за активен начин на живот;
3. Зона за спазване на лична хигиена;
4. Зона за преодоляване на вредните въздействия на околната среда.
Зоните ще предоставят интерактивни занимания за деца с обучително информационен характер – ще бъдат изпалзвани методите на неформалното образование: ролеви игри, уъркшопове, симулации, дискусии, игри за разчупване на леда. След приключване на дейността материалите ще бъдат предоставени на общината, с цел постоянното им инсталиране на територията на Долна баня. Целта на кампанията е да се достигне до представителите от целевата група чрез достъпни и лесноразбираеми комуникационни послания, отговарящи на техните интереси.
|
46 000.00
|
43 383.50
|
Гарантиране на социални и здравни права: Направление III. „Подобряване достъпа до социални и здравни услуги”
Дейността включва:
1.Създаване на работна група “Посланици на здравето“ – дейността на посланиците ще бъде ориентирана към осведомяване на представители на целевите групи чрез различни комуникационни канали с формален и неформален характер, относно техните социални и здравни права; информираните участници ще се идентифицират с интерактивна гривна, която им осигурява достъп до интерактивното дигитално бюро за социални и здравни услуги.
Дейноста ще бъде осъществена на няколко етапа:
-Провеждане на етап на набиране и подбор на участници в работна група - Посланици на здравето – в рамките на набирането и подбора ще бъдат подготвени и разпространени покани за участие до заинтересовани страни и организации. Желаещите да се включат в дейностите ще бъдат селектирани на базата на специално подбрани за целите на дейността критерии: комуникационни умения, мотивация за участие, умния за работа в екип и други.
- Провеждане на ориентация за участниците – ориентацията включва дейности по подготовка за работа с представители на социално узвими групи, в т.ч. презентации, симулативни игри, мотивационни техники и стратегии и други.
2. Изработване и разпространение на интерактивни гривни за достъп до интерактивното бюро на преминалите обучението за работа с него;
3. Създаване на интерактивно бюро за социални и здравни услуги – интерактивното бюро ще бъде позиционирано в общинския център и ще дава базова информация относно здравни и социални права, контактна информация на здравни и социални центрове, както и връзка с дигиталния център за социални и здравни услуги; 4. Разработвнане на Дигитален център за социални и здравни услуги – дигиталният център ще представлява стратегическо партньорство между институции предоставищи социални и здравни услуги, неправителствени и бизнес органиации, работещи в тази сфера, фокусирайки се върху съвременни решения за предоставяне на достъп до социални и здравни услуги, консултации и информация за представителите на целевите групи;
5. Разработване на методология за мониторинг и контрол на равния достъп до социални и здравни услуги на представители на социално уязвими групи в общината.
Методологията ще се основава на предварително разработена система от индикатори, чрез която да бъдат регулярно проследявани мерките предприети от общината за гарантиране на равен достъп до социални и здравни услуги, както и качеството на предоставяните услуги. Прилагането на методологията ще позволи идентифицирането на проблемни зони и минимизирането на евентуални рискове и бариери пред потребителите на тези услуги.
|
27 340.00
|
27 339.50
|
Здравни медиатори и Безплатни профилактични прегледи: Направление III. „Подобряване достъпа до социални и здравни услуги”
Предвижда се организирането на безплатни профилактични прегледи, вкл. с мобилни кабинети.
В рамките на дейността се предвижда формирането на мобилен кабинет с медицински специалисти, които да осигурят възможност за прегледи на населението на общината в социално уязвимо положение, живеещо в компактни общности (махали и квартали). Прегледите ще бъдат предназначени за здравно неосигурени лица от ромски произход и на такива със затруднен достъп до лечебни заведения което ясно ще се разграничи от предоставяните услуги по НЗОК. Мобилният кабинет ще бъде разположен в комуникативни зони, осигурявайки достъпност и видимост за желаещите да преминат общ профилактичен преглед. Дейността на мобилните кабинети ще бъде подпомогната от здравни медиатори, които ще бъдат отговорни за процеса по информиране и мотивиране на представители на социално-уязвими групи да вземат участие в профилактичните прегледи. Дейностите ще бъдат съпроводени от разяснителна кампания сред ромското население за значението на профилактичните прегледи, имунизациите, здравословното хранене и отглеждане на децата. Предвижда се мобилният кабинет да бъде разположен на минимум четири ключови локации в рамките на 4 седмици – по една локация за всяка седмица.
Предвижда се да бъдат назначени 2 здравни медиатори.
За подпомагане на дейността ще бъдат обучени и назначени здравни медиатори, които да предоставят индивидуални консултации и социално-здравна медиация на представителите на целевите групи. Те ще придружават лицата от целевите групи при посещение в здравни заведения, вкл. и при безплатните прегледи и ще съдействат за лесния контакт с медицинските лица.
Здравните медиатори ще улеснят достъпа на лицата и до различни социални услуги, предоставяни в общността - регистрации и попълване на формуляри в ДСП, консултации за кандидатстване за различни видове помощи по редна на ЗСП и др. |
39 000.00
|
35 210.32
|
Форум за социално включване: Направление IV. „Развитие на местните общности и преодоляване на негативните стереотипи”
Ще бъде създадена интернет платформа "Форум за социално включване", представляващ интерактивна платформа с участието на всички заинтересовани страни.
Основните цели на дейността са:
1. Стимулиране на активното включване в обществения живот на представители на маргинализирани групи.
2. Преодоляване на негативни нагласи
3. Популяризиране на добри практики за социално включване и тяхното адаптиране в дейността на заинтересовани страни: работодатели, представители на гражданското общество и местната власт, образователни институции и организации.
6. Създаване на мрежа за социално включване, в рамките на интерактивна платформа, в която ще участват представители на работодатели, на гражданското общество и местната власт, образователни институции и организации.
Целеви групи:
Преки целеви групи: Представители на маргинализирани групи, на ромски организации, гражданското общество, местната власт.
Непреки целеви групи: Последващите потребители на интерактивната платформа.
Форумът ще окаже въздействие върху представители на маргинализирани групи, местна власт, гражданско общество и образователни институции и организации, които ще преставят местните инициативни групи и реализирането на добри практики за социално включване в общността на широката онлайн публика.
Дейността ще създаде предпоставка за устойчиви резултати, чрез интерактивната платформа, която ще продължи да съществува и да се развива и след приключване на проектните дейности и ще послужи за основа за създаване на бъдещи инициативи в тази сфера.
На платформата ще се качват различни решение в ощността по проблемни сектори /здравеопазване, безработица, образование, недискриминация и т.н./, които ще служат за добра и ефективна комуникация, за планиране, изпълнението и наблюдението на мерки (приобщаващо планиране), за прилагане на принципите на недискриминация в инициативите за социално-икономическа интеграция, за активиране и сплотяване на общността чрез подхода за развитие на общността, за разработване на проекти, т.н. Проблемните сектори ще бъдат оперделени от екипа на община Долна Баня.
Интерактивната платформа ще създаде основа за практическото развитие на местните общности и преодоляване на негативните стереотипи в общността. В нея ще бъдат включени: аналитични материали за проблемните сектори, които се характеризират с висока степен на изключване на уязвими групи, индикирани на встъпителната среща, добри практики, възможност за пряка комуникация между заинтересованите страни. Интерактивната платформа пряко ще съдейства за преодоляване на негативните стереотипи. |
35 055.74
|
35 055.74
|
Преодоляване на негативните стереотипи и съхраняване на културата: Направление IV. „Развитие на местните общности и преодоляване на негативните стереотипи”
Направление IV. „Развитие на местните общности и преодоляване на негативните стереотипи”
Целта на тази дейност е да подпомогне ефективното преодоляване на негативните стереотипи чрез съхраняване и развиване на културната идентичност на целевите групи в интеграционна мултикултурна среда. Ще бъде реализирана поредица от дейности които ще представи на широката общественост мултикултурната специфика на българските и ромските общества на територията на община Долна Баня, чрез техните традиции, обичаи, бит и култура, използвайки формите на съвременното изкуство и култура. Предвижда се използването на атрактивни инструменти за представянето им, включително съвременни дигитални информационни технологии.
Ще бъде разработена мултикултурна платформа, представяща различни ромски културни традиции. Тя ще популяризира културата, бита, религията, традициите и обичаите, ще спомогне за тяхното съхранение, ще стимулира изучаването и насърчаване на прилагането им. Ще спомогне за опазването нематериалното културно наследство на региона и ще създаде условия за етническа толерантност и приятелство.
Дейността включва изработване на фотографски пана за постоянна изложба на територията на община Долна баня, на локация предложена от общината, които ще представят атрактивни моменти от културата на местните общности, както и изработване и разпространение на обучителни плексигласови табла с информация за ромската култура, бит и обичаи. Фотографиите ще бъдат предоставени от доброволци, които ще бъдат включени в проектните дейности.
Предвижда се да бъде разработен видео наръчник с видео филм представящ ромски традиции с продължителност до 5 минути, който да бъде разпространяван в социалните мрежи и сред заинтересовани страни.
Ще бъдат осигурени 300 броя книжки с приказки за различните етноси, които ще бъдат разпространени сред заинтересовани страни и обучителни организации.
Дейността
Чрез интеграцията на различни информационни образователни инструменти и атрактивно представяне на културната специфика на различните етноси дейността ще спомогне за преодоляване на негативни обществени нагласи, основани на етнически произход и културна идентичност.
|
24 056.26
|
27 819.50
|
Допълнителна заетост: Осигуряване на заетост за 13 лица от целевата група за период от 12 месеца.
Ще бъде осъществен предварителен подбор, при който ще бъдат избрани 11 безработни лица за включване в заетост във фирмата на партньора-работодател „ДОЛНА БАНЯ СТРОЙ“ ЕООД. Те ще бъдат назначени на длъжност 93130001 "Общ работник, строителство на сгради" за период от 12 месеца.
След въвеждането на извънредното положение, последвано от извънредната епидемиологична обстановка безработицата в страната се разви в положителна насока, поради което целта на дейността е възстановяване на трудовия пазар и смекчаване на последиците от COVID-19 кризата, възраждане на трудовите навици на лицата от целевата група и подпомогне на тяхната социализация и интеграция на трудовия пазар.
За периода на заетост на лицата ще бъде изплащано трудов възнаграждение в размер на минималната работна заплата за страната.
|
139 396.92
|
136 318.83
|