Saved trees
UMIS AND ITS USERS CONTRIBUTED TO SAVING 57 331 TREES
Български

Programme: Rural Development Programme

Planning region: All

Description

The project proposal is related to the modernization and expansion of an existing mixed crop farm. The project envisages the purchase of tillage equipment that combines the latest developments, including an electronic productivity control system. The project also envisages construction and installation costs: Warehouse for storage of products; polycarbonate greenhouse (hydroponic cultivation) with electronic control of the microclimate, precise digital irrigation, fertilization, plant protection for the production of high quality strawberries; construction of an autonomous photovoltaic power plant for the needs of the farm and a metal shed for storage of equipment.
Activities
Activity Contracted Amount Reported Amount
1. Закупуване на земеделска техника и софтуер "Система за контрол на продуктивността GeoScan" 2. СМР на: 2.1.СМР склад съхранение продукция 2.2.СМР автономна фотоволтаична система 2.3.СМР полиетиленова оранжерия 2.4.СМР метален навес за техника 3. Оборудване на оранжерия: Проектното предложение е свързано с модернизация и разширение на растениевъдно земеделско стопанство, при което 59,2 % от инвестициите са насочени в секторите с приоритет. Липсата на механизация в растениевъдното производство е основна причина за ниските резултати и добиви в сектора, което води до незадоволителни стойности на добавената стойност на единица земеделска и обработваема земя. Машинно-тракторният парк в страната се обновява твърде бавно, като се наблюдава относително добро номинално покритие с техника в областта на зърнено-житните култури, но страната изостава по останалите водещи страни в световното земеделие по отношение структурата и нейната възраст, което се отразява на производителността и ефективността. Състоянието на брутната продукция и на БДС в земеделието е пряка функция на производствената структура. Средните добиви в България са сравнително ниски - около два пъти спрямо добивите в развитите европейски държави. Основната причина за това е разпокъсаното и сравнително дребно производство, неспособно да постигне по-висока производителност, проблеми с напояването и липсата на съвременна техника. Проблемите с работната сила в земеделието и рязкото намаляване на заетите в селското стопанство и в България, и в ЕС са са също основна причина за проблемите с добавената стойност и в слабия ръст на селскостопанското производство. Земеделието е отрасъл където трудът продължава да изпълнява голяма част от производствения процес. Когато прибирането на реколтата не може да се извърши механизирано или едновременно, то се явява критичен фактор за развитието. В тази връзка е планирано закупуванета на техника за обработка на земята, снабдена със софтуер за дигитално и прецизно управление. В проектното предложение са планирани и СМР на склад за съхранение продукция, автономна фотоволтаична система, метален навес за техника, полиетиленова хидропонна оранжерия и оборудване на оранжерия с технология за електронно управление на микроклимата, прецизно дигитално напояване, торене, растителна защита за производство на ягоди с високо качество. Инвестицията ще се извърши в поземлен имот, собственост на кандидата с ид. №24241.101.57, м.“Макарата“ по КККР на с.Дъбене, общ.Карлово с площ от 4 998 кв.м., където се предвижда изграждането на Навес за съхранение на прикачен селскостопански инвентар, Сграда за съхранение на селскостопанска продукция, Хидропонна оранжерия, Фотоволтаична инсталация на покрива на навеса и сградата. Предвидената за закупуване техника ще домува на посочения имот. 1 542 558.73 0.00

Notes:

Elements in light blue allow detailed view when selected
All amounts are in Bulgarian lev (BGN) / 1 EUR = 1,95583 BGN
The project is financed by the Operational Programme "Technical Assistance" and co-financed by the European Union through the European Regional Development Fund.
In implementing the project № 0115-CCU-2.1 "Information system for management and monitoring of EU funds in 2014-2020 - UMIS 2020" (BG161PO002-2.1.01-0007-C0001).