Предоставяне на патронажна грижа на целевите групи: Дейността по предоставяне на патронажна грижа на целевите групи включва следните поддейности:
1.Предоставяне на почасови мобилни интегрирани здравно-социални услуги за нуждаещи се лица с увреждания и възрастни хора.
2.Предоставяне на психологическа подкрепа,консултиране.
3.Доставка на храна,хранителни продукти и продукти от първа необходимост, вкл. лекарства, заплащане на битови сметки, заявяване и получаване на неотложни админ. и битови услуги.
4.Транспорт на персонала, предоставящ патронажна грижа,от/до домовете на лицата.
Етапите за изпълнение на дейността са:
1.Публикуване на сайта на общината обява за набиране на потребители и наемане на персонал по проекта
2.Избор на персонал и подбор на целевата група за реализиране на патрон. грижа
3.Предоставяне на услуги по патронажни грижи
4.Провеждане на обучение и супервизии и предоставяне на псих. подкрепа,консултиране
Дейностите по доставка на храна,хранителни продукти и продукти от първа необходимост,вкл. лекарства,заплащане на битови сметки,заявяване и получаване на неотложни админ. и битови услуги и предоставянето на почасови мобилни интегрирани здравно-социални услуги в домашна среда ще се предоставя в рамките на 12 м. от мобилен екип, които включва следните специалисти 15 домашни санитари, той и куриер и 1 мед. лице назначени на трудови договори.Планираното възнагр. за 1 лице на длъжност "домашен санитар,той и куриер" е формирано на база почасова ставка от МРЗ за страна за съответната година и осигурителните вноски,както и доплащания, съгласно НЗ. Възнаграждението на мед. лице ще бъде на база часови размери не-повисоки от размера на почасовото му заплащане определен с основния му трудов договор.
В зависимост от заявените потребностите от потребителите назначените лица ще изпълняват ролята на домашен санитар и/или на куриер за осъществяване на доставки и заплащане на битови сметки.
Във връзка с подобряване на достъпа до основни социални и здравни услуги и постигане на независимост и социална интеграция на възрастните хора и хората с увреждания, разширяване на възможностите за подобряване качеството им на живот, вкл. за техните семейства и за насърчаване на равните възможности,както и за разширяване на обемът,многообразието и целенасочеността на социалните услуги е предвидено да се продължи изграденият модел за патронажни грижи за хора с увреждания, възрастни хора в невъзможност от самообслужване,лица над 54 г., други уязвими групи,вкл.лица поставени под карантина във връзка с COVID-19,лица от рисковите групи за заразяване с COVID-19 с цел осигуряване на почасови мобилни интегрирани здравно-социални услуги в техните домове.
Предвидено е да бъде проведено въвеждащо обучение на лицата,които не са преминали обучение, на което ще се очертаят основните права, задължения и отговорности на всеки участник в предоставянето на здравно-социалните услуги в домашна среда.
С цел оказване на организационно-методическа подкрепа и супервизия на персонала,ангажиран с предоставянето на услугите се предвижда провеждането на супервизии.
Почасовите мобилни интегрирани здравно-социални услуги имат няколко психологически цели по отношение на възрастните хора,лицата с увреждания и техните членове на семейства,а именно:
- пряка подкрепа за самостоятелен живот на възрастни хора с ограничения или в невъзможност за самообслужване и хора с увреждания и техните семейства
- психологическа и консултативна подкрепа на потребителите и техните членове на семействата
- подкрепа на помагащите лица (роднини близки и др.) за намаляване на натоварването и стреса в ежедневните грижи за лицата с увреждания
- превенция на социалната изолация на възрастни хора и лица с увреждания и техните членове на семействата
Психологическа подкрепа и консултиране ще бъде оказана и на персонала,ангажиран с предоставянето на услугите
Планираният брой лица,на които ще бъде предоставена услугата, съгласно Таблица „Патронаж плюс разпределение по общини” е минимум 55 човека от община Главиница.
|
0.00
|
78 741.10
|
Превенция на COVID-19 в социалните услуги, делегирани от държавата дейности: Дейността по превенция на COVID-19 в социалните услуги, делегирани от държавата дейности включва следните поддейности:
1.Осигуряване на ЛПС.
2. Въвеждане на мерки за дезинфекция на сградния фонд на социалните услуги, делегирани от държавата дейности.
3.Тестване на персонала и на потребителите на социалните услуги, делегирани от държавата дейности за COVID-19.
4. Въвеждане при необходимост на мерки за разделяне/изолиране на потребителите на услугите, осигуряване на компютърна техника с цел адаптиране и приспособяване на средата на социалните услуги, делегирани от държавата дейности в контекста на въведените ограничения в резултат от епидемичната обстановка и осигуряване на възможности за тяхното предоставяне дистанционно (онлайн консултиране, скайп връзка и др.).
Етапите за изпълнение на дейността са:
1.Публикуване на сайта на общината обява за наемане на персонал по проекта
2.Избор и подбор на персонал
4. Дезинфекция на сградния фонд на социалните услуги, делегирани от държавата дейности, чрез наетия персонал
5. Закупуване на лични предпазни средства и компютърна техника.
Социалната политика на Община Главиница е насочена към подобряване качеството на живот и създаване на благоприятни условия за реализация на нейните граждани. Община Главиница активно показва, че е ангажирана и последователна в действията си по отношение нуждите и потребностите на децата, хората с увреждания, възрастните хора, уязвимите етнически групи и гражданите в риск, именно поради тази причина е разработено проектното предложение.
Предоставянето на услуги, държавно делегирани дейности в община Главиница се осъществяват от „Център за социална рехабилитация и интеграция“ (ЦСРИ), с.Сокол ,„Център за настаняване от семеен тип за деца без увреждания“с.Малък Преславец и „Комплекс за социални услуги за лица с психични разстройства и за пълнолетни лица с умствена изостаналост“ ,с.Главиница.
Във връзка с реализиране на дейностите по превенция на COVID 19 в социални услуги, държавно делегирани дейности е предвидено да бъдат наети минимум 8 лица обслужващ персонал за дезинфекция на сградния фонд и въвеждане на мерки за разделяне/изолиране на потребителите на услугите. Лицата ще бъдат назначени на трудови договори на длъжност "хигиенист".
Планираното възнаграждение за 1 лице е формирано на база МРЗ за страна за съответната година и осигурителните вноски, начислени за сметка на работодателя върху договореното възнаграждение, както и доплащания, съгласно националното законодателство.
Общата стойност на Разходи за трудови възнаграждения по реда на КТ и възнаграждения по реда на ЗДСл, на лицата, наети по предоставянето на услуги, държавно делегирани дейности е 82 049.06 лв.
По проекта е предвидено да бъдат осигурени лични предпазни средства за заетия персонал и допълнително наетия обслужващ персонал, закупуване на дезинфектанти, средства за тестване на служители и потребители за COVID 19 при необходимост. Ще бъде закупена на компютърна техника с цел адаптиране и приспособяване на средата на социалните услуги, делегирани от държавата дейности в контекста на въведените ограничения в резултат от епидемичната обстановка и осигуряване на възможности за тяхното предоставяне дистанционно.
Планираният брой лица,на които ще бъде предоставена услугата, съгласно Таблица „Патронаж плюс разпределение по общини” е минимум 58 човека от община Главиница.
В дейността са включени 38 служители предоставящи социални и здравни услуги, делегирани дейности от държавата към момента и 8 допълнително наети по проекта лица. |
0.00
|
72 093.54
|