Saved trees
UMIS AND ITS USERS CONTRIBUTED TO SAVING 55 211 TREES
Български

Programme: Rural Development Programme

Planning region: All

Description

With this proposal for the implementation of the investment, the applicant "AGRAPLAM" EOOD aims to modernize its agricultural holding by purchasing innovative agricultural equipment:
- SPRAYING/FOLIAR FERTILIZER DRONE
- DEEPENER FOR STRIPE PROCESSES
- HARDWARE FOR PARTIAL TILLAGE WITH INDEPENDENT DISKS
The innovative mechanization planned for purchase will be used to process a total of about 45 decares. areas with organic plantations - hazelnuts.
The present proposal for the implementation of the investment is in implementation of Investment 1: Fund for the promotion of the technological and ecological transition of agriculture, direction.
Activities
Activity Contracted Amount Reported Amount
Технологична и екологична модернизация на отделните фази на производствените процеси в АГРАПЛАМ ЕООД: Дейностите по ПИИ са свързани със закупуване на високотехнологична и високоенергийноефективна техника за прецизно земеделие. Настоящото ПИИ цели подобряване на цялостната дейност на земеделското стопанство на АГРАПЛАМ ЕООД чрез: а) инвестиция в нова автоматизирана земеделска техника, която допринася за опазване на компонентите на околната среда, включително за намаляване на вредните емисии и отпадъци; б) инвестиция в нова автоматизирана земеделска техника, която допринася за устойчивото и цифрово икономическо възстановяване. С настоящото предложение за изпълнение на инвестицията кандидатът АГРАПЛАМ ЕООД цели модернизация на своето земеделско стопанство, чрез закупуване на иновативна самоходна машина и прецизна земеделска техника: - ДРОН ЗА ПРЪСКАНЕ/ЛИСТНО ТОРЕНЕ - ПРОДЪЛБОЧИТЕЛ ЗА ИВИЧНИ ОБРАБОТКИ - БРАНА ЗА ЧАСТИЧНА ОБРАБОТКА НА ПОЧВАТА С НЕЗАВИСИМИ ДИСКОВЕ С предвидените по ПИИ разходи: механизация ще се извършват агротехническите мероприятия при отглеждането на трайните насаждения. Предвидената механизация е с широчина съответно 2,2 м. и 3 м. Предвижда се да са в експлоатация: 8 часов работен ден, 4 км/ч работна скорост и с намалено 30% технологично време за престой, придвижване, зареждане на с гориво, маневриране, ще бъдат ползвани за ден за всяко мероприятие, като ще се ползват през цялата стопанската година, което е в съответствие с агросроковете. Със земеделския дрон ще се извършва пръскането на трайните насаждения, включително и листно торене. При добри метеорологични условия с дрона ще може да се обработят масивите за един работен ден, което е в съответствие с агросроковете. Използването на дрон за пръскане и листно торене е възможно да се извършва дори и след дъжд, когато земята е силно овлажнена и е невъзможно да влезе трактор с пръскачка. Описаната прикачна техника ще бъде окомплектована с технологично решение осигуряващо възможност за проследимост/проследяемост на операциите, генериране и обмен на данни. Новото оборудване ще повиши качеството на произвежданата продукция, ще намали разходите по производството, ще намали разходите за енергия и суровини и материали. Изпълнението на инвестицията ще окаже положително въздействие върху околната среда чрез намаляване на потреблението на енергия (гориво за теглещата техника) и генерираните отпадъци при прозводствените процеси на кандидата. С инвестицията се очаква да се повишат възможностите за адаптиране на стопанството към изменението на климата, като се намалят разходите на суровини. С изпълнението на инвестицията кандидатът ще въдеде автоматизация в агротехническите мероприятия извършвани в стопанството. Планираната за закупуване иновативна механизация ще бъде използвана за извършване на обработките на общо около 45 дка. площи с бионасаждения - лешници. 126 000.00 0.00

Notes:

Elements in light blue allow detailed view when selected
All amounts are in Bulgarian lev (BGN) / 1 EUR = 1,95583 BGN
The project is financed by the Operational Programme "Technical Assistance" and co-financed by the European Union through the European Regional Development Fund.
In implementing the project № 0115-CCU-2.1 "Information system for management and monitoring of EU funds in 2014-2020 - UMIS 2020" (BG161PO002-2.1.01-0007-C0001).