Наемане на лица в неравностойно положение в т.ч. и лица с трайни увреждания: Към настоящия момент общият брой на заетите лица в “Крон Секюрити” ООД е 395 души, разпределени в цяла България, с които не се покриват изцяло нуждите на компанията, така че да обслужва качествено, ефективно и успешно своите клиенти. Стремежът на мениджърския екип е свързан с развитие и разрастване на дейността на компанията, раширявайки кръга от клиенти и броя на охраняваните обекти, което обуславя необходимостта от наемането на нови хора.
Настоящото проектно предложениена "Крон Секюрити" ООД с КИД 80.10 "Частна охранителна дейност без използване на технически системи за сигурност" предвижда да се бъдат подкрепени 16 работни места с длъжност "Охранител" с код 54141007 на 8-часов работен ден, като две от тях ще са за лица с трайни увреждания.
Тъй като се предвижда проектът да е с няколко места на изпълнение, разпределението на работните места е следното:
1. За област Добрич 4 лица в неравностойно положение, в т.ч. 1 лице с трайни увреждания;
2. За област Варна 4 лица в неравностойно положение, в т.ч. 1 лице с трайни увреждания;
3. За област Бургас 3 лица в неравностойно положение;
4. За област Пазарджик 3 лица в неравностойно положение;
5. За област Хасково 2 лица в неравностойно положение.
Предвижда се всички новонаети лица (16 души) да бъдат представители на специфичните категории - лица в неравностойно положение, представители на следните целеви групи - безработни младежи до 29-годишна възраст, продължително безработни, безработни над 55-годишна възраст и безработни лица с трайни увреждания (2-ма души). Предметът на дейност на команията - охранителна дейност, в голяма степен е свързан с по-голяма физическа активност и движение от страна на служителите и поради тази причина специфичната група на младежите е изключително подходяща. От друга страна, специфичната група на лицата над 55-годишна възраст също е много подходяща за охранителната дейност, тъй като сред тях има изключителни професионалисти, бивши служители на държавните служби - МВР, МО и др.
Етапи:
1. Издаване на заповед за подбор по посочените длъжности и определени бройки, в която са посочени конкретните нови длъжности (с кодове) и бройки, съобразени със заложените в одобрения проект. В заповедта се определят срокове за изпълнение, както и всякакви други изисквания за максимална ефективност на изпълнение.
2. Проучване и подбор на регистрираните към момента безработни лица в ДБТ-Получаване на актуална информация от местните ДБТ относно наличните лица, които да отговарят на търсените по проекта длъжности с посочени характеристики и бройки. (1-2 месец)
3. Проучване и подбор на лица от уязвимите групи от други външни източници-Събиране на информация от местни специализирани училища, техникуми, университети, лицензирани институции за проведени курсове и издадени подобни квалификации/сертификати и др. (1-2 месец)
4. Изготвяне на кратък доклад на база събраната информация по етап 2 и 3 и конкретни предложения за всяка свободна позиция. Екипът по проекта обобщава цялостната информация и данни, с които разполагат, разглежда всички реални възможности и изготвя предложения с най-подходящите лица за всяка една длъжност, съобразени с целите на проекта, както и с търсените специфични категории лица. (1-2 месец)
5. Назначаване на избраните лица - след направения избор от конкретни лица, които отговарят на търсените от компанията служители, екипът по проекта се свързва с тях и ги кани да подпишат своите трудови договори, длъжностни характеристики и други документи, свързани с назначаването им във фирмата. (2-17 месец)
Така описаните етапи на изпълнение на дейността гарантират в максимална степен откриването на най-подходящите служители, така че от една страна да бъдат максимално ефективни за компанията, а от друга страна да им се предоставят максимално добри условия на труд, за да се осигури трайна заетост на лицата. Целта е тези служители да бъдат задържани дългосрочно, да се специализират в работния процес, да придобият нови умения и знания. |
249 216.00
|
0.00
|