ДЕЙНОСТ 1. Разработване и прилагане на „зелени“ модели на организация на труд съобразно спецификата на конкретните работни места в предприятията. Изготвяне на „зелени“ карти за организация на работни процеси на конкретните работни места. Обучение на лицата от целевата група насочено към внедряване на „зелени“ модели на организация на труд.: Темповете, с които се развива световната икономика и изискванията за адаптиране на всяко дружество изискват въвеждане на „зелени“ модели на организация на раб. процеси, които имат връзка с повишаване на рес. ефективност и/или за намаляване въздействието върху околната среда и/или за повишаване устойчивостта на предлаганите продукти и услуги. Това изискване вече е задължително. Развитието на "зелени" модели е изключително важно за постигане на устойчиво развитие, както и за опазването и възстановяването на околната среда. Разработването на устойчиви модели на работа, потребление и производство генерира потенциал за създаване на нови работни места и трансформиране на съществуващите такива във висококачествени зелени работни места не само в практически всички сектори, но също така и по цялата верига на стойността.
ЦЕЛ: Дейността е насочена към въвеждане на „зелени“ модели на организация на работните процеси, които имат връзка с повишаване на ресурсната ефективност за намаляване въздействието върху околната среда, повишаване устойчивостта на предлаганите продукти и услуги.
Тя е свързана с въвеждане на промени в организацията на работа за включване на екологосъобразни дейности в конкретни работни процеси и на определени работни места, както и изграждане на цялостна екологосъобразна („зелена“) фирмена култура и мотивиране на екологосъобразното мислене на ръководно-административия персонал на дружеството. Изборът на ръководния персонал и служителите, които пряко го подмогат, е защото в задълженията на тези лица е да определят насоката на развитие на служителите и на вида и подходите на извършване на цялостната дейност на фирмата като цяло и на всеки един служител в частност. От тази целева група се създават и предават всички промени и нови правила и промени в процесите, от тях се изисква да създават и следят за изпълнението на стратегиите и моделите на работа. След създаването на успешни зелени модели в тяхната работа по естествен начин ще се подходи към цялостна промяна на всички работни места в последствие.
Въвеждането на новите зелени модели ще включва следната целева група: База Бургас : УПРАВИТЕЛ, ТЪРГ. ДИРЕКТОР , ТЕХН. СЪТРУДНИК - 3 броя; База Плевен - РЕГ. МЕНИДЖЪР , ТЕХН.СЪТРУДНИК ; База Русе - РЕГ. МЕНИДЖЪР, общо 8 човека.
Дейността включва следните четири етапа, които са задължителни и се реализират в посочената логическа последователност:
1. Преглед на моментното състояние на предприятието и организацията на трудовата дейност, свързана с прилагането на „зелени“ практики.
1.2. Разработване на „зелени“ модели на организацията на труда и работните процеси, съобразно спецификата на предприятието и конкретните работни места. Изготвяне на „зелени“ карти за организация на работните процеси на конкретните работни места.
1.3. Разработване/приемане на план от мерки за прилагане на „зелени“ модели на организация на работните процеси от ръководните органи на предприятието.
1.4. Въвеждане/прилагане в предприятието на нови, „зелени“ модели на организация на работните процеси и управлението на човешките ресурси, вкл. обучение на персонала за въвеждането на съответните промени.
Разработването и прилагането на нови "зелени" модели на организация на труда, въвеждането на "зелени" карти на работните процеси и места ще бъде с цел усъвършенстване на съществуващата система за управление на човешките ресурси, както и опазване на околната среда, в смисъл на оптимизация на работните процеси и места и по този начин намаляване на вредното въздействие върху околната среда. Чрез изпълнението на дейността ще бъде постигната една от основните цели на проекта и ще се адресира основна необходимост на целевата група - повишаване на ресурсната ефективност и напредък в прехода към климатично неутрална икономика. |
1 600.00
|
0.00
|
ДЕЙНОСТ 3. Закупуване на лични предпазни средства (ЛПС) и специално работно облекло: ЦЕЛ Повишаване степента на индивидуална защита на лицата, включени в целевата група, при спазване и надграждане на европейските и националните изисквания за безопасен труд. Тази дейност ще представлява осигуряване на нови по вид ЛПС и/или СРО, които досега не са използвани в предприятието, или които осигуряват по-висока защита от тези, които се използват текущо за работещите в Дружеството.
НЕОБХОДИМОСТ: Дружеството цели да реализира по-високи изисквания, спрямо минималните за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд по смисъла на Наредба № 3 от 19 април 2001г. с което да се постигне по-добро ниво на предпазване на работещите. Инвестицията в ЛПС и СРО с по-висока защита и качество ще подобри както безопасността в работната среда и защита на здравето, но и мотивацията на служителите и ще заздрави доверието между работници и работодател. Поради това дружеството смята, че по-високата стойност на ЛПС и СРО с по-висока степен на защита е оправдана, тъй като спомага за постигането на основната цел на проекта - подобряване на условията на труд.
Дружеството до момента е предоставяло ЛПС и СРО, но след обстойно идентифициране на потребността на целевата група от подобряване на безопасността на работната реда и извършена Оценка на риска, бе изготвен този списък с по-добри характеристики с цел опазване на здравете на работниците. Актуализиран е списъка на работните места и видовете работа, при които се използват ЛПС и/или специално работно облекло на работниците и са добавени характристики, които представяват надграждане (подробно описание на характеристиките, както и всички длъжностите са описани в приложение V, неразделна част от настоящия проект. ) Предвидените за закупуване ЛПС и СРО отговарят / надграждат нормите и изискванията за осигуряване на безопасност и опазване на здравето, (Наредба № 3 от 19 април 2001 г. и Наредба за съществените изисквания и оценяване съответствието на личните предпазни средства). Заложените за закупуване ЛПС и специално работно облекло, отговарят на точния брой на заетите лица по длъжности, които ползват средства за защита и са планирани, съгласно срока за износване в Списъка на работните места и видовете работи за периода на изпълнение на проекта, като НЕ са предвидени резервни бройки. Те съответстват на оценката на риска и са вписани са в утвърдения списък на работните места и видовете работи, при които се използват ЛПС и специално работно облекло. Включените в тази дейност ЛПС или СРО НЕ представляват работно или униформено облекло по смисъла на НАРЕДБА ЗА БЕЗПЛАТНОТО РАБОТНО И УНИФОРМЕНО ОБЛЕКЛО Приета с ПМС № 10 от 20.01.2011г.
Предеидени са : Яке със светоотразителна лента, двойно закопчаване, Дълъг гащеризон със светлоотразители, Предпазни обувки текстил/микрофибър, Зимни якета с качулка, висока яка, защитен полугащеризон, обувки за междинен сезон (есен и пролет), обувки за зимен сезон
Предпазни очила, защитна каска, Студоустойчиво яке дамско/мъжко, Панталон дамски/мъжки, Обувки дамски/мъжки.
ЦГ: ТЕХНИК МЕХАНИК 16
ИНЖЕНЕР ЕЛЕКТР. МАШ. И АПАРАТИ 1
ТЪРГ. ПРЕДСТАВИТЕЛ 10
БРАНД МЕНИДЖЪР 1
РЕГ.МЕНИДЖЪР 2
ТЪРГОВСКИ ДИРЕКТОР 1
УПРАВИТЕЛ 1
Общо: 32 лица
ЕТАПИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДЕЙНОСТТА:
1. Избор на изпълнител (от 1 месец) вкл.
1.1. Разработване на задание.
1.3. Събиране на оферти
1.4. Провеждане на оценителна сесия, отваряне на офертите и оценяване на оферти;
1.5 Избор;1.6 Уведомяване на одобрения изпълнител и на не спечелилите кандидати.
2. Сключване на договор за доставка (3 месец)
Изпълнителят по проекта не е партньор по изпълнението на проекта и се избира в съответствие с изискванията на действащото постановление в тази връзка.
3. Доставка ( 4 месец)
4. Подписване на Финален приемно-предавателен протокол. (6 - месец).
5. Раздаване на ЛПС и СРО на работниците и служителите по списък и контролиране и мотивиране на тяхното ползване по предназначение, запознаване на работните и служителите с начините на тяхното използване и опазване. (6-18 месец) |
16 582.66
|
0.00
|
ДЕЙНОСТ 4. Осигуряване на колективни предпазни средства - климатици за постигане на подходящ микроклимат в работни помещения.: ЦЕЛ: Повишаване степента на колективна защита на лицата от целевата група, при спазване на европ. и нац. изисквания за безопасен труд. Дружеството напълно се съобразява с понятието съобрaзно чл.275 ал.1 КТ и от §1 т.1 от Закона за здравословни и безопасни условия на труд и предоставя материални условия, които отстраняват или ограничават неблагоприятното въздействие на трудовия процес върху работната сила. Дружеството изпълнява §1 от допълнителните разпоредби на ЗЗБУТ и предоставя такива условия, които не водят до професионални заболявания и злополуки при работа и създават предпоставка за пълно физическо, психическо и социално благополучие на работещите лица. Все пак действителността е динамична и се правят редовни Оценка на риска и въз основа на нея бе изготвена Програма за ограничаване на риска и се идентифицира необходимостта от инвестиция в следните средства за колективна защита съобразно спазването на изискванията на Наредба № 7 на МТСП и МЗ от 1999 г.:
4.1. Колективна защита - инсталиране на климатици (8 броя) за подобряване на микроклимата на работни помещения съобразно НАРЕДБА № РД¬07¬3 от 18 юли 2014 г. за минималните изисквания за микроклимата на работните места, която определя вкл. гран. стойности на параметрите на микроклимата на работни места в сгради- температура, влажност и скорост на движение на въздуха и топлинно облъчване. В момента всички работни помещения отговарят на мин. изисквания за работа, но след оценка на риска що се отнася до факторите на работната среда за цялата година, през различните сезони, температурите не са постоянни и разликите в нивата за продължителен период от време създават неблагоприятна работна среда, която има нужда от подобрения. Инсталиране на климатици ще подобрят раб. среда чрез намаляване /повишиване на температурата, регулиране на влагата и пречистването на въздуха в помещения съобразно Наредба № РД-07-3 от 18.07.2014 г. за минималните изисквания за микроклимата на работните места. Вида и броя климатици е след проф.преценка вкл. размера на помещението и обем, вид огр. стени, средни изм. температури и целеви стойности и възоснова на Оценка на риска на работните места.
ЦЕЛЕВА ГРУПА НА ДЕЙНОСТТА:
База Бургас - 9 бр. служители на длъжности: УПРАВИТЕЛ, ТЪРГ. ДИРЕКТОР, ТЪРГ. ПРЕДСТАВИТЕЛ- 3 бр, ; БРАНД МЕНИДЖЪР, ТЕХН. СЪТРУДНИК - 3 бр. , в офиса на база в Бургас (адрес: Северна Индустриална зона) и е наета с дългосрочен договор. Ще се поставят 2 бр - климатици;
База Плевен - 2 бр. служители на длъжност: Техник механик, които работят в работно помещение - сервиз; Базата (адрес: ул. „Кара Колю“ 5) е наета с дълг. договор. Ще се поставят 2 броя климатици;
База Пловдив - 3 бр. - ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ, ТЕХНИК, МЕХАНИК- 2 бр., които работят в офис, нает с дългострочен договор на адрес : Район Южен, Автоцентър Юг, Марк. път. Ще се поставят 2 броя климатици ;
Офис - Велико Търново - 4 бр . ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ - 3 бр., ТЕХНИК, МЕХАНИК - 1 бр., които работят в офис, нает с дългострочен договор на адрес : Главен път София-Варна, м. Маринкини мостчета. Ще се постави 1 бр. климатик;
Офис - Русе - 4 бр. - РЕГИОНАЛЕН МЕНИДЖЪР, ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ, ТЕХНИК, МЕХАНИК - 2 бр. които работят в офис, нает с дългострочен договор на адрес : ул. Русофили 13. Ще се постави 1 бр. климатик;
ЕТАПИ НА ИЗПЪЛНЕНИЕ:
1. Избор на изпълнител (от 1 до 4 месец) вкл.:
1.1. Разработване на задание / Разработване на тръжно досие, вкл. методология на оценка. Критерий за оценка ще е икономически най-изгодна цена/най-ниска цена;
1.2 Събиране на оферти /Публикуване на публична покана;
1.3 Провеждане на оценителна сесия, отваряне на офертите и оценяване на оферти, Избор;
1.4 Уведомяване на одобрения изпълнител и на не спечелилите кандидати, Сключване на договор за доставка(4 месец).
2 Изпълнение на мерките за осигуряване на колективни предпазни средства.(4-6).
Заключителният етап на изпълнение на дейността е приемането на оборудването от изпълнителя и включването им в работния процес. |
117 659.08
|
0.00
|
ДЕЙНОСТ 5. Осигуряване на социални придобивки за работещите - стаи /контейнери за почивка и хранене вкл. ремонт и оборудване: Обособяването и оборудването на места за хранене, отдих и почивка ще позволи на работниците оптимално да използват своите почивки в уютна и приветлива обстановка, да „презаредят батериите“ и да са напълно възстановени за остатъка от работния ден. Здравословният и пълноценен живот обхваща редица навици, засягащи например храненето, консумацията на напитки, физическата активност, почивка и др. Успоредно със здравословния начин на живот, важно значение за постигането на добро здраве през целия трудов живот има прилагането на проактивни и превантивни мерки от страна на работодателя и предоставянето на подходящи условия за това.
ЦЕЛТА е осигуряване на социална придобивка за работещите:
5.1. Две ремонтирани и обзаведени помещение за краткотраен отдих и хранене и беседка за почивка на открито на работното място в База Бургас
Обособяване на две зали за почивка на раб. място на БАЗА Бургас (голяма - около 40 кв., и малка - около 12 кв. м.) , на адрес: Северна Инд. зона, до бившата фабрика „Ропотамо“ с предвидени СМР и обзавеждане, както и придобиването на беседка. Базата се ползва от Дружеството и е наета с дългосрочен (над 10 годишен ) договор. Соц. придобивки ще бъдат ползвана от всички служители и работещи конкретно на базата в Бургас - 16 човека (УПРАВИТЕЛ, ТЪРГ. ДИРЕКТОР, ТЪРГ.ПРЕДСТАВИТЕЛ- 3 бр., ТЕХНИК, МЕХАНИК - 7 бр., БРАНД МЕНИДЖЪР, ТЕХНИЧЕСКИ СЪТРУДНИК - 3 бр.).
Предвидено е СМР и Доставка на обзавеждане: Грундиране- Кв.м-70;Боядисване , Кв.м 70 Боядисване - Кв.м. 52, поставяна на ОСВЕТИТЕЛНИ ТЕЛА -13 бр.Обзавеждане - Голяма зала - Маса 1бр., шкаф-2 бр., Стол 12 бр., Диван тройка - 1 бр., Диван двойка 1 бр., Холна маса 1 бр., Закачалка за дрехи /свободностояща 2 бр., кафе машина, диспесър за вода, щори за 2 зали, ОБЗАВЕЖДАНЕ Малка зала - Кухня ПДЧ-с долни и горни шкафове, плот и гръб, черни дръжки 1бр., Мивка-1бр., Смесител-Модел: 1бр., Кошче -1бр., Отцедник за чинии и чаши върху плот 1 бр., Хладилник с фризер 1 бр., Микровълнова фурна 1 бр. Маса- 2 бр., стол 8 бр., масажен стол 1 бр., шкафчета за лични вещи -16бр.,
Беседка на открито с маса и пейки - 1 бр.
5.2. БАЗА Плевен - предоставяне на контейнер с обзавеждане, беседка за почивка на открито.
Ще бъде ползвана от всички служители и работещи конкретно на базата в Плевен - 8 човека (РЕГИОНАЛЕН МЕНИДЖЪР, ТЪРГ. ПРЕДСТАВИТЕЛ - 2 , АДМИНИСТРАТОР УЕБ САЙТ - 2 , ТЕХНИК, МЕХАНИК - 2 , ТЕХНИЧЕСКИ СЪТРУДНИК)
5.3. База Пловдив - предоставяне на малък контейнер с обзавеждане, беседка за почивка на открито.Ще бъде ползвана от всички служители и работещи конкретно на базата в Пловдив - 3 човека (ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ. ТЕХНИК, МЕХАНИК - 2 )
5.4. База Русе - преодставяне на малък контейнер с обзавеждане, беседка за почивка на открито.Ще бъде ползвана от всички служители и работещи конкретно на базата в Русе - 4 човека РЕГИОНАЛЕН МЕНИДЖЪР , ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ, ТЕХНИК, МЕХАНИК - 2
5.5.База Велико Търново - предоставяне на малък контейнер с обзавеждане, беседка за почивка на открито.Ще бъде ползвана от всички служители и работещи конкретно на базата във Велико Търново -4 човека ( ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ - 3, ТЕХНИК, МЕХАНИК)
И 5 - те бази са наети с дългосрочни договори.
Обзавеждането на контейнерите е следното: Кухня- с долни и горни шкафове, плот и гръб, кант., Мивка бр. 1, Смесител бр. 1, Кош под мивка бр. 1, Кухненска маса бр. 1, трапезарен стол – 6 броя, триместен диван бр. 1, Хладилник - 1 бр. , масажен стол - 1 бр, кафемашина - 1 бр., микровълнова - 1 бр., шкафове за съхранение на лични вещи на лицата в базите - общо 12 броя (Плевен - 8, Пловдив - 2) |
165 632.74
|
0.00
|
ДЕЙНОСТ 4. Осигуряване на колективни предпазни средства - енергономична столове за работещите (продължени на колективна защита): ЦЕЛ: Повишаване степента на колективна защита на лицата от целевата група, при спазване на европ. и нац. изисквания за безопасен труд. Дружеството напълно се съобразява с понятието съобрaзно чл.275 ал.1 КТ и от §1 т.1 от Закона за здравословни и безопасни условия на труд и предоставя материални условия, които отстраняват или ограничават неблагоприятното въздействие на трудовия процес върху работната сила.
4.2. Колективна защита - предоставяне на енергономични столове за служителите - 22 броя
По отношение на закупуването на ергономични офис столове за служители се спазват „Норми за физическо натоварване на работниците и хигиенно-физиологични и ергономични изисквания за рационална организация на работното място и трудовите процеси“ № 05 на МНЗ /ДВ бр.25/71г., посл. изм. ДВ бр. 54/99г./ за рационална организация на работното място и трудовите процеси №5. Изборът на вида на столовете е направен след разглеждане и оценка на техническите аспекти на връзката между работниците и работната среда, работната поза и останалите мебели и оборудване, което се ползва за работа. Целта е да се оптимизира системата “човек – машина/оборудване/обзавеждане – работна среда”. В това число приспособяване към физиологичните и психични (когнитивни) възможности на човека. Дейността е след Оценка на риска и столовете са Предвидени в програмата за минимизиране на риска. И в момента служителите и работниците ползват столове, но е необходимо да се ползват такива с по-високо ниво техническо решение и по-удачни и щадящи работещите - с вградена лумбална опора. Работата в седнала поза продължително време може бавно да причини травми в лумбалната област, може да последват болки и наранявания на мускулите, нервите, прешлените или гръбначните дискове. За да поддържа естествената извивка на гърба, намалявайки дискомфорта и свеждайки до минимум шанса от наранявания, болки и травми от статичната работа, Дружеството възнамерява да придобие ергономични столове, които са стабилни, позволяват на лицето, работещо с видеодисплей, свобода на движенията и удобна работна поза и са с регулираща се на височина седалка и регулираща се на височина и наклон облегалка - общо за 22 души, които работят голяма част от времето на бюро.
ЦЕЛЕВА ГРУПА НА ДЕЙНОСТТА - 22 лица:
База Бургас - 9 бр. служители на следните длъжности: УПРАВИТЕЛ, ТЪРГОВСКИ ДИРЕКТОР , ТЪРГ.ПРЕДСТАВИТЕЛ - 3 бр., БРАНД МЕНИДЖЪР, ТЕХН. СЪТРУДНИК - 3 бр.;
База Плевен - 6 бр. служители на следната длъжност: РЕГ. МЕНИДЖЪР, ТЪРГ, ПРЕДСТАВИТЕЛ - 2 бр., АДМИНИСТРАТОР УЕБ САЙТ - 2 бр. , ТЕХН. СЪТРУДНИК;
База Пловдив - 1 бр. - ТЪРГ. ПРЕДСТАВИТЕЛ;
Офис - Велико Търново - 3 бр . ТЪРГ. ПРЕДСТАВИТЕЛ;
Офис - Русе - 2 бр. - РЕГ.МЕНИДЖЪР, ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ.
Офис СЛИВЕН - ИНЖЕНЕР - 1 бр.
ЕТАПИ НА ИЗПЪЛНЕНИЕ:
1. Избор на изпълнител (от 2 до 4 месец) вкл.:
1.1. Разработване на задание / Разработване на тръжно досие, вкл. методология на оценка. Критерий за оценка ще е икономически най-изгодна цена/най-ниска цена;
1.2 Събиране на оферти /Публикуване на покана;
1.3 Провеждане на оценителна сесия, отваряне на офертите и оценяване на оферти, Избор;
1.4 Уведомяване на одобрения изпълнител и на не спечелилите кандидати, Сключване на договор за доставка(4 месец).
2 Изпълнение на мерките за осигуряване на колективни предпазни средства - 4-6 месец.
Заключителният етап на изпълнение на дейността е приемането на оборудването от изпълнителя и включването им в работния процес. |
0.00
|
0.00
|
ДЕЙНОСТ 5. Осигуряване на социални придобивки за работещите - стаи /контейнери за почивка и хранене вкл. ремонт и оборудване - продължение: ПРОДЪЛЖЕНИЕ :
ЦЕЛЕВА ГРУПА (продължение) : Освен назначените в конкретните бази служители(описани подробно по-горе) , местата за хранене и почивка ще се използва от всички командировани в рамките на работния ден или за по-дълъг период служители на дружеството от другите звена и бази. Честа практика във фирмата е работещите от една база да посещават и другите бази - за срещи, обслужване на клиенти, обучения, при решаване на конкретни казуси и специфични работни задачи. В тези случаи служителите ще почиват и обядват в базата, в която са командировани. Реално всички места за поичвка и хранене ще се ползват от всички 39 лица - целева група по проекта.
Към момента в нито една от базите на дружеството няма обособени и оборудвани места за хранене в обедната почивка и за почивка през работния ден. Понякога рабтещите посещават в близост места за общ. хранене. Основно служителите обядват с храна от вкъщи на работното си място или търсят готова храна от най-близката лавка/магазин. Като част от проекта дружеството планира да осигури обзаведени помещения в БУРГАС или преместваеми контейнер (по базите) и да ги обособи в място за хранене и почивка. С тази дейност ежедневието на работещите се подобри изключително много. Стаите в Бургас ще бъдат ремонтирани и обзаведени, а контейнерите ще бъде доставени с функциониращ санитарен възел, като след доставка допълнително ще бъдат дооборудвани. Подходящото оборудване и в стаите в Бургас и в контейнерите (описано подробно по -горе) ще ги превърне в уютно и приветливо място, в което заетите в дружеството да се насладят на топла храна и освежаваща напитка. В мястото за хранене и почивка ще може да се приготвя или прeтопля готова храна за обедните почивки на заетите, благодарение на наличието на кухня. Хладилника и кафе машината ще се използват за приготвяне и съхранение на топли или студени напитки. Масите и столовете ще осигурят удобно място за персонала по време на обедната почивка, а дивана ще осигури комфорт през по-кратките почивки в рамките на работния ден. В шкафчетата ще се съхраняват лични вещи. Служителите ще могат да използват масажния стол и да се възползват от възстановяващият му ефект през кратките почивка в рамките на работния ден. Ползването на масжния стол в спокойна и уютна атмосфера ще спомагне за възстановяването на служителите, както от физическа така и от умствена умора и води до намаляване на стреса. Контейнерите представлява оборудване, а не инфраструктура.
Предвидените беседки в разлините бази ще се ползват, когато метерологичните условия позволяват, и ще имат много добро положително влияние върху всички служители - ще могат да почиват и да се хранят на вън , на открито и чист въздух.
Тази дейност спомага предоставянето на условия и насърчаването на здравословен живот, хранене и почивка, както и социален контакт. Здравословният и пълноценен живот обхваща редица навици, свързани с начина на живот, засягащи например храненето, консумацията на напитки, физическата активност, почивка и др. Успоредно със здравословния начин на живот следван от самите работещи, важно значение за постигането на добро здраве през целия трудов живот има прилагането на проактивни и превантивни мерки от страна на работодателя и предоставянето на подходящи условия за това. Осигуряването на помещение за отдих, хранене и възстановяване е ценен ресурс за осигуряване на по-добър трудов живот за работещите и повишава тяхната работоспособност и ефективност, удължаване на трудовия им живот и личната мотивация.Чрез успешното изпълнение на дейността дружеството се стреми да подпомогне и надгради постигането на основната цел на проекта, а и на програмата като цяло - адаптирането на работната среда към актуалните промени, осигуряване на активен трудов живот в здравословна работна среда. |
0.00
|
0.00
|