Saved trees
UMIS AND ITS USERS CONTRIBUTED TO SAVING 55 194 TREES
Български

Programme: Science and Education for Smart Growth

Planning region: All

Description

The main project proposal aims to support the implementation of the Strategy for Development of the State Administration 2014-2020 adopted by the Council of Ministers and in particular the implementation of Specific Objective 3 "Increasing citizen participation in the process of policy formulation and control" of Priority Axis 2 "Effective and professional governance in partnership with civil society and business" of the OPGG and in particular in the field of youth policies in the municipalities of Vidin and Vratsa.

This will be done through the implementation of planned activities, which include a review of existing legislation and practices in this area, including analysis related to the design and implementation of youth policies, as well as through the study of good practices in other EU Member States.

The data obtained from the analysis will serve to increase and improve the participation of civil society organizations and the public in the formulation, implementation and monitoring of policies and legislation in the field of youth.

In addition, the project proposal envisages holding two round tables based on the developed Analysis, which will acquaint the general public with the way of formation and implementation of youth policies in the two municipalities, as well as opportunities for their optimization and closer partnership. between the municipal authorities and the citizens, thus ensuring more active citizen participation in the decision-making processes, making decisions on the topic.
Activities
Activity Contracted Amount Reported Amount
Преглед на съществуващото законодателство и практики в областта на младежките политики на територията на общините Видин и Враца: В рамките на Дейност 1 организациите-партньори по проекта предвиждат преглед на съществуващото законодателство и практики в областта на младежките политики на територията на общините Видин и Враца, посредством осъществяване на детайлен мониторинг върху начините на формирането и изпълнението на младежките политики в региона, като въз основа на събраните данни ще бъде изготвен детайлен Анализ по темата. За получаване на необходимите данни и информация ще бъдат прегледани и анализирани решенията на двата общински съвета за периода 2019 г. - 2021 г. Същевременно ще бъдат осъществени по две посещения на място на заседания на общинските съвети във всяка от двете общини. Това ще бъде реализирано от експертен екип от2 броя експерти на Сдружение"Активно Общество" за общ. Видин и броя експерти на Сдружение "Модерна Враца" за общ. Враца. В допълнение, екипът от експерти ще проведе срещи и дискусии с представители на различни младежки организации в региона на двете общини, чрез което да бъдат изведени основните проблеми и нужди на целевата група и съответно начините за тяхното подобряване. Въз основа на събраните данни и информация ще бъде изготвен детайлен анализ, който ще представи съществуващите практики и ще очертае основните нужди при формирането на младежките политики в двете общини, както и начините за тяхното подобряване, вкл. чрез конкретни препоръки в приложимото по темата законодателство. Дейност 1 от настоящия проект попада в обхвата допустимите под-дейности, посочени в буква „а“ от точка 13.1 на Насоките за кандидатстване по проекта. Направените проучвания, анализ и препоръките за подобряване процеса на формиране на младежките политики на територията на общините Видин и Враца ще бъде публично достъпна и на разположение на заинтересованите страни за мултиплициране на резултата от дейността. 22 484.40 22 124.40
Представяне на най-успешните европейски практики в областта на младежките политики и извеждане на 6 бр. препоръки за подобряване на процеса на тяхното формирането и прилагането на територията на общините Видин и Враца : В рамките на Дейност 2, организациите-партньори по проекта предвиждат изготвянето на анализ, който ще изведе най-успешните европейски практики в областта на младежките политики. В последствие, това ще послужи за изготвяне на 6 бр. препоръки за подобряване на процеса на формирането и прилагането на младежките политики територията на общините Видин и Враца, включително в социален, образователен и демографски аспект. За целта ще бъде реализирано проучване на добрите практики във водещи държави от ЕС, като Германия, Франция, Италия и др., както и сред скандинавските държави, като Финландия, Дания и Норвегия, както и тяхната приложимост спрямо националното законодателство. На база на информацията от изпълнението на Дейност 1 за съществуващите към момента практики и съответно изведените най-добри европейски практики, ще бъде изготвен цялостен доклад, който ще изведе 6 бр. препоръки с мерки дейности за подобряване на процеса на формирането и прилагането на младежките политики територията на общините Видин и Враца, като същите ще включват конкретни предложения за промени в приложимото законодателство. Успешното изпълнение на дейността ще доведе до подобряване на механизма на взаимодействието между администрацията, гражданските организации и обществеността, повишаване легитимността на мотивите за вземане на дадено управленско решение, както и до по-голяма достоверност на нуждите и потребностите, които се отчитат от политическите представители. Дейност 2 от настоящия проект попада в обхвата допустимите под-дейности, посочени в буква „а“ от точка 13.1 на Насоките за кандидатстване по проекта. 28 000.00 27 600.00
Организиране и провеждане на 2 броя „кръгли маси“ с всички заинтересовани лица на местно ниво за представяне на изготвените препоръки по Дейности 1 и 2: В рамките на настоящата дейност двете организации партньори предвиждат провеждането на два регионални форума от типа „Кръгла маса“ в градовете Видин и Враца, с участието на всички заинтересовани страни, а именно: представители на областните и общинските администрации, имащи отношение по формирането и прилагането на младежки политики, научната общност, неправителствения сектор, Бизнеса и др. В рамките на форумите екип на двете организации-партньори по проекта ще представи анализа и изводите, направени по предходните две дейности, както и конкретните мерки и дейности в законодателен аспект. Форматите ще дадат възможност не само за популяризиране и устойчивост на постигнатите по предходните дейности резултати, но и ще осигурят активно гражданското участие в определянето на приоритетите за развитие на северозападния регион в една от най-значимите обществени сфери, каквато са младите хора. В допълнение, кръглите маси ще повишат възможността на гражданското общество за включване при вземането на решения и провеждането на политики, с което ще се отговори на важни обществени потребности и ще се подобри диалога с държавната администрация. 4 458.30 4 458.30

Notes:

Elements in light blue allow detailed view when selected
All amounts are in Bulgarian lev (BGN) / 1 EUR = 1,95583 BGN
The project is financed by the Operational Programme "Technical Assistance" and co-financed by the European Union through the European Regional Development Fund.
In implementing the project № 0115-CCU-2.1 "Information system for management and monitoring of EU funds in 2014-2020 - UMIS 2020" (BG161PO002-2.1.01-0007-C0001).