1. „ПРОУЧВАНЕ В ТРИТЕ РОМСКИ ОБЩНОСТИ“ : ЦЕЛ:
Дейността е подготвителна и е насочена да подпомогне с максимално обективна информация и анализ създаването на трите специализирани услуги за работа с деца в конфликт и контакт със закона, както и постигането в голяма степен на общата и специфичните цели на проекта (т.1 Основни данни на формуляра)
ОПИСАНИЕ:
Дейността ще се реализира в първите шест месеца на проекта и ще се изпълнява от експерт социолог и анализатор - Тихомир Безлов, подпомогнат от анкетьори на кандидата и партньорите от България. В своята същност проучването е насочено към два проблема сред ромските деца, които предизвикват особена загриженост:
= Девиантното поведение преминаващо в конфликт със закона на част от децата идващи от ромските квартали.
= Нередовното присъствие в училище, инцидентното посещаване или дори пълно спиране от присъствие в училище
За съжаление тези два проблема са често дискутирани, но няма данни каква е тежестта им, какви са разновидностите и как са се развили проблемните процеси през последните години. Във времето се предприемаха различни мерки от институциите, за да се намали процента деца, които отсъстват от училище. В настоящия проект целта ще е да се оцени моментната ситуация с ромските деца, които не посещават или нередовно присъстват училище. Да се определят различните типове деца с проблемно посещаване на училище, факторите, който влияят на нивото на посещаване. Да се оцени, кои мерки в подкрепа на редовното ходене на училище са се оказали ефективни и какви нови мерки може да се въведат, за да се подобри ситуацията с присъствието на децата в училище. Подобен е проблемът с ромските деца, които влизат в конфликт със закона. Целта на проучването е да се анализира целия процес от леки девиантни прояви до системни конфликти със закона при децата от ромските квартали. Да се оцени колко ефективни са различните институционални механизми, които се използват в усилието да се коригира поведението на децата, които се движат от девиантно поведение към конфликт със закона.
Проучването ще има два етапа.
1. ПЪРВИ ЕТАП - включва събиране и анализиране на наличната информация по двата проблема (статистическа информация, изследвания, доклади) на национално ниво и в трите избрани града – Пловдив, Пазарджик и Лом.
2. ВТОРИ ЕТАП - включва дълбочинните структурирани интервюта и/или мини фокус групи (някои интервюта може да се провеждат като мини фокус групи). При втория етап на оценката, за да са изработи структурата на въпросника, с който ще бъдат провеждани интервютата (или мини фокус групите) се правят 3-4 пилотни интервюта. Интервютата ще се провеждат със служители от няколко институции и представители на ромските общности в съответните градове (виж по-надолу).
Групите интервюирани лица са подобни и при двата оценявани проблема – посещаване на училище и деца в конфликт със закона, като при втория проблем се добавя допълнителна група интервюирани. Първата група са учители и директори, в които учат деца от ромските квартали (евентуално училищни психолози ако има в тези училища). Втората група е с полицейски служители от детските педагогически стаи. Третата група са служители териториалните служби на Агенция за социално подпомагане. Четвъртата са различни представители в ромските общности работещи с ученици (например медиатори, помощни лица и др.) и лидери от ромската общност.
Във всеки от трите избрани града в проекта - Пазарджик, Пловдив и Лом се провеждат интервюта по двата проблема с описаните групи. Във всяка от избраните групи се правят средно 3 -4 интервюта.
Интервютата се анализират и се изготвя обобщаващ аналитичен доклад . Докладът по проучванията се обсъждат всеки и трите града. След дискусиите се подготвя финален доклад на национално ниво.
ЕТАПИ:
1. ПЪРВИ ЕТАП - 1ви-3-ти месец;
2. ВТОРИ ЕТАП - 3ти-18ти месец.
|
12 511.30
|
11 873.89
|
2. „АНАЛИЗ НА ПОТЕНЦИАЛА И ПРОВЕЖДАНЕ НА КОНСУЛТАТИВЕН ПРОЦЕС В РОМСКИТЕ ОБЩНОСТИ НА ТРИТЕ РЕГИОНА“ : ЦЕЛ:
Дейността е подготвителна и е насочена да подпомогне с максимално обективна информация и анализ създаването на трите специализирани услуги за работа с деца в конфликт и контакт със закона, както и постигането в голяма степен на общата и специфичните цели на проекта (т.1 Основни данни на формуляра)
ОПИСАНИЕ:
Дейността ще се реализира от двама експерти на кандидата, подпомогнати от по един експерт на всеки от българските партньори. Тя ще се реализира по следния начин:
1. АНАЛИЗ НА НУЖДИТЕ И ПОТЕНЦИАЛА В ТРИТЕ РЕГИОНА ЗА ВНЕДРЯВАНЕ НА СПЕЦИАЛИЗИРАНИТЕ УСЛУГИ
Анализът ще се реализира паралелно с реализацията на проучването по Дейност 1 от двама експерти на кандидата, подпомогнати от по един експерт на всеки от партньорите от България. Анализът ще се проведе на четири етапа:
- Първоначално двамата експерти ще изготвят дизайна на анализа, в който ще бъдат набелязани основните въпроси, ключовите институции, ключовите ромски лидери и организации;
- Двамата експерти на кандидата ще проучат цялата налична документация в трите общини, касаеща потенциала им и нуждата от подобни услуги. Ще се набере информация за проучвания, доклади, стратегически документи, отчети на институции, съществуващи социални услуги и образователни структури, действащи ромски медиатори и ромски организации, съществуващи религиозни общности в ромските квартали и всякаква релевантна информация. Ще се изготви списък на институции, организации, хора и места, които да бъдат посетени;
- Двамата експерти на кандидата ще проведат предварително организирани посещения в трите общини, в които ще бъдат подпомогнати от експерт на съответния партньор. По време на посещенията те ще проведат срещи по предварително изготвения списък;
- В края на 4-тия месец двамата експерти ще изготвят Доклад от анализа на потенциала на трите общини и нуждата от специализирани услуги(с акцент на ромските общности). Докладът, заедно с доклада по Дейност 1, ще бъде използван като база за разработване профила на всяка от услугите, които ще се изграждат.
2. ПРОВЕЖДАНЕ НА КОНСУЛТАТИВЕН ПРОЦЕС В ТРИТЕ РОМСКИ ОБЩНОСТИ ОТНОСНО ПРОЦЕСА ЗА ВНЕДРЯВАНЕ НА ТРИТЕ УСЛУГИ:
Консултативният процес ще бъде реализиран от кандидата и двамата партньори от България по следния начин:
- Трима експерти ще изготвят План за провеждане на консултациите в съответния регион, в който ще бъдат отразени ключовите организации и лица, които имат влияние в ромските общности и имат отношение към процеса на внедряване на услугите;
- Експерти на кандидата и партньорите от Пловдив и Лом ще организират провеждане на срещите в ромските общности съгласно изготвения план. Всяка среща ще се води от експертите с подкрепата на местни ромски лидери/медиатори/ключови представители на общността. Експертите ще водят бележки от всяка среща и ще изготвят протокол след нейното завършване;
- По преценка на експертите от съответния регион, могат да се направят срещи и с представители на институции, базирани в ромските квартали, които имат влияние върху общността и са важен фактор в процеса по внедряване и предоставяне на услугата;
- Двама експерти на кандидата ще обработят цялата натрупана информация от трите кръга от срещи в един обобщаващ доклад, който ще се използва като основна база в структурирането на трите услуги и създаване на техния специфичен профил в съответния регион.
ЕТАПИ:
1. АНАЛИЗ НА НУЖДИТЕ И ПОТЕНЦИАЛА В ТРИТЕ РЕГИОНА ЗА ВНЕДРЯВАНЕ НА СПЕЦИАЛИЗИРАНИТЕ УСЛУГИ - 1ви-4ти месец
- Изготвяне дизайн на анализа - 1ви месец;
- Проучване на налична информация - 2ри месец;
- Провеждане на посещения в трите общини - 3ти месец;
- Доклад от анализа - 4ти месец.
2. ПРОВЕЖДАНЕ НА КОНСУЛТАТИВЕН ПРОЦЕС В ТРИТЕ РОМСКИ ОБЩНОСТИ ОТНОСНО ПРОЦЕСА ЗА ВНЕДРЯВАНЕ НА ТРИТЕ УСЛУГИ - 4ти - 6ти месец.
- Изготвяне на План за провеждане на консултациите - 4ти месец;
- Провеждане на Консултативния процес в трите общини - 5ти месец;
- Изготвяне на Доклад от Консултативния процес - 6ти месец. |
14 597.10
|
14 600.10
|
3. „ИЗГРАЖДАНЕ НА ПАРТНЬОРСТВА С КЛЮЧОВИТЕ ИНСТИТУЦИИ И ПОВИШАВАНЕ КАПАЦИТЕТА ИМ ЗА РАБОТА С ДЕЦА В КОНТАКТ СЪС ЗАКОНА“ : ЦЕЛ:
Дейността е пряко насочена към Общата цел на проекта - Да се въведе и развие ефективен интегриран подход, насочен към подобряване на статута и възможностите на децата в контакт със закона в три ромски общности в България и към Специфична цел 3 - 3. Да се повиши сътрудничеството с местни институции и заинтересовани страни в трите общини, и да се повиши техния капацитет за работа с деца в контакт със закона.
ОПИСАНИЕ:
Дейността ще бъде структурирана в два основни елементи:
1. РАБОТНИ СРЕЩИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ПАРТНЬОРСТВА С КЛЮЧИВИТЕ ИНСТИТУЦИИ
- Експерт на кандидата и двамата партньори от България ще организират провеждането на по една работна среща с представители на ключови институции като МВР и ДПС, съд, прокуратура, структури на МТСП, МКБППМН и други релевантни институции;
- Експертите ще разработят предварително програма на събитията и проекто споразумение за партньорство, съответно за всеки регион, за внедряване и развитие на услугата в трите региона;
- Ще се проведат общо 3 срещи с по 20 участника във всяка, изнесено, присъствено, в близост до Лом, Пазарджик и Пловдив като участниците във всяка среща ще бъдат от съответната община;
- Срещите ще се модерират от съответния експерт и ще се проведат в два панела:
= В първи панел ще се представи проекта; резултатите от проучването и анализа на потенциала на трите региона за пилотиране на услугите по Дейност 1 и резултата от протеклия консултативен процес по Дейност 2;
= Във втория панел ще се проведе обсъждане на текста на партньорското споразумение, ще се обсъдят всички аспекти по внедряване на услугата и възможностите на институциите да участват в тяхното предоставяне или да съдействат за тяхното развитие. Втората част на срещата ще завърши с приемане текста на съответното споразумение и ангажимент на всеки представител на институция да представи документа на представляващия институцията.
2. ПОДПИСВАНЕ НА ПАРТНЬОРСКИ СПОРАЗУМЕНИЯ
Официалните представители на кандидата и партньорите от България ще посетят всяка институция в своя регион, ще проведат среща с отговорното лице в нея и ще финализират подписването на споразуменията.
3. ПОВИШАВАНЕ КАПАЦИТЕТА НА КЛЮЧОВИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЗА РАБОТА С ДЕЦА В КОНТАКТ СЪС ЗАКОНА
- Дейността ще се организира от екипа на кандидата, който ще организира провеждането на обучения в трите региона с представители на релевантните институциите, включително тези, подписали споразуменията;
- Ще бъдат проведени три обучения по 3 дни с 2 нощувки, изнесено, в близост до Лом, Пазарджик и Пловдив;
- Обученията ще се водят през цялото време от фасилитатори (експерти на кандидата и двамата партньори от България). Във всяко обучение ще бъдат включени по 2-ма лектори с богата експертиза по темата за деца в контакт със закона - юристи, психолози, криминолози;
- За всяко обучение екипа на кандидата ще разработи предварителна програма. Най-общо темите, които ще бъдат включени са: Права на децата в конфликт със закона; Права на децата свидетели и/или жертви на престъпления; Права на децата, участници в гражданскоправни процедури или граждански дела, касаещи деца (тук са разводите, споровете за родителски права и издръжка, но и дела, свързани с наследство и др.); Права на децата при участие в дела по ЗЗДН; Деца в риск по смисъла на Закона за закрила на детето; Психологически консултации на деца в риск, в конфликт или контакт със закона; Криминологични и социално-икономически фактори, водещи до риск, конфликт или контакт със закона. Допълнително в обученията ще бъдат представени продуктите, разработени по Дейности 1 и 2;
- Във всяко обучение ще участва и екипа на съответния "Център за консултиране и правна помощ на деца" като част от текущото му обучение по Дейност 4.
ЕТАПИ:
1. РАБОТНИ СРЕЩИ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ПАРТНЬОРСТВА С КЛЮЧИВИТЕ ИНСТИТУЦИИ - 6ти-7-ми месец;
2. ПОДПИСВАНЕ НА ПАРТНЬОРСКИ СПОРАЗУМЕНИЯ - 8-ми-9ти месец;
3. ПОВИШАВАНЕ КАПАЦИТЕТА НА КЛЮЧОВИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЗА РАБОТА С ДЕЦА В КОНТАКТ СЪС ЗАКОНА- 10-ти - 18-ти месец.
|
33 296.16
|
31 742.14
|
4. „РАЗРАБОТВАНЕ И ВНЕДРЯВАНЕ В ТРИТЕ РЕГИОНА НА ТРИ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ УСЛУГИ "ЦЕНТЪР ЗА КОНСУЛТИРАНЕ И ПРАВНА ПОМОЩ ЗА ДЕЦА"“ : ЦЕЛ:
Дейността е пряко насочена към Общата цел на проекта - Да се въведе и развие ефективен интегриран подход, насочен към подобряване на статута и възможностите на децата в контакт със закона в три ромски общности в България и към Специфична цел 1. Да се увеличи достъпа и качеството до специализирани услуги на деца от ромските общности в общините Пазарджик, Пловдив и Лом чрез пилотиране на три "Центъра за консултиране и правна помощ за деца";
ОПИСАНИЕ:
Дейността включва следните елементи:
1. РАЗРАБОТВАНЕ НА МЕТОДИКА И ДОКУМЕНТАЦИЯ НА УСЛУГАТА
- Двама експерти на кандидата ще разработят методиката на услугата, базирайки се на богатия опит на Фонд за превенция на престъпността и реализацията на подобни проекти, описани в т.11 на формуляра. Към методиката ще бъдат разработени формуляри, позволяващи екипа на всяка услуга да документира своята дейност;
- Цялата документация ще бъде обсъдена в две онлайн срещи с партньорите от България, за да се тества тяхната релевантност към спецификата на всяка общност;
- Финалният вариант на документацията ще бъде изпратен на двамата партньори.
2. СФОРМИРАНЕ И НАМАНЕ НА ЕКИПИТЕ НА УСЛУГАТА В ТРИТЕ ОБЩНОСТИ
- Ще бъдат сформирани 3 екипа на 3-те Центъра, в които ще се предоставя услугата;
- Всеки екип ще се състои от 3-ма души: Координатор на услугата; Юрист, осигуряваща правно представителство на услугата; Психолог;
- Всеки екип ще бъде нает от кандидата и партньорите от България на трудов или граждански договор, съобразно политиките на организациите, за 13 месеца;
3. ПЪРВОНАЧАЛНО ОБУЧЕНИЕ НА ЕКИПИТЕ
Ще се проведе през седмия месец на проекта. Ще се води от експерти на кандидата и външни лектори. Експерти на кандидата ще изготвят програмата на обучението. Ще бъде проведено изнесено в рамките 3 дни с 2-ве нощувки в региона на Пазарджик. Ще участват 9 членове на екипа и 3-ма лектори.
4. ТЕКУЩО ОБУЧЕНИЕ НА ЕКИПИТЕ
Ще се проведе в рамките на Дейност 3 - Повишаване капацитета на ключовите институции за работа с деца в контакт със закона. Всеки екип ще участва в едно от обученията, провеждани в неговия регион.
5. ПОЗИЦИОНИРАНЕ, ОБОРУДВАНЕ И ФУНКЦИОНИРАНЕ НА ТРИТЕ УСЛУГИ
- Позициониране на трите центъра:
= Центърът в Пазарджик ще бъде позициониран в квартал "Изток" на град Пазарджик, в самостоятелен офис, нает от Фонд за превенция на престъпността ИГА;
= Центърът в Пловдив ще бъде позициониран в квартал "Изток", (Столипиново) на град Пловдив, в офиса на Фондация за регионално развитие РОМА;
= Центърът в Лом ще бъде позициониран в офиса на Фондация "РОМА-ЛОМ", намиращ се на еднакво разстояние от 4-те ромски квартала на града.
- Оборудване на трите центъра - всички центрове за оборудвани и мебелирани. Ще бъдат закупени само 4 броя лап топи, необходими за 3-те екипа;
- Функциониране на центровете - в трите центъра ще се предоставяте следните услуги:
= Координиране на работа по случай на деца в контакт или конфликт със закона, такива с рисково поведение, жертви или свидетели на престъпления, участници в правни и административни процедури;
= Информиране и консултиране на деца и семейства – правно, психологическо, социално, здравно и образователно;
= Таргетирана превенция на деца в риск;
= Предоставяне на експертна оценка или специализирана помощ при случаи на деца в контакт и конфликт със закона за нуждите на институции, свързани със случая;
= Промяна на нагласите на обществото относно работата и изграждането на перспективи за децата от уязвими общности в контакт или конфликт със закона.
6. МОНИТОРИНГ
Експерт на кандидата ще извършва периодичен мониторинг на трите услуги
ЕТАПИ:
1. РАЗРАБОТВАНЕ НА МЕТОДИКА И ДОКУМЕНТАЦИЯ НА УСЛУГАТА - 7ми месец;
2. СФОРМИРАНЕ И НАЕМАНЕ НА ЕКИПИТЕ НА УСЛУГАТА В ТРИТЕ ОБЩНОСТИ - 7ми месец;
3. ПЪРВОНАЧАЛНО ОБУЧЕНИЕ НА ЕКИПИТЕ - 8ми месец;
4. ТЕКУЩО ОБУЧЕНИЕ НА ЕКИПИТЕ - 10-18 ти месец;
5. ПОЗИЦИОНИРАНЕ, ОБОРУДВАНЕ И ФУНКЦИОНИРАНЕ НА ТРИТЕ УСЛУГИ - 7ми-18ти месец.
6. МОНИТОРИНГ - 7ми-18ти месец.
|
103 125.40
|
102 924.81
|
5. "СЪТРУДНИЧЕСТВО С НОРВЕЖКА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ВСИЧКИ ЕТАПИ НА ПРОЕКТА": ЦЕЛ:
Целта на тази дейност е подпомогне постигането на общите и специфичните цели по проекта чрез развитие на двустранно сътрудничество с организация от Норвегия, която работи в сходна на проектното предложение област.
ОПИСАНИЕ:
Дейността ще се реализира от кандидата - Фонд за превенция на престъпността ИГА и партньора от Норвегия SAVE A CHILD чрез следните основни поддейности:
1. КРАТКО ПРОУЧАВЕ НА ОПИТА НА НОРВЕГИЯ В ПРЕДОСТАВЯНЕ УСЛУГИ НА ДЕЦА В КОНТАКТ СЪС ЗАКОНА
Експерт на партньора от Норвегия ще направи кратко проучване на опита на страната в предоставянето на услуги на деца в контакт със закона. Проучването ще бъде предоставено като доклад на кандидата. Ще бъде направен превод на проучването на български език и то ще бъде предоставено на експертите и екипите, реализиращи Дейности 1 и 2 по проекта. Проучването ще бъде представено в рамките на Дейност 6 на всички информационни събития и ще бъде публикувано в сайта на проекта;
2. КОНСУЛТАЦИИ НА ПАРТНЬОРА ПО ПРОДУКТИТЕ, ИЗГОТВЕНИ В РАМКИТЕ НА ПРОЕКТА
Експерт на партньора ще изготви кратки консултации и препоръки по продуктите на проекта по Дейности 1,2,3 и 4. За целта екипа на кандидата ще изготви резюмета на тези продукти, ще ги предостави за превод, след което ще ги изпрати на партньора. Текстовете за консултиране и препоръките на SAVE A CHILD ще бъдат преведени на български и ще бъдат предоставени на експертите по проекта за да бъдат взети предвид при изготвяне на финалните версии на продуктите.
3. ПРОВЕЖДАНЕ НА ОНЛАЙН СРЕЩИ С ПАРТНЬОРА ОТ НОВРЕГИЯ
Експерт на партньора SAVE A CHILD ще участва в 4 онлайн срещи, които ще бъдат организирани от кандидата Фонд ИГА. В срещите ще участват и представители на партньорите от България. По време не срещите ще бъде дискутирано развитието на проекта, реализираните дейности, постигнатите резултати, основните проблеми, с които се сблъсква екипа. Експертът от норвежкия партньор ще коментира информацията и ще прави предложения и съвети за изпълнение на проектните дейности. Всички срещи ще бъдат записвани и ще се правят достояние на всички партньори в България;
4. УЧАСТИЕ ВЪВ ЗАКЛЮЧИТЕЛНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ПРОЕКТА
Експерт на партньора ще участва онлайн във заключителната конференция по проекта като направи своя презентация пред участниците.
ЕТАПИ:
1. КРАТКО ПРОУЧАВЕ НА ОПИТА НА НОРВЕГИЯ В ПРЕДОСТАВЯНЕ УСЛУГИ НА ДЕЦА В КОНТАКТ СЪС ЗАКОНА - 1ви-4ти месец;
2. КОНСУЛТАЦИИ НА ПАРТНЬОРА ПО ПРОДУКТИТЕ, ИЗГОТВЕНИ В РАМКИТЕ НА ПРОЕКТА - 5-ти-18ти месец;
3. ПРОВЕЖДАНЕ НА ОНЛАЙН СРЕЩИ С ПАРТНЬОРА ОТ НОВРЕГИЯ - 4-ти-18ти месец;
4. УЧАСТИЕ ВЪВ ЗАКЛЮЧИТЕЛНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ПРОЕКТА - 18ти месец |
22 512.50
|
21 567.50
|
6. "ВИЗУАЛИЗАЦИЯ И ПУБЛИЧНОСТ": ЦЕЛ:
- Дейността е насочена да подпомогне постигането на общата и специфичните цели на проекта (т.1 Основни данни на формуляра);
- Да разпространи широко и ефективно пред обществеността информация относно Норвежкия финансов механизъм 2014-2021 и проекта съгласно изискванията на Наръчника за комуникация и дизайн, Ръководството за бенефициенти и конкретния Комуникационен план на проекта.
ОПИСАНИЕ:
Тази дейност се базира на разработения при подготовката на проектното предложение Комуникационен план (приложен към т.11 от формуляра за кандидатстване) и ще се реализира паралелно с всички дейности на проекта. Цялостното и изпълнение ще се координира от ПР - експерт на кандидата. Тя включва следните елементи:
1. ИНФОРМАЦИОННА КАМПАНИЯ:
Дейността ще се изпълнява от кандидата и двамата партньори от България и включва:
- Начална пресконференция - Ще се проведе в Пазарджик от екипа на проекта. Предварително огласяване чрез изпращане на съобщения по електронна поща; Участници – журналисти (ресорни репортери) от различните медии, екип на проекта; Предварително подготвени материали – в тях се съдържа резюме на проекта, цели, задачи и дейности, конкретни данни и др.; Подготовка на кратка обща информация, подкрепящи визуални материали и др.
- Заключителни конференции за представяне резултатите от проекта - Ще се проведе в София. Подготовка и изпращане на покани; Изготвяне на Програма; Подготовка на папки с информационни материали за участниците; Изпращане покана за медиите – подготвен пресматериал; Провеждане на събитието.
- Информационни дни за представяне резултатите от проучванията по Дейности 1 и 2 - ще се проведат 3 инфодни в Пазарджик, Пловдив и Лом. На тях ще бъдат представени проучванията по проекта;
- Информационни дни за популяризиране на услугите сред ромската общност - ще се проведат 3 инфодни за популяризиране на проект сред ромската общност в Пазарджик, Пловдив и Лом. Те ще бъдат подготвени и проведени от експерти на кандидата и двамата партньори от България. По време на тези събития ще се представят услугите и начините, по които те могат да бъдат ползвани от общността;
2. ИНФОРМАЦИОННА УЕБ СТРАНИЦА НА ПРОЕКТА - Ще бъде разработена уеб страница на проекта. Публикациите ще бъдат на български и английски език. Тя ще предоставя актуална информация на широката общественост, посредством която основните й послания ще достигнат до максимален брой граждани. Хронологично ще представя дейности, събития, изпълнени цели и задачи. Така ще се създаде цялостна картина на изпълнението на проекта, както и неговите постижения. В страницата ще се публикуват всички продукти, изготвени в рамките на проекта - проучвания, анализи, доклади, информация за проведени обучения, информация за услугите, които се предоставят в трите региона;
3. ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО В СОЦИАЛНИТЕ МЕДИИ – Екипът на проекта ще извършва периодични публикации в социалните мрежи, ще разработи и поддържа фейсбуук страница на проекта, в която ще се рекламират всички предстоящи събитие по проекта и ще се публикуват резултати и осъществени дейности. Особено важно за проекта е изготвяне на информация за ромската общност на достъпен и близък до тях език и по подходящ за техните нагласи начин;
4. ИНФОРМАЦИОННИ МАТЕРИАЛИ:
- За целите на проекта ще бъдат изработени три банера, които ще бъде използвани по време на мероприятията по проекта;
- За популяризиране на услугите сред ромската общност ще бъдат разработени листовки и плакати, които екипът на услугите ще разпространят в общността;
ЕТАПИ:
1. ИНФОРМАЦИОННИ КАМПАНИЯ:
- Начална пресконференция - 2-ри месец;
- Информационни дни за представяне на проучванията - 6-ти - 7ми месец;
- Информационни дни за популяризиране на услугите сред ромската общност - 8ми-10ти месец;
- Заключителни конференции - 18-ти месец;
2. ИНФОРМАЦИОННА УЕБ СТРАНИЦА НА ПРОЕКТА - 3-ти - 18 -ти месец;
3. ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО В СОЦИАЛНИТЕ МЕДИИ - 1-ви-18ти месец;
4. ИНФОРМАЦИОННИ МАТЕРИАЛИ - 3 - 18ти месец; |
19 880.00
|
19 175.31
|