Придобиване на нови технологии за въвеждане на кръгови модели в "Ролпласт Груп" АД : Дейността ще бъде изпълнена чрез придобиването на следните ДМА:
1.ХИДРАВЛИЧНА ПРЕСА-1 бр.
2.ХИДРАВЛИЧНА ГИЛОТИНА ЗА ПАКЕТНО РЯЗАНЕ НА ФУРНИР-1 бр.
3.АВТОМАТИЧНА МАШИНА ЗА СНАЖДАНЕ НА ФУРНИР-1 бр.
4.ЛЕПИЛОНАНАСЯЩА МАШИНА-1 бр.
5.ФРЕЗОВИ И ПРОБИВЕН ЦЕНТЪР-1 бр.
6.АВТОМАТИЧНА КАНТИРАЩА МАШИНА ТЕЖЪК ТИП-1 бр.
7.АВТОМАТИЧНА ЛИНИЯ ЗА БОЯДИСВАНЕ И ИЗСУШВАНЕ-1 бр.
8.МАШИНА ЗА ЛАМИНИРАНЕ НА ПРОФИЛИ-1 бр.
9.ШЛАЙФ МАШИНА-1 бр.
10.ЛИНИЯ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА САНДВИЧ-ПАНЕЛИ -1 бр.
С посочените машини дружеството планира да диверсифицира дeйността си по производство на ПЛАСТМАСОВА (PVC) дограма, като стартира производство на ДЪРВЕНА дограма (първоначално врати). Посочените 10 машини в своята съвкупност и взаимна обвързаност представляват комплектно оборудване, което в своята цялост осъществява производство на врати от дървесина, доколкото всеки актив изпълнява специфична функция в рамките на етапите на производствения процес, описан в т. 9.1. Именно като такава съвкупност от машини, работещи съвместно, комплектното оборудване осигурява въвеждането на описаните кръгови модели.
Посоченото комплектно оборудване осигурява въвеждането на 6 кръгови модела в предприятието, както следва:
1)НАМАЛЯВАНЕ ОБРАЗУВАНЕТО НА ОТПАДЪЦИ
Всяка от машините, включени в състава на комплектното оборудване, е със софтуерно-базирано управление, гарантиращо максимална автоматизация, прецизност и ефективност на работа. Тези технически характеристики на оборудването, както и специфичните свойства на дървесината като суровина (по-голяма податливост на обработка), обезпечават едновременно (i) по-нисък разход на суровина и (ii) по-нисък процент на технологични отпадъци, на единица продукция (м2 дограма), спрямо производството на PVC дограма. Така с новото производство ще се постигне намаляване на количество образувани отпадъци (пластмасови + дървесни) на единица продукция (м2 произведена дограма).
2)ОГРАНИЧАВАНЕ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ПЛАСТМАСОВИ ПРОДУКТИ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА
Чрез новото производство дружеството ще намали употребата на пластмасови суровини за производството на м2 дограма, доколкото част от тази суровина ще бъде заместена от дървесни материали. Освен това, дружеството ще замести част от количеството произвеждана PVC дограма за еднократна употреба с дървена дограма, представляваща биобазирано изделие.
3)ИЗПОЛЗВАНЕ НА РЕСУРСИ С БИОЛОГИЧЕН ПРОИЗХОД
Чрез новото производство дружеството ще започне да влага при производството на дограма суровини от дървесен, т.е биологичен произход (масивна дървесина, естествен фурнир и плочи от дървесни частици).
4)ПОДОБРЯВАНЕ НА СТАНДАРТИТЕ ЗА ЕКОЛОГОСЪОБРАЗНОСТ НА ПРОДУКТИТЕ
- Дограмата попада в обсега на Регламент (EС) № 305/2011 (втора продуктова област съгл. Приложение ІV), който въвежда хармонизирани стандарти за строителните продукти. Съществена част от тези стандарти са екологичните изисквания, отнасящи се до "хигиена, здраве и околна среда" и "устойчиво използване на природните ресурси" (т. 3 и 7 от Приложение І). Дограмата (вратите) от дървесина ще покрият изискванията, определени в приложимите хармонизирани европейски стандарти и националните стандарти, в т.ч. екологичните такива.
5)ПОДОБРЯВАНЕ НА ЕНЕРГИЙНАТА ЕФЕКТИВНОСТ НА ПРОДУКТИТЕ
Дървената дограма се характеризира с по-добри топлоизолационни свойства, т.е. по-висока енергийна ефективност при употребата си, в сравнение с аналогична PVC дограма. Условно сравнение между врата с дървена рамка и двоен стъклопакет, и аналогична врата с PVC рамка сочи, че първата има коефициент на топлопреминаване U=0.85 W/m2K, а втората - коефициент U=0.98 W/m2K. Дървените врати с вложен термопанел ще са с още по-висока енергийна ефективност.
6)ВЪВЕЖДАНЕ НА ДРУГИ МОДЕЛИ НА КРЪГОВАТА ИКОНОМИКА
Дървената дограма ще бъде изработена от алтернативни (на пластмасата) суровини от биологичен произход. Ще бъде намалена и употребата на опасни вещества, доколкото част от пластмасовата суровина, за чието изработване те се използват, ще бъде заменена от дървесни суровини. |
4 241 292.30
|
0.00
|