In the conditions of the modern development of the market economy, the quality of the final output, the opportunities for its realization, the revenues from the sales, the competitiveness of the company and the ongoing economic crisis are increasingly linked to the quality of labor, which is determined by the quality of the work force.
The main goal of the project "Professional realization through development of new skills" is to increase the adequacy of the skills of 45 of the employees of Kaisa 2003 EOOD and ALEGRO 2000 Sofia Ltd., according to the current needs of the business. increase the productivity of their work and create the conditions for better jobs and sustainable employment accordingly.
The specific objectives of the project are to encourage investment in people, acquire new knowledge and skills, validate lifelong learning to achieve higher quality workforce and professional realization.
The target group of the project includes 45 persons hired under a labor contract in the partner companies Kaisa 2003 EOOD and ALEGRO 2000 Sofia OOD, of which at least 50% do not have higher education than average and / or are over 54 years.
In order to achieve the goals, the following two main activities will be carried out: training on professional qualification in the "Economist" profession, subject "Trade" and training on key competency - Communication in foreign languages - English.
As a result, it is expected to achieve:
• increased competence of employees of both companies;
• increased competitiveness of partner companies' activities;
• realized investment in the human resources development of the companies in order to achieve greater flexibility and internal mobility of the workforce and to promote the practice of lifelong learning;
• created conditions for stimulating lifelong learning, learning and applying good practices.
Activities
Activity
Contracted Amount
Reported Amount
Провеждане на обучения за придобиване на професионална квалификация от заетите лица: Основната цел на дейността е да се предостави възможност на представителите на целевата група за повишаване на професионалната им квалификацията, като по този начин се повиши производителността на труда и се подобри конкурентоспособността на предприятието.
Необходимостта от провеждане на обучението по професионална квалификация е свързана с нарастване на изискванията, произтичащи от развитието на пазара на труда, за квалификация на работната ръка, както и от необходимостта от непрекъснато надграждане на знанията и уменията на служителите, работещи в сферата на търговията.
Сферата на дейност на двете партньорски организации е тясно обвързана с търговията и дистрибуцията на различни стоки и услуги. През последните няколко години се наблюдава устойчив ръст на фирмите, занимаващи се със сходни като на партньорските организации дейности, което води и до увеличаване на заетостта на човешките ресурси в сектора. В общия случай заетите лица не притежават необходимото образование или квалификация за качествено изпълнение на дейностите, произтичащи от естеството на работната позиция, което оказва негативно влияние върху цялостното развитие на дейността на работодателя.
През последните години се наблюдава световна тенденция за засилване на стратегическите позиции на фирмите, които обръщат по-специално внимание на ефективното управление на човешките ресурси. В условията на пазарна икономика качеството на крайния резултат от производството, възможностите за неговата реализация, приходите от продажбите, конкурентоспособността на фирмата и продължаващата икономическа криза все по-тясно се обвързват с качеството на труда, което се определя от качеството на работната сила. Опитът показва, че човешкият ресурс може да се определи като ключов и базов фактор за ефективността, доминиращ над всички останали ресурси, които притежава фирмата.
С оглед на по-горе изброеното и на факта, че способността на служителите да посрещат настъпващите бързи промени на пазара на труда, е от огромно значение за качеството на работния процес, предвиждаме в рамките на тази дейност да се проведе обучение за придобиване на професионална квалификация на целевата група по професия „Икономист“, код 345120, специалност „Индустрия“, код 3451201.
НАИМЕНОВАНИЕ/КОД НА ПРОФЕСИЯТА: Икономист, код 345120
НАИМЕНОВАНИЕ/КОД НА СПЕЦИАЛНОСТТА: Търговия, код 3451202, трета степен на професионална квалификация
ХОРАРИУМ: 960 учебни часа, от които 480 учебни часа теория и 480 учебни часа практика
БРОЙ ОБУЧАЕМИ ЛИЦА: 45 обучаеми лица
ДОКУМЕНТ: Свидетелство за професионална квалификация
След успешно завършване на обучението, лицата ще придобият знания, умения и компетенции в следните специфични области:
• Икономика и икономически процеси
• Бизнес комуникации и процеси
• Счетоводство и счетоводната отчетност
• Маркетинг и маркетингови проучвания
• Статистика и обработка на статистически данни
• Стокознание
• Икономика и управление на търговското предприятие
• Стратегическо планиране
• Финанси и финансови операции
• Организация и техника на търговските плащания
• Управление на продажбите
• Разработване на бизнес проекти
• Търговско право
• Електронна търговия
81 000.00
0.00
Провеждане на обучение по английски език за придобиване на знания по Ключова компетентност 2 „Общуване на чужди езици”: Основната цел на дейността е да предостави възможност и подходящи условия за служителите на „Каиса 2003“ ЕООД и „АЛЕГРО 2000 София“ ООД да придобият нови знания и умения по английски език, което да спомогне за повишаване на професионалното им развитие.
През последните години, партньорите от „Каиса 2003“ ЕООД и „АЛЕГРО 2000 София“ ООД работят активно с чуждестранни фирми и организации, поради което съществува нарастваща нужда от служители и отговорни лица, способни да се справят със служебни задачи с участието на доставчици и чуждестранни клиенти. Динамичното развитие на технологичните и икономически процеси в последните години все повече задълбочава необходимостта от познания по чужди езици на работното място, в голяма част от разнообразието на професионални длъжности, което обуславя и необходимостта от провеждане на обучението за целевата група.
С цел да се отговори на тези нужди на работодателя и да се повиши квалификацията на целевата група, се предвижда в рамките на тази дейност да се проведе обучение за придобиване на ключови компетенции в областта на чуждоезиковото обучение. Заетите лица ще добият нови знания по английски език или ще надградят вече съществуващи такива.
Обучението ще се проведе съгласно изискванията на ОП „Развитие на човешките ресурси“, като се предвижда всяка група да се състои от максимум 15 човека, което е гаранция за постигане на оптимален ефект от обучението.
НАИМЕНОВАНИЕ НА ОБУЧЕНИЕТО: Ключова компетентност 2 „Общуване на чужди езици“ – английски език
ХОРАРИУМ: 300 учебни часа (3 нива х 100 учебни часа всяко)
БРОЙ ОБУЧАЕМИ ЛИЦА: 45 заети лица
ДОКУМЕНТ: Сертификат за завършен курс
Преди стартиране на дейността ще се проведе входящ тест от обучаващата организация, чрез който ще се установи нивото на езикови познания на всеки служител, след което ще се сформират групи за всяко ниво.
Основната нужда от обучение по английски език на служителите във фирмите-партньори се състои в дефинираната необходимост да:
• придобият умения за водене на бизнес кореспонденция на английски език,
• усвоят знания, които ще помогнат да работят със специализирани програмни продукти (софтуер), използван в сферата на дистрибуцията и търговията на дребно.
31 500.00
0.00
Прилагане на модела на Гъвкави форми на заетост за заетите лица, включени в обучение по професионална квалификация и Ключови компетентности: Целта на дейността е да осигури плавно и безпроблемно протичане на предвидените обучения по професионална квалификация и Ключови компетентности чрез предоставяне на възможности за гъвкави форми на заетост по време на целия период на провеждане.
Необходимостта от използването на гъвкави форми на заетост е продиктувана от невъзможността заетите лица да изпълняват ефективно и качествено служебните си задължения и, едновременно с това, да присъстват регулярно на предвидените обучения. Персоналът на фирмите-партньори „Каиса 2003“ ЕООД и „АЛЕГРО 2000 София“ ООД няма физическа възможност да съчетава планираното работно време с предвидената ежедневна ангажираност във връзка с провеждането на обучение по професионална квалификация, което налага нуждата от промяна и прилагане на гъвкавост в работното време.
Формите на гъвкава заетост, които могат да се използват, са:
• Почасова работа
• Работа на смени
• Работа на непълно работно време
• Работа на плаващо работно време
• Гъвкави работни часове за определен период
• Работа на повикване
• Ротация на работното място
Обученията, за които е предвидено да бъдат използвани гъвкави форми на заетост, са:
• Обучение по професия „Икономист“, код 345120, специалност „Търговия“, код 3451202 (960 учебни часа) – III СПК – 45 лица
• Обучение по Ключова компетентност 2 „Общуване на чужди езици“ - английски език (300 учебни часа) – 45 лица
След провеждането на процедура за избор на външен изпълнител, избран по реда на глава четвърта от ЗУСЕСИФ и ПМС 160/01.07.2016 г. екипът на кандидатстващата организация ще обсъди подробно учебните графици за провеждане на двете обучения и ще се избере максимално ефективна форма на гъвкава заетост, с която да се осигури едновременно извършване на професионалните задължения и регулярно посещение на учебните занятия.
37 459.80
0.00
Notes:
Elements in light blue allow detailed view when selected
All amounts are in Bulgarian lev (BGN) / 1 EUR = 1,95583 BGN