Дейности за за подобряване на производствените процеси (чрез закупуване на: Машина за производство на оградни мрежи със стандартна и усилена якост и Aвтоматична хидравлична преса): 1. Като част от дейността ще бъде закупена и пусната в експлоатация на Машина за производство на оградни мрежи със стандартна и усилена якост
Планираното за закупуване оборудване отговаря на най-новите технологични постижения в областта на производство на плетена мрежа, съобразено е и отговаря на нуждите на кандидата. Новото високотехнологично оборудване е с висока степен на автоматизация и по-малък риск от прекъсване на производството поради авария. Системата за автоматично настройване увеличава производителността й, и повишава качеството на произвежданата продукция.
Производителността на машината при непрекъснато подаване на тел и 50 mm широчина на отвора е 230 m2/h и 250 m2/h при височина на мрежата 2m и 3m. Капацитетът на новата машина се равнява на капацитета на 3 от наличните автомати за плетене. Това ще подобри производствения процес на технологичния участък за плетене на оградна мрежа, като повиши продуктивността и капацитета му с 50%.
Новата машина за производство на мрежи дава възможност за независимо и гъвкаво производство, отговарящо на нуждите на пазара, като има потенциал за плетене на оградна мрежа с по-голям диапазон на дебелините на телта от 1.5 до 5,0 mm с якост до 500 N/mm2 и от 1.5 до 4,0 mm с якост до 800 N/mm2 , в сравнение с наличните машини работещи с дебелина на тел от 1.5 до 3 мм и якост до 500 N/mm2
Оборотите на вала на плетачния нож могат да бъдат регулирани постепенно за адаптиране към различните производствени условия (тел, широчина на отвора, височина на мрежата и т.н.) Това води до увеличаване на производителността на машината, едновременно с увеличаване височината на мрежата.
2.Друга част от дейността ще бъде изпълнена чрез закупуване и пускане в експлоатация на Aвтоматична хидравлична преса, оборудвана с инструмент за направата на 3D форма върху заварени мрежи. С внедряването на новата преса се преодолява ниският капацитет и неефективното производство на огъване. Пресата е с производителност от 10 броя удари в минута и автоматично настройване на размерите на огъване, което увеличава прицизността и скоростта на огъване и намалява технологичния брак. По този начин се съкращават сроковете за изпълнение и се увеличават обемите на доставки, което дава конкурентно предимство на компанията в този производствен сектор.
Стъпки за реализация на дейността:
1.Избор на изпълнител/и за доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на Машина за производство на оградни мрежи със стандартна и усилена якост и Aвтоматична хидравлична преса (1 до 5 месец)
Процедура за избор на изпълнител се провежда съгласно ПМС 118, с осъществяване на предварителен контрол от страна на УО върху:
-Документация за откриванена процедура за избор на изпълнител
-Документация от проведена процедура за избор на изпълнител
-Предварителна проверка на договор с избрания изпълнител
2. Сключване на договор/и с избрания изпълнител/и (5 до 6 месец)
3. Доставка на машините в производствената сграда на Йота и подписване на приемо-предавателни протоколи за доставка (6 до 11 месец)
4. Инсталиране, тестване и пускане в експлоатация на машините (11 до 12 месец)
Ръководителят на проекта проверява състоянието, в което са доставени машините. Монтажът и инсталирането им се извършват от специалисти на съответните доставчици. Участъците в който се монтират, ще отговарят на изискванията на производителя за монтаж. Осигуряват се неоходимите работно пространство, ел. енергия, осветление и др.
Провеждат се необходимите настройки, тестове и проби, нужни за правилното функциониране на инсталираните машини.Техническият експерт контролира монтажници и оператори. При успешно въвеждане в експлоатация на машините се пристъпва към инструктаж на операторите за оборудването. Подписва се финален приемо-предавателен протокол, удостоверяващ че оборудването е монтирано, теставано и отговаря на техническите условия по офертата.
5.Поставяне на стикери на оборудването с информация за финансовия принос на ЕС чрез ОПИК (11 до 12 месец) |
690 000.00
|
689 400.00
|
Дейности за разнообразяване на асортимента от продукти и услуги на предприятията (чрез закупуване на Машина за производство на оградни мрежи със стандартна и усилена якост): Като част от дейността ще бъде закупена и пусната в експлоатация Машина за производство на оградни мрежи със стандартна и усилена якост
Новото оборудване има възможност за изработване както на плетена мрежа със стандартна якост от мека тел за повишаване капацитета на наличното производство, така и на мрежа с усилена якост от твърда тел (900 N/m2) с ромбовидна и квадратна геометрия, за разнообразяване асортимента от плетена мрежа, а именно:
- Плетена мрежа с усилена якост с ромбовидна структура и засукани двустранно краища – предназначена за покриване на скали, стръмни склонове/откоси подсечени от пътища или железопътни линии, за осигуряване на устойчивостта им, както и за превенция и борба със свлачищата. Изработената мрежа е с висока издържливост и устойчивост на натиск, като ромбоидната й структура и двустранно засуканите й краищата позволяват притискането на камъни от рушащи се скали без да се къса или разплита. Мрежата може да бъде изработена със ширина до 4 м, което я прави много рентабилна.
- Плетена мрежа с усилена якост с квадратни отвори от 35 x 35 до 65 x 65 мм – предназначена за изграждане на ограждения за едър рогат добитък и ловни стопанства, където оградата трябва да издържа на удари.
Оборотите на вала на плетачния нож може да бъдат регулирани постепенно от потенциометър и по този начин се адаптират към специфичните производствени условия (качество на тела, широчина на отвора, височина на мрежата и т.н.). Оборотите могат да се променят по време на процеса на плетене, т.е. плетенето на спиралата може да започне с по-високи обороти и да завърши с намалена скорост. Това води - преди всичко с увеличаващата се височина на мрежата до значително увеличаване на производителността. Машината има възможност за производство на мрежа с височина до 4 метра, което е много подходящо за мрежа за покриване на скали и свлачища.
Стъпки за реализация на дейността:
1.Избор на изпълнител за доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация на Машина за производство на оградни мрежи със стандартна и усилена якост (от 1-ри до 5-ти месец)
Процедурата за избор на изпълнител ще бъде проведена съгласно чл. 7 ал.1 на ПМС 118/2014, избор с публична покана, с осъществяване на предварителен контрол от страна на Управляващия Орган върху:
-Документация за откриване на процедура за избор на изпълнител
-Документация от проведена процедура за избор на изпълнител
-Документация по договора с избрания изпълнител
2. Сключване на договор с избрания изпълнител (от 5 до 6 месец)
3. Доставка на машината в производственaта сграда на Йота ООД и подписване на приемо-предавателен протокол за доставка (от 6-ми до 11 месец)
4. Инсталиране, тестване и пускане в експлоатация на машината (от 11 до 12 месец)
Управителят заедно с Ръководителя на проекта проверява състоянието в което е доставена машината. Монтажът и инсталирането й се извършват от специалисти на доставчика. Участъкът, в който ще бъдат монтирана машинита, ще отговаря на изискванията на производителя за монтаж. Ще бъдат осигурени неоходимите работно пространство, ел. енергия, осветление и др.
Провеждат се необходимите настройки, синхронизации, тестове и проби, нужни за правилното функциониране на инсталираните машини. Техническият експерт ще контролира монтажници и оператори, за да установи дали машините отговаря на критериите, заложени в офертата и техническото задание. При успешното въвеждане в експлоатация на машините се пристъпва към инструктаж на операторите за работа с новозакупеното оборудване. Подписва се финален приемо-предавателен протокол, удостоверяващ че оборудването е монтирано, теставано и отговаря на техническите условия по офертата.
5. Поставяне на стикери на закупената машина, с информация за финансовия принос на ЕС чрез ОПИК, изработени според изискванията за визуализация (от 11 до 12 месец) |
0.00
|
0.00
|
Дейности за внедряване на нови технологии за подобряване на ресурсната ефективност и ефикасност в производствения процес (чрез инвестиции в Автоматизираната инсталация за прахово бодисване): Като част от дейността ще бъде закупена и пусната в експлоатация Автоматизирана инсталация за прахово боядисване на оградни пана и детайли
С инсталацията за електростатично прахово нанасяне на боята се внедряват чисти технологии и високо-технологични решения, които намаляват негативните екологични въздействия и допринасят за по-продуктивно и отговорно използване на ресурсите.
Праховото електростатично боядисване се обособява като екологично чист производствен процес, без отделяне на вредни вещества, отпадъци и летливи органични съединения.
Боядисването се състои в електростатично нанасяне на боя под формата на прах върху детайла или изделието в изолирани камери без пряк досег на работещите с тях.
Консумацията на боя е мах. до 50 г на м2. Отпадналата боя при процеса на насяне се използва повторно от системата.
Автоматизираната инсталация за прахово боядисване е изградена от пещ за предварително нагряване, камера за електростатично нанасяне на покритието с автоматична система за прахово боядисване и пещ за полимеризация на покритието. В процеса на работа се използва механизиран конвейр с непрекъснато действие и монорелсов път с колички за по-висока производителност.
Камерата за нанасяне на електростатичното прахово покритие е снабдена с перфектна система за аспирация и улавя и най-малките частици, отделяйки ги в специални контейнери.
Автоматичната система за прахово електростатично нанасянена боята използва иновативна технология осигуряваща точнoст и възпроизводимост на разходвания прах и подобрява консистенцията на дебелината на слоя. Системата е с електронно регулиране на количествата въздух, както и с непрекъснат контрол на всички параметри на производството, като се отчитат най-високите изисквания за качество при автоматично прахово нанасяне.
Регенериращата система предназначена за тристепенно регенериране на праховата боя от камерата, включва циклон със събирателен резервоар и прахова помпа за транспортиране на отделената боя до прахозахранващия апарат. По този начин прахът не полепнал по обработвания предмет се събира и употребява отново.
Стъпки за реализация на дейността:
1.Избор на изпълнител за доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация Автоматизирана инсталация за прахово боядисване на оградни пана и детайли (от 3 до 7 месец)
Процедурата за избор на изпълнител ще бъде проведена съгласно чл. 7 ал.1 на ПМС 118/2014, избор с публична покана, с осъществяване на предварителен контрол от страна на УО
-Документация за откриванена процедура за избор на изпълнител
-Документация от проведена процедура за избор на изпълнител
-Предварителна проверка на договор с избрания изпълнител
2. Сключване на договор с избрания изпълнител (от 7 до 8 месец)
3. Доставка на оборудването на територията на Йота ООД и подписване на приемо-предавателен протокол за доставка (от 8 до 12 месец)
4. Инсталиране, тестване и пускане в експлоатация на оборудването (12-ти месец)
Ръководителят на проекта проверява състоянието в което е доставено оборудването. Монтажът и инсталирането се извършват от специалисти на доставчика. Участъкът за монтаж, ще отговаря на изискванията на производителя за инсталиране. Осигуряват се неоходимите работно пространство, ел. енергия, осветление и др.
Провеждат се необходимите настройки, синхронизации, тестове и проби, нужни за правилното функциониране на инсталираното оборудване. Техническият експерт ще контролира монтажници и оператори, за да установи дали оборудването отговаря на критериите заложени в офертата и техническото задание. При успешното въвеждане в експлоатация на оборудването се пристъпва към обучение на служителите. Подписва се финален приемо-предавателен протокол, удостоверяващ, че оборудването е монтирано, теставано и отговаря на техническите условия по офертата
5. Поставяне на стикери на закупеното оборудване, с информация за финансовия принос на ЕС чрез ОПИК, изработени според изискванията за визуализация (12-ти месец) |
355 000.00
|
344 700.00
|