Saved trees
UMIS AND ITS USERS CONTRIBUTED TO SAVING 56 763 TREES
Български

Programme: Human Resources Development

Planning region: All

Description

By implementing the current project, the company's need to restore its economic potential to the levels before the COVID pandemic and to continue its successful development through digitalization of production processes and expansion of its activities will be satisfied.

Target groups of the project are all current and potential customers of the company.

The general goal of the project is to increase the efficiency of the production processes of SIMID A&D Ltd. in the national market, by achieving higher productivity and reducing production costs, as well as to create opportunities to enter other markets.

The project envisages activities for the acquisition of new technologies with an emphasis on the digitization of production processes with a view to expanding the production capacity and/or diversifying the offered products/services.

As a result of the implementation of the project, the quality of production of bread and bakery products will be significantly improved and production volumes will increase. The implementation of the project will contribute to the competitive development of the company in many directions - increasing productivity, improving the efficiency and digitalization of production processes, reducing the cost per unit of production, increasing the net income from the activity and increasing the profit of the company.
Activities
Activity Contracted Amount Reported Amount
Част 1 - Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги: Наличните машини и съоръжения за хлебопроизводство осигуряват извършването на технологичните операции и целия производствен процес. Оборудването се поддържа в изправност и се ремонтира периодично, независимо от това, част от него е морално остаряло, с недостатъчен капацитет, не е автоматизирано и няма внедрени съвмеренни ИКТ технологии, поради което не се контролират с достатъчна прецизност технологичните параметри и това се отразява на качеството на продукцията.Това подлага на сериозни рискове целия производствен процес. За да бъде конкурентна и за да запази изградените пазарни позиции сред клиенти и партньори, е необходимо фирмата да оптимизира дейността си чрез въвеждане на цифрово, модерно оборудване за извършване на производствените процеси. За целта се планира придобиване на следното високотехнологично оборудване - Електрическа ротационна фурна - 2 бр. и Парогенератор за вграждане на втасална камера - 2 бр. Към момента, наличните фурни са от 1992 г., с изключително голяма консумация на ел. енергия - около два пъти по-висока от планираното за закупуване оборудване, без автоматика, с един единствен режим на печене. Новите фурни ще допринесат за Цифровизация на производствените процеси. Те включват изцяло използването на информационно-комуникационни технологии в производствения процес, тъй като разполагат със специализиран софтуер и touch screen дисплей с избор и автоматична настройка на 250 рецепти, като софтуертът във фурните позволява прецизен контрол и изпълнение на рецептите, без отклонения. Софтуерът също така следи температурата на изпичане и използването на пара по време на процеса, което ще доведе до по-качествено изпичане на хляба, ще намали осезаемо разхода за ел. енергия и ще позволи значително разширяване на произвеждания продуктов асортимент. Закупуването на двете фурни ще позволи и разширяване на производствения ни капацитет, който в момента е ограничен поради невъзможността да се произвеждат нови видове хляб, както и поради органичените ни възможности за изпичане на готовата продукция. С новите фурни ще се намали производствения брак на този етап от процеса и ще се осигури по-висок капацитет на изпичане. Като резултат от закупуването на енергоефективни електрически фурни, ще бъде преустановено използването на старите такава с висока консумирана електрическа мощност, което ще се отрази благоприятно върху предприетите мерки за опазване на околната среда. 129 085.00 0.00
Част 2 - Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги: Към момента, за осъществяване на процес на втасване се използва легенче с нагревател, при което няма контрол нито на влажност, нито на температура - всичко се преценява на око от съответния служител, включително с допир, като всеки път резултата е различен. Предвидените за закупуване Парогенератори за вграждане на втасална камера ще допринесат за цифровизация на процеса по втасване, както и за разширяване на производствения ни капацитет. Парогенераторите произвеждат пара и загряват помещението контролирано. Те разполагат с автоматичен софтуер за контрол на параметрите - температура и влажност, който се управлява електронно, без да е необходимата намесата на служител. Софтуерът следи всички ключови показатели при процеса на втасване на хляб и по този начин минимализира възможните грешки от не-добра преценка за състоянието на втасване на хляба от отделните служители. Така се получава напълно контролиран процес, многократко се ускорява етапа на втасване, като в същото време, благодарение на внедрените ИКТ технологии се осигурява засилен контрол и невъзможност за отклонения от задедените параметри. Планираните Парогенератори за вграждане на втасална камера ще позволят и разширяване на производствения капацитет на фирмата, ще се повиши производителността на етапа втасване, като по този начин ще се оптимизира целия производствен процес. Към момента, се налага прекъсване на производствения процес и изчакване, тъй като процеса на втасване е с по-ниска производителност - протича по-бавно както от предходните етапи /замесване и оформяне/, така и от следващия етап – изпичане на хляба и хлебните изделия. Чрез закупуване на Парогенератори, етапа на втасване ще постигне нужния капацитет и ще се намали производствения брак, като се осигури непрекъсваемост на производствения процес. 15 647.00 0.00

Notes:

Elements in light blue allow detailed view when selected
All amounts are in Bulgarian lev (BGN) / 1 EUR = 1,95583 BGN
The project is financed by the Operational Programme "Technical Assistance" and co-financed by the European Union through the European Regional Development Fund.
In implementing the project № 0115-CCU-2.1 "Information system for management and monitoring of EU funds in 2014-2020 - UMIS 2020" (BG161PO002-2.1.01-0007-C0001).