Дейност 1: Организация и управление на проекта: Дейността цели осигуряването на ефективна организация и координация на всички дейности, с оглед на гладкото и безпроблемно протичане на проекта. Дейността допринася пряко за постигане на целите, резултатите на проекта и осигуряване на успешно реализиране в рамките на времевия график и предвидения бюджет на всички дейности по проекта.
След като проектното предложение бъде одобрено и се подпише договор фирмата ще стартира изпълнението на проекта с внасяне на график за планираните тръжни процедури в УО и подписване на допълнително споразумение към трудовия договор с ръководителя на проекта и счетоводителя, с конкретно описание на задълженията и отговорностите им в приложена длъжностна характеристика. Ръководителят на проекта ще отговаря за цялостното управление и отчет на проекта, изпълнението на всички дейности и управлението на екипа. Квалификацията и професионалният опит на избрания за ръководител на проекта напълно отговарят на необходимите за реализиране на проекта. Основните му задачи включват: организиране и координиране на дейностите още по подготовка на проекта и проектната документация; организиране и координиране дейностите по изпълнение на проекта и организиране дейността на екипа; отчитане изпълнението на дейностите по всеки етап на проекта; наблюдаване дейностите по отношение на целите на проекта, поддържане връзката с УО, подписване на договори. Ръководителят ще бъде отговорен за техническото, финансово и административно изпълнение на проекта и за спазване на правилата и процедурите при изпълнение на проекти, финансирани по програмата; законосъобразно изпълнение на процедурите за избор на подизпълнители; наблюдение и контрол на подписаните в рамките на проекта договори; контрол спазването на графика на проекта; подготовка на доклади и отчети по проекта.
Счетоводителят ще отговаря за счетоводството, финансовото управление, съхраняването на финансовата документация (съхранение на всички разхооправдателни документи и други документи с доказателствена стойност поне три години след закриване на Оперативната програма), подготовка на финансови справки за разходване на средствата и финансови отчети.
По отношение на процедурите за избор на изпълнител - те ще бъдат възложени на външна организация, с опит в областта. Изборът ще бъде по реда на глава четвърта от ЗУСЕСИФ и ПМС № 118/20.05.2014 г.
Екипът на проекта ще провежда активна политика в областта на опазване на околната среда. Планира се поставяне на кошчета за разделно събиране на отпадъци и закупуване само на рециклирана хартия.
Проектът ще бъде управляван и администриран според изискванията и насоките на Ръководството за бенефициента за изпълнение на проекти по схемата, след публикуването му, както и според вътрешните правила и процедури на организацията и държавните нормативни изисквания за счетоводна отчетност. До 1 месец след приключване на дейностите по проекта ще бъде изготвен и представен заключителен доклад – технически и финансов, попълнен по образец. В доклада ще се отчита реалното изпълнение на заложените стойности на индикаторите за успех, както и основните проблеми, възникнали по време на изпълнението и начините за тяхното преодоляване.
Етапите на изпълнение на дейността включват:
- Сформиране на екип по управление на проекта /тази дейност включва детайлен план за изпълнение на дейностите, определяне на задачи и отговорности; определяне на методи и средства за комуникация и др./- Месец 1
- Оперативно изпълнение на проекта и текущи дейности по координация, мониторинг и отчетност- Месеци - 1-17
- Подготовка на финален отчет на проекта – Месец 17 |
4 722.22
|
4 747.66
|
Дейност 2: Разработване, адаптиране и въвеждане на системи за развитие на човешките ресурси в предприятията /интегрирана система за контрол на достъпа и отчитане на работното време/: Дейността цели оптимизиране на управлението и развитието на човешките ресурси в предприятието чрез въвеждане на гъвкави форми на заетост и удължаване на професионалния живот на по-възрастните работници и служители /над 54 г. възраст/
Променящите се пазарни условия налагат разработването, адаптирането и въвеждане във фирмата на нова организация на работния процес, включващ въвеждане на сменен режим на работа на тесните места и гъвкава форма на заетост. Това налага разработването на нова организация на труда, отчитането на работното време и контрол. За да се постигне това се налага внедряването и интегрирането на система за контрол на достъпа и за надлежно отчитане на работното време.
Системата ще контролира физическия достъп до територията на фирмата и производствените помещения като позволява достъпа само на оторизирани лица с помощта на пълен набор от електронни методи за идентификация и електронни заключващи механизми. Софтуерът улеснява отчетността и обработката на информацията свързана с човешкия ресурс. Представлява интегрирана система за управление на персонала при работа по установени графици и смени. Регистрацията на служителите се извършва чрез персонална идентификационна карта на устройства поставени на местата за влизане в обекта – главен вход, вход към подобект или цех, или дори на самото работно място.Софтуерът предоставя възможност за изготвяне на работни времена и месечни графици за всеки служител или отдел, както централизирано, така и от отговорниците по отдели. Работните времена могат да бъдат фиксирани, плаващи, по график, нощен труд, 24-часови смени, с отчитане на почивки и др. Системата упражнява ежедневен контрол върху спазване на графиците работно време и присъствие. Софтуерът предлага три групи от справки – „Движение на служители“, „Закъснели служители“ и „Отсъстващи служители“, като те могат да бъдат за цялата организация, отдел или поименно. Справката може да бъде месечна, за избрани дни от месеца, за определен ден, индивидуална за определени служител, за един отдел и т.н. Справките дават точна информация за движението на служителите, спазване на определеното работно време, часа на влизане и часа на напускане на работното място, отсъствия, закъснения, времетраене на ползваната почивка, обобщена информация за отработените часове през текущия или произволно избран предходен месец. Програмата предоставя възможността на сумарно отчитане на работното време, почасово заплащане, генериране и контрол на извънреден и нощен труд, възможност за допълнително стимулиране на определени служители, санкциониране на закъснения и безпричинни отсъствия.
Към момента, ЗММ Нова Загора няма система за контрол на достъпа и за отчитане на работното време. Охраната записва на лист само работници, които са дошли по-рано, закъснели са или са си тръгнали по-късно или по-рано, като води дневник. По този начин обаче, не може да се проследи всеки един работник колко точно работно време му се събира. Чрез въвеждането на система за контрол на достъпа и следене на работното време ще се осигури автоматизиране на процеса, повишаване на контрола и даване на възможност на работниците да работят на гъвкаво работно време чрез въвеждане на сумарно месечно работно време, което трябва да покрият. Така служители с малки деца могат да идват по-късно и съответно да си разпределят времето, така че да могат да покрият месечните часове и да ги съчетаят с личните си ангажименти. От това ще могат да се възползват и по-възрастните работници и служители/над 54 години/ и хората с увреждания като разпределят заетостта си в удобни за тях интервали съобразно физическото им състояние и така да удължат професионалния си живот.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/доставчик /месец 2-4 включително/
Етап 2: Закупуване, инсталиране и тестване на интегрираната система, практическо въвеждане (от 5 -10 месец). |
9 000.00
|
8 965.00
|
Дейност 3: Осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд, подобряване професионалния и здравния статус на работниците и служителите.
Поддейност 3.1: Закупуване на лични предпазни средства и специално работно облекло: Дейността цели осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд, повишаване ефективността на производството и производителността на труда, чрез подобряване на условията на труд и защита от несъотвестващ микроклимат; предпазване от нараняване и изгаряния, защита от удар и пробождане, подхлъзване, летящи частици и др.
Всички планирани за закупуване лични предпазни средства и СРО /Обувки, Работен костюм за цялото тяло - зимен, включващ защитен полугащеризон и защитно яке Предпазни очила , Престилка; Очила от закрит тип или лицеви щитове, Ръкавици огне – искрозащитни, Щитове и каски за заваряване, Гамаши (гети) огне-искрозащитни; Работен костюм за цялото тяло - огне- и искрозащитно, включващ защитен полугащеризон и защитно яке; Лицева маска с противогазови филтри; Кепета за защита на главата; Диелектрични ботуши или галоши; Диелектрични ръкавици, Защитни каски, Защитни очила за работа с видеодисплей/ - техният вид и брой, съответстват на програмата за минимализиране на риска и са вписани в утвърдения списък на работните места и видовете работи, при които се използват лични предпазни средства и специално работно облекло.
Средствата са избрани на база препоръчани мерки за намаляване на риска. Основните идентифицирани рискове, съответно проблеми на целевата група са свързани с климатичните условия, поражения от летящи частици, химически агенти, ел. ток и др. Работниците са изложени на източници на механични опасности от движещите се части на машините и съоръженията, опасни повърхности и повдигателни съоръжения. Тези условия на труд могат да доведат до различни по характер увреждания на здравето на работещите. За да бъдат предпазени е необходимо личните предпазни средства и специалното работно облекло да отговарят на определени характеристики за защита от вредното въздействие на работната среда върху здравето на работещите. Използваните към момента ЛПС и СРО осигуряват единствено необходимата минимална защита на работниците, но идентифицираните ограничения по отношение класа на защита и изискванията за по-висока функционалност налагат подмяната им с ЛПС и СРО от по-висок клас на защита, по-висока функционалност, даваща възможност за безопасно изпълнение на трудовите задължения. Закупуването на ново защитно облекло и ЛПС, се налага, както поради необходимостта от средства, които осигуряват по-добра и пълна защита от идентифицираните рискове, така и поради бързото им износване и повреда.
По отношение на СРО, необходимо е във фирмата да бъдат внедрени облекла от материи с нови технологични подобрения, така че да осигурят комфорт и свобода на действията при работа. Те трябва да са леки, тънки, еластични. Наличното работно облекло не може да осигури на работниците пълна защита от всички гореописани рискове.
Предвидените за закупуване ЛПС и СРО ще допринесат за мотивацията на служителите, за постигането на по-висока производителност и безопасни условия на труд. Новозакупените артикули ще бъдат сертифицирани, съгласно европейските стандарти за качество.
|
26 271.00
|
26 265.00
|
Дейност 3: Осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд, подобряване професионалния и здравния статус на работниците и служителите.
Поддейност 3.1: Закупуване на лични предпазни средства и специално работно облекло /продължение/: В сравнение с наличното, планираното специално работно облекло /работен костюм за цялото тяло/- зимен отговаря на стандартите за термозащитен костюм, нужен за работниците в цеха поради по-ниските температури през студените месеци на годината. Освен термозащита, костюмът притежава и висока видимост през деня и нощта; защита срещу въздействието на валежи, изработен от износоустойчиви, дишащи материи и др. Допълнително ватираният костюм предпазва работниците от попадане на нагорещени стружки по тялото. Обувките, предвидени за закупуване са по-износоустойчиви и с понижено изпотяване на краката, с по-добра термозащита и хлъзгавоустойчивост. Защитните ръкавици ще бъдат по-устойчиви на контактен студ и проникване на вода, с по-добра защита от изгаряне и пробождане и ще отговарят на новите европейски стандарти за защита от механични рискове. Престилките ще дадат допълнителна по-висока защита от изгаряне, пробождане, срязване. Досега използваните предпазни очила се запотяват относително бързо, имат ограничено зрително поле. Поради това са нужни очила - противонадраскващи и незапотяващи, гъвкави, с увеличено зрително поле, анатомична форма за отлично прилягане към лицето и максимална защита срещу летящи частици. Включените защитните каски за кранистите са противоударни и осигуряват по-добър комфорт при работа. За електротехниците сме предвидили диелектрични ботуши или галоши и диелектрични ръкавици. Използваните в момента са недостатъчно устойчиви от високоволтов удар от електрически ток и лесноизносими. Планираните по проекта ще бъдат с високи електроизолационни свойства при работа и напрежение.
Предвиденият за закупуване костюм за заварчик е от трудно горима материя; ръкавиците, престилка и гамаши за заварчика му осигуряват пълна защита, т.к. нямат незащитени шевове, а ръкавиците са с подсилени длан и палец за допълнителна защита. Предпазните обувки за заварчици са най-ново поколение композитно противоударно бомбе на пръстите и композитна вложка срещу пробождане. Те предпазват работника от попадане на разтопени пръски метал върху долните крайници. Допълнително за обезопасяване работата на работник със заваряваща техника ще се закупят и каски за заваряване. За бояджиите се предвижда и закупуване на лицева маска с противогазови филтри и кепета за защита на главата, с много висока степен на защита от химически агенти. За работещите постоянно на компютър служители са предвидени защитни очила за работа с видеодисплей за защита от вредно въздействие при работа с видеодисплей, каквито към момента не са налични.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/доставчик /месец 2-3 включително/
Етап 2: Доставка на ЛСП и СРО, подписване на приемо-предавателен протокол с доставчика, раздаване на ЛПС и СРО на служителя с поименен протокол /от 4-6 месец/ |
0.00
|
0.00
|
Дейност 3: Осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд, подобряване професионалния и здравния статус на работниците и служителите.
Поддейност 3.2: Осигуряване на средства за колективна защита: Дейността цели подобряване на условията на работа на електротехници и електрончици в Енерго-механичния отдел посредством закупуване на електрозащитни средства, както и въвеждане на мерки в областта на околната среда /чрез закупуване на почистващи машини/, чрез които ще се намали запрашеността, излагането на работещите на химични агенти (масла и др.) и ще се подобри микроклимата.
Във връзка с необходимостта от повишаване на нивото на електробезопастност при работа и в съответствие с Правилника за безопасност и здраве при работа по електрообзавеждането с напрежение до 1000 V предвиждаме закупуване на колективни средства за защита - Основни и допълнителни електрозащитни средства /Електроизмерителни клещи, Диелектрични килимчета, Преносими заземители/.
1. Електроизмерителни клещи – дружеството не разполага с такива, а те са ключови, за да се предпази работника от токов удар, когато се извършва необходимата проверка на напрежението при аварии или да се започне работа по електрообзавеждането.
2.Диелектрични килимчета – има налични само два броя в главната подстанция, които са крайно недостатъчни за нуждите на предприятието. Използваните в цеховете са амортизирани от изтичането на срока им на годност, както и съприкосновението им с маслата в цеховете. Особено необходими са в у-к Термичен пред машините за закаляване с ТВЧ.
3.Преносими заземители - наличните са стари на повече от 20 години.
Наличните в момента са с изтекъл срок на годност, амортизирани са и предразполагат към трудови злополуки и застрашават здравето на работниците, които ги ползват. Поради тази причина се налага закупуването на нови, които да отговарят на съвременните изисквания за безопасност при работа. Ще спомогне за предотвратяване на риск от електрически ток.
В резултат на производственият процес, при който се използват различни видове масла и смазочно охлаждащи течности, както и поради аварирали машини се стига до разлив на масла по пода на цеховете, особено в цех ОВЗК, където са концентрирани подобен тип машини ползващи посочените по-горе течности. За попиване на това се разхвърлят дървени стърготини, които след това се почистват. При голяма част от машините имаме стружкоотнемане като разхвърлянето на стружки по пода е често явление, примесени с разлети масла, стърготини и прах те образуват хлъзгава покривка по пода на цеха. За подобни ситуации неколкократно сме имали предписания при проверки на Инспекцията по труда. До този момент почистването става на ръка чрез метене и стъргане на пода. За по-прецизното спазване на изискванията на чл.21 от Наредба №7 за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд на работните места и при използване на работното оборудване предвиждаме закупуване на индустриална прахосмукачка и професионална машина за подопочистване.
По този начин ще се постига по-добро и лесно почистване на работните места и ще се предотврати риска от подхлъзване, спъване, пропадане в следствие на неравни и/или хлъзгави повърхности, както и риска от контакт с вредни и опасни вещества, включително прах, масла и др.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/доставчик /месец 4-5 включително/
Етап 2: Доставка на описаните КСЗ, подписване на приемо-предавателни протоколи, обозначаване на активите със стикери според изискванията за визуализация по програмата /от 6-12-ти месец/
|
9 550.00
|
9 547.00
|
Дейност 3: Осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд, подобряване професионалния и здравния статус на работниците и служителите.
Поддейност 3.3: Осигуряване на средства за колективна защита, включително модернизация и/или реконструкция и/или обезопасяване на съществуващи обекти, технологични процеси, машини и съоръжения, свързани с подобряване условията на труд /подмяна на дограма/
: Дейността цели подобряване условията на работа чрез извършване на текущ ремонт - смяна на дограма за защита от неблагоприятен микроклимат.
С оглед защита от неблагоприятен климат на служители в дружеството по проекта предвиждаме подмяна на съществуваща стара дограма с нова. Сегашното положение включва стара, течаща, на места дори опасна (възможност за счупване на прозорци и нараняване на служители отвън поради височината, а и отвътре) дървена дограма. Прозорците нямат възможност за отваряне през лятото, а също така поради лошото им състояние през зимата влиза студен въздух.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/месец 10-12 включително/
Етап 2: извършване на текущ ремонт - смяна на дограма (от 13-15-ти месец) |
14 500.00
|
14 460.00
|
Дейност 4: Осигуряване на социални придобивки за работещите, включително ремонт и оборудване на места за отдих, хранене и почивка в предприятията, спортни съоръжения и др.
Поддейност 4.1.: Ремонт и оборудване на помещения/места за хранене : Дейността цели подобряване на условията на работа и социалния климат в дружеството чрез осигуряване на допълнителни социални придобивки за служителите под формата на оборудване на кътове за хранене. Към дейността предвиждаме и извършване на текущ ремонт в помещенията, изразяващ се в боядисване.
В дружеството ще бъдат оборудвани стаи за хранене - 14 бр. стаи с хладилници и микровълнови печки с грил, шкафове, маси и столове, електрически конвектори за отопление за да могат да обхванат целия персонал на дружеството - целева група по проекта.
В ЗММ Нова Загора няма стол за хранене на служителите, същевременно местоположението на фирмата е в индустриалната част на града далеч от заведения за хранене и това налага необходимостта работниците и служителите да обядват на работните си места. В момента в цеховете има обособени стаи за почивка и хранене, но те са без каквито и да било удобства за ползващите ги, липсват маси и столове, шкафове , отоплителни уреди, както и каквото и да било оборудване. Ето защо планираме с проекта да подобрим тези условия и да създадем макар и минимални удобства за по-пълноценна почивка и хранене през обедната почивка.
Конвекторите са необходими да се поддържа сравнително постоянен и благоприятен за човешкото тяло микроклимат, за поддържане на постоянна и приятна температура в помещението за хранене и отдих през студените месеци през годината. Тази дейност ще доведе до цялостно подобряване на трудовата дейност и физическо състояние на работниците като в същото време е и в унисон с политиката на компанията в областта на опазване на околната среда и ресурсна ефективност, тъй като наличието на вентилатор ще доведе до по-бързо затопляне на въздуха. Предвидените за закупуване хладилници също ще бъдат енергоефективни (минимум клас А+).
С така създадените подобрения ще се ползва целия персонал на дружеството, целева група по проекта. С дейността ще се постигне уютна атмосфера за хранене, така че всеки служител да може да си съхранява домашно приготвена храна, да си я затопля и подготвя и да я консумира в приятна обстановка.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/доставчик /месец 14-15 включително/
Етап 2: Ремонт на помещенията и Доставка на описаното оборудване, подписване на приемо-предавателен протокол, обозначаване на активите със стикери според изискванията за визуализация по програмата /от 16-17-ти месец включително/ |
25 360.00
|
23 280.00
|
Дейност 4: Осигуряване на социални придобивки за работещите, включително ремонт и оборудване на места за отдих, хранене и почивка в предприятията, спортни съоръжения и др.
Поддейност 4.1.: Ремонт и оборудване на помещения/места за хранене /продължение/: Дейността цели подобряване на условията на работа и социалния климат в дружеството чрез осигуряване на допълнителни социални придобивки за служителите под формата на оборудване на кътове за хранене. Към дейността предвиждаме и извършване на текущ ремонт в помещенията, изразяващ се в боядисване.
В дружеството ще бъдат оборудвани стаи за хранене - 14 бр. стаи с хладилници и микровълнови печки с грил, шкафове, маси и столове, електрически конвектори за отопление за да могат да обхванат целия персонал на дружеството - целева група по проекта.
В ЗММ Нова Загора няма стол за хранене на служителите, същевременно местоположението на фирмата е в индустриалната част на града далеч от заведения за хранене и това налага необходимостта работниците и служителите да обядват на работните си места. В момента в цеховете има обособени стаи за почивка и хранене, но те са без каквито и да било удобства за ползващите ги, липсват маси и столове, шкафове , отоплителни уреди, както и каквото и да било оборудване. Ето защо планираме с проекта да подобрим тези условия и да създадем макар и минимални удобства за по-пълноценна почивка и хранене през обедната почивка.
Конвекторите са необходими да се поддържа сравнително постоянен и благоприятен за човешкото тяло микроклимат, за поддържане на постоянна и приятна температура в помещението за хранене и отдих през студените месеци през годината. Тази дейност ще доведе до цялостно подобряване на трудовата дейност и физическо състояние на работниците като в същото време е и в унисон с политиката на компанията в областта на опазване на околната среда и ресурсна ефективност, тъй като наличието на вентилатор ще доведе до по-бързо затопляне на въздуха. Предвидените за закупуване хладилници също ще бъдат енергоефективни (минимум клас А+).
С така създадените подобрения ще се ползва целия персонал на дружеството, целева група по проекта. С дейността ще се постигне уютна атмосфера за хранене, така че всеки служител да може да си съхранява домашно приготвена храна, да си я затопля и подготвя и да я консумира в приятна обстановка.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/доставчик /месец 14-15 включително/
Етап 2: Ремонт на помещенията и Доставка на описаното оборудване, подписване на приемо-предавателен протокол, обозначаване на активите със стикери според изискванията за визуализация по програмата /от 16-17-ти месец включително/ |
0.00
|
1 999.00
|
Дейност 4: Осигуряване на социални придобивки за работещите, включително ремонт и оборудване на места за отдих, хранене и почивка в предприятията, спортни съоръжения и др.
Поддейност 4.2: Осигуряване на достъп за хора с увреждания: Дейността цели осигуряване на достъп на хората с увреждания в дружеството.
Тъй като в предприятието работят лица с увреждания, се предвижда изграждане на две достъпни места за паркиране до главния ход на административната сграда за тях, за да се улесни и облекчи достъпа им до работните места.
Местата за паркиране ще бъдат със следните характеристики:
- широчината на едно място за паркиране -360 сm
- местата за паркиране и подходите към тях изпълнени от нехлъзгава настилка и с наклон не повече от 3 % (1:33).
Също така на входа на административната сграда ще бъде изграден парапет за облекчаване достъпа на хората с увреждания.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/месец 10-12 включително/
Етап 2: Извършване на текущ ремонт свързан с осигуряването на достъп на лицата с увреждания (13 месец)
|
1 000.00
|
1 000.00
|
Дейност 4: Осигуряване на социални придобивки за работещите, включително ремонт и оборудване на места за отдих, хранене и почивка в предприятията, спортни съоръжения и др.
Поддейност 4.3.: Оборудване на помещения/места за физическа култура и спорт: Дейността цели подобряване на социалния климат и здравен статус на работниците, особено на лицата над 54 годишна възраст и хората с увреждания, при които практикуването на един от включените спортове ще спомогне за цялостното им физическо благосъстояние.
Ще се обособи място за спорт, включващо Тенис маса (зала за тенис на маса в административната сграда на 2-ри етаж, непосредствено до съблекалните, размер на помещението – 3 x 9.60 m), Волейболна мрежа с пилони, Баскетболен кош със стойка.
Поради спецификата на работата една част от служителите са принудени да са в седнало положение през по-голямата част от работния ден, което води до обездвижване, при друга голяма част от работниците като стругари, фрезисти, шлайфисти и други се налага да са изправени до машината също без каквото и да било движение. Тази принудителна стойка също води до обездвижване на работниците и в последствие до трудов травматизъм и появата на професионални заболявания на опорно двигателният апарат – тези които са в постоянно изправено положение – заболявания на ставите на краката, стъпалата, варикозни вени. При служителите, които са в постоянно седнало положение пък се наблюдават проблеми с шията, раменния пояс и ръцете, необходимостта мускулите да поддържат тялото в определено положение води до стесняване на кръвоносните съдове в мускулите като така се намалява кръвоснабдяването, а това води до ускоряване на умората и прави мускулите по-податливи на травми. При всичко това практикуването на определен спорт създава благоприятни условия за разтоварване, както физическо, така и психическо. Ето защо планираме създаването на условия работниците и служителите да спортуват в и извън работно време чрез закупуването на спортно оборудване.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител/доставчик /месец 14/
Етап 2: Доставка на описаното оборудване, подписване на приемо-предавателен протокол, обозначаване на активите със стикери според изискванията за визуализация по програмата /от 15-16 месец включително/
|
2 600.00
|
2 590.00
|
Дейност 5: Информиране и публичност: Фирмата ще предоставя активно информация за проекта, съгласно изискванията за информиране и публичност на програмата. Екипът на проекта ще гарантира прозрачност, достъп до информация и равни възможности за участие в проекта на всички служители. При изпълнение на проекта ще се спазват всички изисквания на Единен наръчник за визуализация 2014-2020, публикуван на интернет страницата на УО. При всички мерки за информация и комуникация, предприети от бенефициента, изрично ще се указва финансирането от фондовете на ЕС на операцията, чрез:
- емблемата на ЕС в съответствие с техническите характеристики, посочени в акта за изпълнение, приет от Европейската комисия, с упоменаване на Европейския съюз; - упоменаване на фонда, който оказва подкрепа на операцията (ЕСФ);
- общото лого за програмния период 2014-2020 г. в съответствие с графичните изисквания и правилата за визуална идентичност.
По време на осъществяването на проекта ще информираме обществеността за получената подкрепа, като:
- включим на уебсайта на фирмата кратко описание на проекта, включително на неговите цели и резултати, като откроим финансовата подкрепа на ЕС;
- публикуваме на подходящо място на своята интернет страница банер с линк към Единния информационен портал www.eufunds.bg. Банерът ще бъде активен през целия период на изпълнение на проекта.
- поставим табела на видно място в дружеството;
- във всеки документ, свързан с изпълнението на проекта, които се използва за обществеността или за участниците, включително всеки присъствен списък или друг доказателствен материал, ще се посочва финансовата подкрепа по програмата.
- текущо ще информираме медиите за напредъка на проекта и т.н.
Всички банери в Интернет ще съдържат: емблемата на ЕС; „Европейски съюз“; наименование на съфинансиращия фонд; общото лого за програмен период 2014-2020 г.; наименованието на програмата, наименованието на проекта, обща стойност на проекта, както и размера на европейското и националното съфинансиране, представени в български лева. На закупеното оборудване ще се поставят стикери с изискуемата информация за финансиране по проекта.
Етапите за изпълнение на дейността включват:
Етап 1: Избор на изпълнител /месец 1/
Етап 2: Информиране и публичност по време на проекта /месец 1-17/ |
500.00
|
490.00
|