Организиране и провеждане на 3-ри публични мероприятия (изложения) на територията на страната- Варна, Бургас и София: В рамките на проекта се предвижда да се организират и проведат 3 (три) рибни изложения на територията на следните областни градове в страната: Варна, Бургас и София (заключително събитие по проекта). С осъществяването на събития ще бъдат обхванати едни от най-големи градове у нас, с население от близо 2 000 000 души. Това е предпоставка за значително присъствие на събитията, както и за достигане на посланията от кампанията до многобройна аудитория.
Предвижда се събитията да бъдат еднодневни с минимален брой изложители-10 бр. Помещенията за изложенията ще бъдат разделени на 2:
ИЗЛОЖБЕНА ЗОНА, в която ще бъдат разположени шатри за участниците-изложители, като: производители, преработватели, доставчици на продукти от риба, риболов и аквакултури, Местни инициативни рибарски групи, научни институти, неправителствени и браншови организации, специализирани рибни кулинарни обекти, вкл. ресторанти и други, които ще имат възможност да осъществяват продажба на продуктите си, в съответствие с нормативните разпоредби у нас.;
Изпълнението на дейността във Варна и Бургас ще бъде основно на регионален принцип, като по-възможност в събитията се предвижда да вземат участие местни производители, което е в съответствие със Стратегията на ЕС от „Масата до трапезата“. По отношение на София, предвид мащаба и възможностите, които се предоставят от страна на потенциалния пазар, участието и представянето би имало положителен ефект за изложителите. Не се предвижда поемането на транспортни разход.
РЕСТОРАНТСКА ЧАСТ, в която гостите на изложението ще имат възможност да консумират приготвените на място ястия от риба, рибни продукти и аквакултури. Рибата, която ще се приготвя на място в ресторанта, следва да бъде закупена от изложителите на мероприятията, както и да се предлага на цени с нулева печалба.
Съпътстващи минимални организационни дейности по провеждане на всяко едно изложенията са следните: почистване, охранителна дейност, санитарно-хигиенни условия, достъп до изложбена зона. Съпътваща програма за всяко едно изложение са следните: 1) осигуряване на водещ,
2) осигуряване на озвучителна техника, както и постоянното присъствие на диджей, 3) организиране на занаятчийски кът за демонстрация на традиционни рибарски занаяти като например: плетене на мрежа, как се прави морски възел, поправка на въдица или други. Предвиждат се и тематични занимания (забавления) като например: 1) ателие за изработка на лодка от хартия, 2) рисуване на морски животни с пясък, 3) рисуване на тематични керамични фигурки, 4) викторини, 5 )рисуване върху лица и др.; 6) организиране на тематична кинопрожекция на филма „Голямото черно“; 7) Изработка на тематичен фотокът; 8) Изграждане на временна арт инсталация, изработена с тематични материали – рибарски мрежи и/или морски отпадъци; 9) Създаване и реализиране на тематичен 3D мапинг по ПМДРА.
За събитията във Варна и Бургас се предвижда да се организират и проведат „Дни на отворените врати“ на борда на рибарски кораби. Те ще имат за цел да предоставят възможност на гостите на изложенията да разгледат морските съдове, да се запознаят отблизо с дейността на рибарите, да поговорят с капитаните и екипажите им, да научат повече за риболова и рибите в Черно море и така нататък. На територията на изложението при възможност може да бъде разположена и тематична изложба представяща рибарството и живота на рибарите.
В рамките на изпълнение на проектното предложение още при неговото стартиране се предвижда да започне провеждане на 2 (два) тематични конкурса – „Моето рибно стопанство“ и за най-добра фотография. Конкурсът за фотография ще се реализират онлайн в социалната мрежа - Facebook, страницата на Програмата (ПМДРА). Той може да бъде с продължителност до 2 месеца, като целта е част от снимките да бъдат използвани и за изложбите, които ще съпътстват изложенията. Конкурсът за фотография може да бъде разделен на две категории – за лица под и над 18 години. |
336 835.00
|
0.00
|
Осъществяване на тематична рекламна кампания в публичното пространство – електронни медии (телевизии и радиа), социалните мрежи (Facebook и YouTube) и в онлайн медиите: Дейността е разделена на три поддейности:
1. Осъществяване на реклама в социалните медии (FACEBOOK И YOUTUBE)
1.1.Относно публикациите във Facebook се предвиждат да бъдат реализирани следните продукти: изработка на видеа представящи сектора и рибните продукти (максимална дължина до 3 мин); изображения; Stories; Карусел; Изработване на текстово съдържание (публикации) за поддържане интереса на обществеността по темата, както и за популяризиране на различните активностите по проекта
1.2. Относно YOUTUBE се предвиждат да бъдат реализирани следните продукти за целите на проекта: изработка на видео клип за анонсиране на 3-те събития - изложения; изработка на видеа представящи сектора и рибните продукти; изработка на видеа насочени към избора за консумация на риба и рибни продукти; In-Stream реклами (пропускани реклами); In-Stream реклами ( непропускани реклами)
2. Онлайн медии
В рамките на кампанията се предвижда да бъде изработен минимум 1 банер. Той следва да бъде атрактивен, креативен и да съдържа запомнящо се послание, което може да реферира към логото и слогана на кампанията. Интернет-банера е нужно да бъде съобразен с тематика на настоящото предложение, както и задължително да съдържа хиперлинк, които да води до страниците, на които е поместено повече информация за проекта и темата ). Кампанията следва да обхване минимум 10 интернет медии.
3. Електронни медии (радиа и телевизии)
3.1.Друг изключително ефективен канал за достигане на посланията за даден продукт или услуга до аудиторията в страната са електронните медии и тяхното програмно съдържание. Двете медии са с наложени традиции в областта на рекламата, като двата канала, имат своето изключително предпочитание и покрие сред масовата аудитория.
3.2.Следващ изключително силен канал за достигане до посланията за даден продукт или услуга в страна – са радиоверигите и тяхното програмно съдържание. Радиото е отдавна утвърден и доста слушан медиен канал в България, с широко разпространение сред всички възрастови групи.В рамките на проекта се предвижда да се обхвата двете най-големи радиовериги у нас, тези на МЕТРОРАДИО и на РАДИОКОМПАНИЯ „СИ.ДЖЕЙ“ (btv).
3.3.Предвижда се и излъчването на рекламни формати да се концентрира в по-бюджетни и специализирани телевизии, а именно: 24 kitchen, National geographic и Soulamp;Peper. В същите можа да се реализира излъчването както на рекламния видео клип, който ще бъде изработен за целите на проекта, така и алтернативни форми на реклама, като рубрики и/или кратки информационни предавания (между 2 и 5 минути), в които да се комуникира едно от посланията на кампанията, а именно ползите от консумацията на риба и рибни продукти, начини на приготвяне на риба и така нататък. |
514 848.24
|
0.00
|
Изработване и разпространение на печатни и рекламни материали: Рекламните материали са друг важен елемент, който придава завършен вид на дадена комуникационна стратегия. В този случай, включването им по проекта ще допринесе за допълване и подобряване на визуалната му идентичност, както и за неговата по-добра разпознаваемост сред обществеността.Сред основните предимства на рекламните материали са:
1) Продължителна употреба и дълготрайност, което дава възможност за многократна употреба на даден продукт;
2) Личен (персонален характер): предоставянето на даден участник на рекламен материал по проекта, прави връзката с него по лична и емоционална;
3) Доверие, тъй като посредством избора на рекламните материали може да се направи преценка за авторитета на дадена институция. Изключително значение има качеството на материалите, които ще бъдат разпространявани. Висококачествените материали, както и печат върху тях, правят изключително добро впечатление на аудиторията. Освен това вероятността за многократната употреба на рекламния материал нараства, съответно и възможността за достигане на посланието/ визията на проекта до повече хора и не еднократно.
Използването им ще има положителен допълващ елемент към проекта, тъй като това демонстрира ангажираността и вниманието, което е отделено при планирането на публичните събития, подсилва жеста към участниците или присъстващите лица на съответните мероприятия, допринася за личния контакт при разпространението и така нататък.
В тази връзка, в настоящата концепция се залага на 15 вида рекламни материали, посочени в приложената по-долу стратегия.
Във връзка с обезпечаване изпълнението на услугата, от страна на изпълнителя, се очаква да бъде обезпечена и дейността по изготвяне на дизайн на рекламните материали. |
88 601.76
|
0.00
|
Проследяване (мониторинг) на медийно отразяване на публичните мероприятия, обобщаване и анализиране на резултатите: Проследяването (мониторингът) на отразяване на кампанията и събитията от него в публичното пространство, и по-конкретно в средствата за масова информация, са от важно значение, за да се определи неговата популяризация, както и до каква степен посланията по проекта са достигнали до широката аудитория. Освен това, то осигурява и реални данни, и обратна връзка, необходими за оценка на ефективността на кампанията.
Основните мотиви за необходимостта от мониторинг на информационния поток са следните:
Оценка на ефективността
Проследяване на обхвата посредством, което се измерва до колко посланията от кампанията са достигнали до широката общественост и какъв е обществения отзвук от това.
Оценка на информационния поток
С помощта на мониторинга ще се направи оценка дали основни послания на кампанията са правилно разбрани и възприети от аудиторията.
Анализ на въздействието
Данните от мониторинга са ценен инструмент, които предоставя възможност за проследяване на промени в поведението, нагласите или степента на осведоменост на целевата аудитория. Тази оценка позволява да се определи дали кампанията изпълнява своите цели и къде са необходими подобрения.
Конкретни действия
Мониторингът дава възможност за идентифициране на проблеми или неефективни елементи в кампанията, както и възможност за корекции/промяна на посланията, с цел достигане на посланията й до заинтересованите лица.
Прозрачност и отчетност
Данните, събрани чрез мониторинга по проекта ще се използват и за отчетни цели по отношение отразяването на кампанията, респективно предложението.
В заключение, мониторингът на информационния поток е ключов инструмент, който не само подпомага обективната оценка на успеха на кампанията, но също така предоставя стратегически насоки за подобряване на ефективността на текущите и бъдещите инициативи. Чрез него се гарантира прозрачност, отчетност и възможност за адаптация в динамична среда.
|
56 114.05
|
0.00
|