Saved trees
UMIS AND ITS USERS CONTRIBUTED TO SAVING 55 152 TREES
Български

Programme: All

Planning region: Burgas

Description

Mariva PI  Ltd. takes leading positions in providing ground - earthwork, loading and transportation - part of the process of construction and assembly works. The company is positioned on the national market as a reliable partner offering quality services.
An important part of the company development strategy is continuous improvement of the services and increased quality standards through energy efficient production and resource efficiency.
The project is focused on increasing the capacity of existing businesses  fciloity by  purchase and putting into operation of energy efficient equipment which will reduce production costs, will green and increase the competitiveness of the company. This in turn will have a positive effect not only on the supported enterprise, but on the whole economy.
The project activities foresee introduction and certification of  Energy management system in accordance with standard BS EN ISO 50001 / EN ISO 50001 in the company. The project activities are compliant with the recommendations of the energy audit, specified in the approved energy audit report. The implementation of the envisaged activities will contribute to achievement of the specified goals and objectives by reaching the following quantifiable results:
- Energy savings of 893,698 kWh /y;
- Factor of energy savings (ESR) - 52.5%,
- Reduction of CO2 emissions emitted into the environment by 238.62 tons per year.
During the implementation of the project we shall observe all measures of publicity and awareness compliant with the provisions of Annex XII to Regulation (EC) № 1303/2013 and the Unified manual of the beneficiary for application of the information and communication rules for 2014-2020.
Activities
Activity Contracted Amount Reported Amount
Придобиване на машини, съоръжения и оборудване, представляващи дълготрайни материални активи, необходими за изпълнението на Мярка 1 „Закупуване на високоефективен ВЕРИЖЕН БАГЕР“, включена в обследването за енергийна ефективност : Тази дейност ще бъде изпълнена чрез закупуване, доставка и пускане в употреба на нов високоефективен ВЕРИЖЕН багер - 1 бр. Към настоящия момент дружеството разполага с транспортна и строителна механизация, но в резултат на дългогодишната употреба и техническата остарялост, част от багерите са с влошени експлоатационни характеристики – завишен разход на гориво, честа нужда от скъпи и дълги ремонти, които водят до намаляване на производителността и трудности при осъществяване на строителните дейности. С цел повишаване на производителността при изкопните дейности и покриване на нуждите от високоефективна механизация при разрастващата се строителна дейност на предприятието сме предвидили в тази дейност закупуване на нов високоефективен верижен багер с багерна кофа 1.3 m3. Предвижда се новият багер да замести стария, който се използва в момента, като в употреба ще остане само новият високоефективен багер. Закупуването на оборудването е препоръчано като енергоспестяваща мярка в извършения енергиен одит съгласно Указанията за кандидатстване по процедурата. Тази инвестиция кореспондира на мярка 1 от енергийния одит. Основни технически и функционални характеристики на верижния багер са детайлно описани в одобрения енергиен одит. Тази мярка ще доведе както до реализиране на енергийни спестявания, така и до увеличаване на капацитета на предприятието (повече произведена продукция – изкопни работи). В конкретния случай с предложената мярка се предвижда в работа да остане само новия хидравличен багер, който ще е с по-голяма производителност от стария. Предвижда се средногодишната използваемост на новия багер да бъде около 1800 ч/год. С новия багер производителността по отношение на изкопните работи да нарасне близо 4 пъти ( от 57 960m3/год. на 257 400m3/год. изкопни дейности). С новата машина предприятието ще увеличи производителността си при запазен базисен производствен процес. За реализиране на така описаната инвестиция, съгласно изискванията на настоящата процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ и действащата нормативната уредба, ще се реализират следните етапи: Етап 1: Подготовка за избор на доставчик: от 2-ри до 3-ти месец; Етап 2: Провеждане на процедура за избор на доставчик, в съответствие с ЗУСЕСИФ и ПМС 160/01.07.2016 г. и сключване на договор с класираните на първо място кандидати: от 4-ти до 5-ти месец; Етап 3: Доставка на активите и въвеждането им в експлоатация: от 6-ти до 16-ти месец, включително; Етап 4: Информираност и публичност по проекта -- през целия срок на изпълнение на ДБФП. 229 950.00 219 700.00
Придобиване на машини, съоръжения и оборудване, представляващи дълготрайни материални активи, необходими за изпълнението на Мярка 2 „Закупуване на високоефективен КОМБИНИРАН БАГЕР-ТОВАРАЧ“, включена в обследването за енергийна ефективност : Тази дейност ще бъде изпълнена чрез закупуване, доставка и пускане в употреба на нов високоефективен комбиниран багер -товарач. Към настоящия момент дружеството разполага с транспортна и строителна механизация, а използваният в момента комбиниран багер товарач е с влошени експлоатационни характеристики – завишен разход на гориво, честа нужда от скъпи и дълги ремонти, които водят до намаляване на производителността и трудности при осъществяване на строителните дейности в резултат на дългогодишната употреба и техническата остарялост. С цел повишаване на производителността при изкопно товарните дейности при изпълнение на строително монтажните работи и покриване на нуждите от високоефективна механизация при разрастващата се строителна дейност на предприятието сме предвидили в тази дейност закупуване на нов високоефективен комбиниран багер товарач. Предвижда се новият комбиниран багер товарач да замести стария, който се използва в момента, като в употреба ще остане само новият високоефективен комбиниран багер товарач. Закупуването на оборудването е препоръчано като енергоспестяваща мярка в извършения енергиен одит съгласно Указанията за кандидатстване по процедурата. Тази инвестиция кореспондира на мярка 2 от енергийния одит. Основните технически и функционални характеристики на комбинирания товарач са детайлно описани в одобрения енергиен одит. Тази мярка ще доведе както до реализиране на енергийни спестявания, така и до увеличаване на капацитета на предприятието (повече произведена продукция – изкопни работи). В конкретния случай с предложената мярка се предвижда в работа да остане само новия комбиниран багер товарач, който ще е с по-голяма производителност от стария. Предвижда се средногодишната използваемост на новия багер да бъде около 1800 ч/год. С новия багер производителността по отношение на изкопно товарните работи, които са част от строителните дейности, които извършва предприятието, ще нарасне близо 3 пъти ( от 52 503m3/год на 150 300m3/год изкопни работи) при запазен базисен производствен процес. За реализиране на така описаната инвестиция, съгласно изискванията на настоящата процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ и действащата нормативната уредба, ще се реализират следните етапи: Етап 1: Подготовка за избор на доставчик: от 2-ри до 3-ти месец; Етап 2: Провеждане на процедура за избор на доставчик, в съответствие с ЗУСЕСИФ и ПМС 160/01.07.2016 г. и сключване на договор с класираните на първо място кандидати: от 4-ти до 5-ти месец; Етап 3: Доставка на активите и въвеждането им в експлоатация: от 6-ти до 16-ти месец, включително; Етап 4: Информираност и публичност по проекта - - през целия срок на изпълнение на ДБФП. 158 000.00 158 000.00
Придобиване на машини, съоръжения и оборудване, представляващи дълготрайни материални активи, необходими за изпълнението на Мярка 3 „Закупуване на високоефективен еднобандажен ВИБРАЦИОНЕН ВАЛЯК “, включена в обследването за енергийна ефективност : Тази дейност ще бъде изпълнена чрез закупуване, доставка и пускане в употреба на нов високоефективен еднобандажен ВИБРАЦИОНЕН ВАЛЯК. Към настоящия момент дружеството разполага с еднобандажен вибрационен валяк DYNAPAC C , който е с влошени експлоатационни характеристики – завишен разход на гориво, честа нужда от скъпи и дълги ремонти, които водят до намаляване на производителността и трудности при осъществяване на строителните дейности в резултат на дългогодишната употреба и техническата остарялост. С цел повишаване на производителността при уплътняването на земни маси при изпълнение на строително монтажните работи и покриване на нуждите от високоефективна механизация при разрастващата се строителна дейност на предприятието сме предвидили в тази дейност закупуване на нов високоефективен еднобандажен вибрационен валяк. Предвижда се новият високоефективен еднобандажен вибрационен валяк да замести стария, който се използва в момента, като в употреба ще остане само новият високоефективен еднобандажен вибрационен валяк. Закупуването на оборудването е препоръчано като енергоспестяваща мярка в извършения енергиен одит съгласно Указанията за кандидатстване по процедурата. Тази инвестиция кореспондира на мярка 3 от енергийния одит. Основните технически и функционални характеристики на комбинирания товарач са детайлно описани в одобрения енергиен одит. Тази мярка ще доведе както до реализиране на енергийни спестявания, така и до увеличаване на капацитета на предприятието (повече произведена продукция – уплътняване на земни маси). В конкретния случай с предложената мярка се предвижда в работа да остане само новия високоефективен еднобандажен вибрационен валяк, който ще е с по-голяма производителност от стария. Предвижда се средногодишната използваемост на новия валяк да бъде около 1500 ч/год. С новия валяк производителността по отношение наработите, свързани с уплътняването на земни маси, които са част от строителните дейности, които извършва предприятието, ще нарасте от 104 880m3/год на 270 000m3/год при запазен базисен производствен процес. За реализиране на така описаната инвестиция, съгласно изискванията на настоящата процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ и действащата нормативната уредба, ще се реализират следните етапи: Етап 1: Подготовка за избор на доставчик: от 2-ри до 3-ти месец; Етап 2: Провеждане на процедура за избор на доставчик, в съответствие с ЗУСЕСИФ и ПМС 160/01.07.2016 г. и сключване на договор с класираните на първо място кандидати: от 4-ти до 5-ти месец; Етап 3: Доставка на активите и въвеждането им в експлоатация: от 6-ти до 15-ти месец, включително; Етап 4: Информираност и публичност по проекта - през целия срок на изпълнение на ДБФП. 179 000.00 178 500.00
Придобиване на машини, съоръжения и оборудване, представляващи дълготрайни материални активи, необходими за изпълнението на Мярка 4 „Закупуване на два броя товарни автомобили - САМОСВАЛИ “, включена в обследването за енергийна ефективност : Тази дейност ще бъде изпълнена чрез закупуване, доставка и пускане в употреба на два броя товарни автомобили самосвали. Към настоящия момент дружеството разполага с товарен автомобилен парк, като в резултат на дългогодишната употреба и техническата остарялост някои от товарните автомобили са с влошени експлоатационни характеристики – завишен разход на гориво, честа нужда от ремонти. След анализ на състоянието на товарния автомобилен парк на предприятието и във връзка с разрастващата се строителна дейност в рамките на тази дейност закупуване на два нови товарни автомобили – самосвали. Предвижда се двата нови товарни автомобила -самосвали да заменят сега използваните товарни автомобили, като в употреба ще останат само новите товарни автомобили-самосвали. Закупуването на оборудването е препоръчано като енергоспестяваща мярка в извършения енергиен одит съгласно Указанията за кандидатстване по процедурата. Тази инвестиция кореспондира на мярка 4 от енергийния одит. Основни технически и функционални характеристики на товарните автомобили - самосвали са детайлно описани в одобрения енергиен одит. Тази мярка ще доведе както до реализиране на енергийни спестявания, така и до увеличаване на капацитета на предприятието (повече произведена продукция –превоз на товари). В конкретния случай с предложената мярка се предвижда в работа да останат само новозакупените товарни автомобили самосвали, които ще е с по-голяма производителност от старите. Във връзка с дългосрочните планове на предприятието се предвижда новите товарни автомобили да превозват годишно общо 25 000 t товари на средно разстояние 100 km. С новите товарни автомобили самосвали производителността по отношение на превозите на товари, които са част от строителните дейности, които извършва предприятието, ще нарасне над 3 пъти ( от 6624 t/год на 25 000 t/год.) при запазен основен производствен процес. За реализиране на така описаната инвестиция, съгласно изискванията на настоящата процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ и действащата нормативната уредба, ще се реализират следните етапи: Етап 1: Подготовка за избор на доставчик: от 2-ри до 3-ти месец; Етап 2: Провеждане на процедура за избор на доставчик, в съответствие с ЗУСЕСИФ и ПМС 160/01.07.2016 г. и сключване на договор с класираните на първо място кандидати: от 4-ти до 5-ти месец; Етап 3: Доставка на активите и въвеждането им в експлоатация: от 6-ти до 16-ти месец; Етап 4: Информираност и публичност по проекта - през целия срок на изпълнение на ДБФП. 431 000.00 430 600.00
Консултантски услуги за въвеждане и сертифициране на системи за енергиен мениджмънт в предприятието съгласно изискванията на стандарт БДС EN ISO 50001 : Тази дейност ще бъде изпълнена чрез извършване на консултантски услуги за въвеждане и сертифициране на система за енергиен мениджмънт съгласно изискванията на стандарт БДС EN ISO 50001. Стандарт ISO 50001:2011 определя изискванията, приложими за използване на енергия и потребление, включително за измерване, документиране и отчитане, проектиране и практики за обществени поръчки за оборудване, системи, процеси и персонал, които допринасят за подобрение на енергийните характеристики. Целта на въвеждането на системата за енергиен мениджмънт в нашето дружество е свързана с увеличаване на енергийната ефективност в дружеството, намаляване на разходите и подобряване на енергийните характеристики. Дейността на ще бъде изпълнена от външни изпълнители - 1) консултант, който ще разработи и внедри системата в дружеството: и 2 ) сертификационно дружество, който ще извърши одит и ще сертифицира внедрената система. В хронологичен план, консултацията за въвеждане на системата ще включва следните етапни дейности: Подготoвка: -Създаване на необходимата организация по изпълнение на проекта – сформиране на проектен екип и изготвяне на подробен план-график на дейностите; - Диагностичен одит и анализ за установяване на съответствие на действащата система с изискванията на конкретния стандарт - Провеждане на първоначално обучение и разясняване изискванията на Системите за енергиен мениджмънт Разработване на документация на системата - Разработване на документи - Наръчник на системата; процедури; оперативни документи (записи). - Преглед на проектите на Наръчник и процедури по качеството Внедряване на системата - Обучение по внедряването от страна на Консултанта; - Разпространение на документите и тяхното прилагане; - Провеждане на вътрешен одит на системата; - Провеждане преглед от ръководството за внедряване и функционирането на Системите. Оценка на функционирането на системата - извършване на вътрешен одит - коригиращи и превантивни действия след вътрешен одит - преглед на ръководството за функционирането на системата След въвеждането на системата в предприятието се предвижда консултантска услуга за сертифициране на системата от акредитирани лица по сертификация. Сертификационните услуги включват следните дейности: Подготовка за сертификация - Избор на изпълнител – сертификационен орган; - Договаряне със сертификационния орган - подписване на договор с избрания сертифициращ орган; Сертификационна процедура - Преглед на документацията на системата и на практическото приложение на документираните процедури; - Провеждане на сертификационен одит; - Доклад за проверка на ефикасността на въведената система с препоръки за евентуално отстраняване на констатирани несъответствия; - Предприемане на превантивни/коригиращи действия, в случай на несъответствие; - Издаване и връчване на сертификат. Дейността ще се реализира поетапно и включва: Етап 1: Подготовка за избор на Консултант и на сертифициращ орган - 2-ри - 4-ти месец; Етап 2: Избор на изпълнители на дейността - 4-ти - 6-ти месец; Етап 3: Разработване и въвеждане на системата - 6-ти - 10 ти месец; Етап 4: Сертифициране на системата- 10-ти-14-ти месец; Етап 5 Дейности за информираност и публичност по проекта - през целия етап на изпълнение на ДБФП. 20 000.00 15 085.00
Обследване за енергийна ефективност на промишлена система и изготвяне на доклад, съдържащ мерки за намаляване на енергийните разходи, икономически анализ и обосновка на предложените мерки : Предварителната дейност, която беше реализирана от избран външен изпълнител - лице, вписано в публичния регистър по чл. 60, ал. 1 от Закона за енергийната ефективност, който, съгласно сключен договор, изпълни следните дейности: 1. Извърши обследване за енергийна ефективност на промишлената система; 2. Изготви доклад от обследването за енергийна ефективност по образец на Управляващия орган на ОП Иновации и конкурентоспособност, съдържащ мерки за намаляване на енергийните разходи, икономически анализ и обосновка на предложените мерки. С цел повишаване на енергийната ефективност на съществуващото производство и за намаляване на производствените разходи, докладът от енергийното обследване препоръчва да се изпълнят следните инвестиционни мерки: Мярка 1 Закупуване на високоефективен ВЕРИЖЕН БАГЕР Мярка 2 Закупуване на високоефективен КОМБИНИРАН БАГЕР - ТОВАРАЧ Мярка 3 Закупуване на нов високоефективен еднобандажен ВИБРАЦИОНЕН ВАЛЯК Мярка 4 Закупуване на два броя товарни автомобили САМОСВАЛИ В настоящия проект са заложени дейности за реализиране на препоръките на енергийния доклад, които напълно съвпадат със стратегията за развитие на фирма “МАРИВА ПИ” ЕООД. 20 000.00 20 000.00
Дейности за визуализация на проекта: Дейностите за визуализация на проекта са задължителни съгласно РЕГЛАМЕНТ (ЕС) № 1303/2013 на Европейския парламент и на Съвета от 17.12.2013 г. за определяне на общоприложими разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд, Кохезионния фонд, Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони и Европейския фонд за морско дело и рибарство и за определяне на общи разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд, Кохезионния фонд и Европейския фонд за морско дело и рибарство, и за отмяна на Регламент (ЕО) № 1083/2006 на Съвета, а предвидените мерки от МАРИВА ПИ ЕООД са в съответствие с „Единния наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация" 2014-2020: 1) 1 брой плакат с информация за проекта (минимално размер АЗ), в който се споменава финансовата подкрепа от Европейския съюз, на видно за обществеността място. Плакатът ще съдържа минимум следната текстова и визуална информация: -емблемата на ЕС и упоменаването „Европейски съюз"; -наименованието на ЕФРР; - общото лого за програмен период 2014-2020 г., със съответното наименование на финансиращата програма; -наименованието на проекта и главната му цел; -общата стойност на проекта, както и размера на европейското и националното -съфинансиране, представени в български лева; -начална и крайна дата на изпълнение на проекта. 2) Стикери – за закупените ДМА- 5 броя ще закупим и поставим на подходящо място на повърхността на оборудването информационни стикери. На стикерите ще бъдат визуализирани емблемата на ЕС, упоменването „Европейски съюз", наименованието на съфинансиращия фонд, общото лого за програмен период 2014¬2020 г. и номера на договора за безвъзмездна финансова помощ - общо 5 броя. 3) Във всеки документ, свързан с изпълнението на проекта, който ще бъде използван за обществеността ще бъде посочено,че финансиращата оперативна програма се осъществява с подкрепата на фонда или фондовете на ЕСИФ. Изработването на плаката и стикерите ще бъде възложено на външен изпълнител. Външният изпълнител ще бъде отговорен за изготвянето на дизайн, предпечатна подготовка и отпечатване на плаката и стикерите. Той ще бъде избран през третия месец на изпълнение на проекта с публикуване на съобщение по реда на ПМС 160/ 2016г., когато ще бъде сключен договор с него. През целия срок на изпълнение на проекта бенефициентът ще бъде отговорен за визуализиране на всички документи, изготвени в рамките неговото изпълнение. В клаузите на сключените договори с външните изпълнители ще бъде заложена клауза за задължителна визуализация на създадените по договорите документи. 350.00 330.00

Notes:

Elements in light blue allow detailed view when selected
All amounts are in Bulgarian lev (BGN) / 1 EUR = 1,95583 BGN
The project is financed by the Operational Programme "Technical Assistance" and co-financed by the European Union through the European Regional Development Fund.
In implementing the project № 0115-CCU-2.1 "Information system for management and monitoring of EU funds in 2014-2020 - UMIS 2020" (BG161PO002-2.1.01-0007-C0001).