Разработване и прилагане на „зелени“ модели на организация на труд съобразно спецификата на конкретните работни места в "Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД: Дейността предвижда разработване и прилагане на „зелени“ модели на организация на труд съобразно спецификата на конкретните работни места в "Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД, изготвяне на „зелени“ карти за организация на работния процес на конкретните работни места, както и обучение на заетите 75 лица, насочено към внедряване на „зелените“ модели на организация на труд.
ЕС работи усърдно за балансиране на икономическия растеж и необходимостта от опазване на околната среда и си е поставил предизвикателни цели за намаляване на емисиите на парникови газове, за увеличаване на енергийната ефективност и за насърчаване на възобновяемата енергия, както и за намаляване на отпадъците. Това от своя страна обуславя потребността от създаването на широк набор от зелени работни места — работни места, които допринасят за опазване на околната среда или за възстановяване до първоначалното й състояние, които опазват екосистемите и биоразнообразието или намаляват потреблението на енергия и суровини или намаляват отпадъците и замърсяването. Зелените работни места трябва да осигуряват безопасни, здравословни и приемливи условия на труд, за да се допринесе за интелигентен, устойчив и приобщаващ растеж и да се отговори на целите за превръщането на Европа в първия климатично неутрален континент до 2050 г. в съответствие с целите на Парижкото споразумение.
Във връзка с това "Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД си поставя за цел да включи в работния процес екологосъобразни дейности и да внедри нови екологични инвестиции, които неминуемо ще доведат до необходимост от въвеждане на нови „зелени“ модели на организация на работните места. В допълнение, като иновативна компания, Холлеман България ООД се стреми да изгради цялостна екологосъобразна („зелена“) фирмена култура и да мотивира екологосъобразното мислене на служителите и работниците.
Предвижда се дейността да включва следните четири етапа, които ще следва да се реализират в посочената логическа последователност:
1.1. Преглед на моментното състояние на предприятието и организацията на трудовата дейност, свързана с прилагането на „зелени“ практики.
1.2. Разработване на „зелени“ модели на организацията на труда и работните процеси, съобразно спецификата на предприятието и конкретните работни места. Изготвяне на „зелени“ карти за организация на работните процеси на конкретните работни места. Предвижда се всяка „зелена“ карта да съдържа набор от действия за изпълнение на работните процеси, водещи до положителен ефект по отношение на повишаване на ресурсната ефективност и намаляване въздействието върху околната среда, както и повишаване устойчивостта на предлаганите продукти и услуги.
1.3. Разработване и приемане на план от мерки за прилагане на „зелени“ модели на организация на работните процеси от ръководните органи на предприятието.
1.4. Въвеждане и прилагане в предприятието на нови, „зелени“ модели на организация на работните процеси и управлението на човешките ресурси, вкл. обучение на персонала за въвеждането на съответните промени.
"Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД е компания, която обръща голямо внимание за намаляване на въглеродните емисии и работи активно в посока на постигане на целите за устойчиво развитие и е заложила ясни цели в направленията насърчаване на модели на кръговата икономика и гъвкавост, безопасност и положително въздействие върху околната среда. |
15 000.00
|
0.00
|
Закупуване на лични предпазни средства (ЛПС) и специално работно облекло за служителите на "Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД: Дейността предвижда осигуряване на Лични предпазни средства и специално работно облекло за 88 служители на "Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД, заети в транспортната и спедиторската дейност, съгласно утвърдения списък на работните места и видовете видовете работа, при които се използват ЛПС, съгласно разпоредбите на чл. 17 от Наредба № 3 от 19 април 2001 г.
"Пристанище ТЕЦ Езерово" ЕАД периодично се оценява професионалният риск, като се обвхащат всички длъжности и работни места, респктивно чрез Програмата за минимизиране и контрол на риска се планират конкретни превентивни мерки, с постоянен характер или такива, изискващи бъдещо планиране и изпълнение. Оценени са физиологичните и психо - социални фактори на работното място, режимът на труд и почивка, факторите на работната среда, изискванията за оптимално поддръжане на производствените съоръжения и на колективните предпазни средства, използването на специални ЛПС и работно облекло. Работният процес е преценен като протичащ със средна до висока интензивност при различните длъжности, с ангажираност на вниманието и дълготрайната оперативна памет, с изисквания за прецизност и точност в изпълнението му. Основните рискови фактори на работната среда могат да бъдат обобщении в следните:
• механични въздействия (порязване, пробождане, охлузване), термична защита
• удар на долните крайници, маслоустойчиво грайферно антистатично ходило
• защита за главата, работа около подемници, подемни устройства, кранове
• опасност от излитащи частици
• укрепване на товари; товаро-разтоварна дейност;устойчивост на пробождане от твърди предмети.
• разпознаваемост при намалена видимост на открити пространства.
• работа със съоръжения в близост до въртящи се съоръжения;
• експозиция на химичен фактор (химични вещества и физико-химичен фактор прах);
• физическо натоварване, ръчна работа с тежести;
• работа с контролни панели за управление на съоръженията или с компютърни системи, използващи специфични програмни продукти.
Специалното работно облекло, както и личните предпазни средства са изцяло съобразени със спецификата и нуждите на всяка длъжност, осигуряват комфорт при едновременната им употреба и са в пълно съответствие с оценката на риска и са вписани в утвърдения списък на работните места и видовете видовете работа, при които се използват ЛПС, съгласно разпоредбите на чл. 17 от Наредба № 3 от 19 април 2001 г. за минималните изисквания за безопасност и опазване на здравето на работещите при използване на ЛПС на работното място. Заложените специални и защитни облекла и ЛПС са от най-висок клас, покриващи описаните трудови рискове и предпазващи от конкретни опасности, за които се прилага ЛПС, и надграждат осигуряваните до момента изиксвания за безопасност и здраве при работа в дружеството.С осигуряването на личните предпазни средства и специално работно облекло, предмет на настоящата дейност и подробно описани в Приложение V Информация за ЛПС, ще се покрият изцяло описаните рискови фактори на работната среда и ще се осигури в още по-голяма степен защита на заетите лица.
Предвижда се да бъдат закупени по един брой комплект зимно и един брой комплект лятно специално работно облекло, както и ЛПС, съгласно утвърдения списък на работните места и видовете видовете работа, при които се използват ЛПС, съгласно разпоредбите на чл. 17 от Наредба № 3 от 19 април 2001 г. за минималните изисквания за безопасност и опазване на здравето на работещите при използване на ЛПС на работното място за всички 88 служители на дружеството. |
78 451.17
|
0.00
|