Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 674 дървета
English

Програма: Национален план за възстановяване и устойчивост

Район за планиране: Всички

Описание

"Ванина Експорт" АД е една от водещите компании в България в производството на джанти, регенерирани гуми и внос и търговия с гуми и джанти за лекотоварни, товарни автомобили, автобуси, селскостопанска, индустриална и специализирана техника. Основен проблем пред развитието на дружеството е наличието на прекалено голямо количество артикули, разпръснати в цялата страна, голям брой разнородни поръчки и липсата на обща система с база данни, което води до тромавостта в процесите и множество грешки и пропуски при работа.
С изпълнението на проекта, "Ванина Експорт" АД ще реши посочените проблеми и ще развие управленския си капацитет и устойчивия си растеж, чрез внедряването на ИКТ базирана система за управление на бизнес процесите. Софтуерът ще разполага и с модул за управление на отпадъците, който цели да ограничи всякакво негативно въздействие върху Околната среда и да подобри имиджа на дружеството пред клиентите.
Проектът ще бъде изпълнен чрез реализирането на дейност по придобиване и въвеждане на ИКТ базирана система за управление на бизнес процесите с модул за управление на отпадъците.
В резултат се очаква да се развие управленския капацитет и да се осигури устойчив растеж на фирмата на националния и европейски пазар.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Придобиване и въвеждане на система за управление на бизнес процесите с модул за управление на отпадъците в звено Плевен и звено Ямбол: Настоящата дейност ще бъде изпълнена чрез придобиването и въвеждане на система за управление на бизнес процесите в звено Плевен и звено Ямбол. Внедряването на софтуер за управление на бизнес процесите е напълно допустимо и необходимо. Той е в остновата на целия проект и без внедряването му изпълнението на проекта е невъзможно. Чрез внедряването на софтуер за управление на бизнес процесите "ВАНИНА ЕКСПОРТ" АД ще има възможност да преодолее ограниченията пред своето развитие и ще оптимизира, автоматизира и подобри процесите на планиране и вземане на решения; процеса на организация на ресурсите; производствения процес; процеса на реализация на продукти; процеса на интернационализация на продукти.. Подробна обосновка относно необходимостта от внедряването на ИКТ базиран софтуери за управление на бизнес процесите е направането в т.11.3 от настоящия проект. След направено анализ от външна фирма, специализирана във внедряването на системи за управление на бизнес процесите, се взе решение системата да бъде обособена в два бюджетни реда 27.1 за звено Ямбол и 27.2 за звено Плевен, тъй като ще бъде използвана и на двете места. Стойността на внедряването във всяко звено бе изчислена от екипа на фирмата, изготвила индикативната оферта, на база потреблението и сложността на внедряване. Въпреки разделението в два бюджетни реда, системата е един цялостен актив, тъй като е клауд базирана и всички нейни модули ще се използват и в двете звена и няма как да бъде технически разделена. Поради тази причина е посочена като един актив в Техническата спецификация ДМА и ДНА- Система за управление на бизнес процесите звено Ямбол и звено Плевен, който обхваща два бюджетни реда: 27.1 "Система за управление на бизнес процесите за звено Ямбол"- 275 000 лв. без ДДС и 27.2. "Система за управление на бизнес процесите за звено Плевен"- 283 000 лв. без ДДС. Цените на актива са формирана след направено пазарно проучване и са определени така, че максимално ефективно да се разходват средставата по проекта. При изпълнение на дейноста ще бъда прилагани мерки за информиране и публичност (визуализация), които бенефициентите трябва да прилагат при изпълнение на проекти финансирани от ЕСИФ се съдържа в „Единния наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация" 2014-2020, за сметка на предприятието. 558 000.00 557 670.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.