Дейност за идентифициране на икономически неактивни младежи до 29 годишна възраст включително, които не са в образование или обучение и активиране за включването им на пазара на труда: Цел на дейността
Дейността има за цел да се идентифицират и активират най-малко 71 младежи, представители на целевата група, като 30 от тях се насочат към включване в обучение за придобиване на професионална квалификация „парамедик“ (трета квалификационна степен) с осигурена последваща субсидирана заетост за 15 от успешно завършилите в ЦСМП-Разград и за 15 от тях в ЦСМП-Търговище, 27 от идентифицираните да получат индивидуални консултации с психолог и да се върнат в образователната система, а всички други, включени в проекта, младежи да бъдат насочени към регистрация в ДБТ.
Съдържание на дейността
Дейността включва идентифициране на представители на целевата група и насърчаване на младежите за връщане на пазара на труда и/или в образователната система и/или към регистрация в ДБТ. Дейността ще бъде изпълнена в съответствие с Методологията за идентифициране на целевите групи, която е приложена към настоящото проектно предложение.
Методологията е разработена на базата на задълбочен анализ на специфичните характеристики на целевите групи и при отчитане на опита и експертизата на кандидата и партньора.
Етапи за изпълнение
1. Подготовка – на този етап ще бъдат избрани експертите (ключов експерт „Организатор на кампания за идентифициране и активиране“ и ключов експерт „Консултант – психолог“ – отговорностите и квалификациите им са подробно описани в Секция 9 на Формуляра за кандидатстване), които ще участват в реализирането на дейността. С тях ще бъдат сключени граждански договори в съответствие с Методологията за регламентиране на възнагражденията по ОП РЧР 2014-2020. Експертите и екипът за организация и управление на проекта, със съдействието на кандидата и партньора, ще разработят детайлен план за изпълнение на дейността (при спазване на Методологията за идентифициране на целевите групи), ще бъдат определени датите за ключовите събития, ще бъдат закупени необходимите материали и консумативи, ще се изработят материалите за информационната кампания, детайлните процедури за идентифициране на младежи, които отговарят на изискванията за включване в дейност 2 от проекта за осигуряване на обучение за професионална квалификация, инструктиране на ангажираните експерти и др. Този етап завършва с пълна готовност за стартиране на дейностите по идентифициране и активиране на представителите на целевата група.
2. Изпълнение – изпълнението на дейността ще се извърши от експертите в пълно съответствие с Методологията за идентифициране на представителите на целевите групи и съставения подробен план на етапа на планиране. Екипът за организация и управление на проекта ще осъществява периодичен мониторинг на изпълнението като на най-малко веднъж седмично ще се прави преглед на напредъка, на идентифицираните трудности и ще се планират следващите действия.
3. Приключване на дейността – дейността следва да завърши с:
- пълна готовност за започване на дейност 2 на проекта за предоставяне на обучение за придобиване на професионална квалификация – обработени документи и потвърдени заявки за включване в обучение за „Парамедици“ (трета квалификационна степен) и за участие в последваща заетост на 30 представители на целевата група;
- върнати най-малко 27 представители на целевата група в образователната система;
- регистрирани най-малко 14 представители на целевата група в дирекция „Бюро по труда“ за последващо търсене на работа и включване в други операции за обучение и заетост.
|
20 221.20
|
14 876.71
|
Предоставяне на обучения за придобиване на професионална квалификация във връзка с конкретна възможност за наемане на работа след обучението (по заявена готовност от работодател) : Цел на дейността
Дейността има за цел да се предостави обучение на 30 представители на целевата група във връзка с конкретна възможност за наемане на работа след обучението за професионална квалификация за професия „Парамедик” (код на професията – 723030), специалност код 7230302 „Транспортиране на пострадали и болни хора, оказване на първа помощ и асистиране в спешни отделения“ с трета степен на професионална квалификация съгласно Списъка на професиите за професионално образование и обучение.
Съдържание на дейността
В рамките на дейността за организация и управление на проекта ще бъде проведена процедура за избор на лицензиран Център за професионално обучение, който да предостави обучение на 30 представители на целевата група във връзка с конкретна възможност за наемане на работа след обучението за професионална квалификация за професия „Парамедик”.
С избрания изпълнител ще бъдат съгласувани графиците за провеждане на обучението, ще бъдат информирани включените в обучението представители на целевата група и изпълнителят ще проведе обучението в съответствие с ДОИ и утвърдената учебна програма.
За всички лица, включени в обучението, са предвидени и редовно ще бъдат изплащани стипендии в размер на 10 лв. за всеки присъствен учебен ден в населеното място и 15 лв. за всеки присъствен учебен ден извън населеното място при обучение от минимум 6 часа дневно за времето на обучението. Изплащането на стипендиите ще бъде надлежно документирано.
Основни данни за обучението за придобиване на професионална квалификация
1. Наименование и код на професията, и код на специалността: Професия „Парамедик” , код на професията - 723030, специалност код 7230302 „Транспортиране на пострадали и болни хора, оказване на първа помощ и асистиране в спешни отделения“ с трета степен на професионална квалификация съгласно Списъка на професиите за професионално образование и обучение.
2. Хорариум на обучението – 960 учебни часа, разпределени, както следва:
2.1. Теория: 300 учебни часа
2.2. Практика: 660 учебни часа (от които 60 учебни часа избираема професионална подготовка)
3. Брой на обучаваните лица: 30
4. Документ доказващ завършеното обучение: Свидетелство за професионална квалификация.
Обучението ще се проведе в съответствие с изискванията на ЗПОО. Обучението е по професия и специалност, включени в Списъка на професиите за професионално образование и обучение, утвърден от Министъра на образованието и науката (парамедик, трета квалификационна степен). Обучението води до придобиване на степен на професионална квалификация, удостоверена със свидетелство за професионална квалификация (съгласно чл. 38, ал. 2 и ал. 3 от ЗПОО), при провеждането на обществената поръчка към изпълнителя ще бъде поставено изискване за притежаване на валидна лицензия от НАПОО за специалността както и изисквания към преподавателите, чието завършено образование, придобита специалност, присъдена квалификация и правоспособност трябва да бъде в съответствие с нормативната уредба и ДОИ за извършване на обучението по специалността.
Етапи за изпълнение
1. Подготовка – подготовка на списъци с участници в обученията (резултат от Дейност 1) и координация и комуникация за избрания изпълнител.
2. Изпълнение – провеждане на обучението от избрания Център за професионално обучение в съответствие с нормативните изисквания, ДОИ и договора с избрания изпълнител, изплащане на стипендиите на включените в обучението лица.
3. Отчитане – предоставени копия от издадените свидетелства за професионална квалификация на включените в обучението лица от ЦПО, окомплектоване на документите, свързани с изплатените стипендии на лицата, които са били включени в обучението.
|
99 000.00
|
45 720.00
|
Наемане на лица от целевата група на длъжности, попадащи в обхвата на единични групи професии от 2 до 9 клас на НКПД 2011 за период до 6 месеца. : Цел на дейността
Целта на дейността е да се осигури субсидирана заетост за период от 6 месеца на 30 представители на целевата група, които успешно са завършили обучение и са придобили свидетелства за професионална квалификация за професия „Парамедик” (код на професията – 723030), специалност код 7230302 „Транспортиране на пострадали и болни хора, оказване на първа помощ и асистиране в спешни отделения“, трета степен на професионална квалификация съгласно Списъка на професиите за професионално образование и обучение.
Съдържание на дейността
15 представители на целевата група, които успешно са завършили обучението и са получили свидетелства за професионална квалификация ще бъдат наети на субсидирана заетост в Център за спешна медицинска помощ-Разград на длъжност „парамедик“ (клас 3 „Техници и приложни специалисти“, код 32583001, съгласно НКПД) и 15 в Център за спешна медицинска помощ-Търговище на същата позиция.
Лицата ще бъдат назначени на срочни трудови договори като за времето на субсидираната заетост те ще получават месечна заплата в размер на Минималния осигурителен доход за длъжността.
Полагането на труд от наетите лица ще се извършва при пълно спазване на действащото в Р България трудово законодателство.
Работодателите ще осигурят необходимите условия и оборудване за извършването на работата на парамедиците.
Етапи за изпълнение
1. Подготовка – на този етап ще бъдат изготвени трудовите договори за представителите на целевата група, които ще бъдат наети на работа, ще бъдат прегледани документите на кандидатите и с тях ще бъдат подписани договори. Всички новонаети лица ще получат и екземпляр от длъжностната характеристика за длъжността.
2. Изпълнение – всички наети лица ще преминат въвеждащо обучение по вътрешните правила на работодателя и ще им бъде осигурено работно облекло, екипировка и оборудване, необходими за извършване на работата (както е приложимо за длъжността). Работодателят ще изплаща редовно месечните заплати, както и всички дължими вноски за сметка на работодателя съгласно изискванията на КТ и КСО. Полагането на труд от наетите лица ще се извършва при пълно спазване на действащото в Р България трудово законодателство. По време на изпълнението на дейността, новонаетите лица ще бъдат наблюдавани и оценявани от преките си ръководители.
3. Приключване – след приключването на срока на субсидираната заетост на лицата, наети по проекта, които демонстрират необходимите професионални и лични качества за длъжността, ще бъдат предложени постоянни трудови договори.
|
90 000.00
|
40 891.79
|
Организация и управление на проекта : Цел на дейността
Целта на дейността е да се гарантира, че всички проектни дейности се изпълняват в съответствие с договора за безвъзмездна финансова помощ, при спазване на графика на проекта и при спазване на принципа за ефективност и ефикасност на разходите. В рамките на дейността ще се контролира напредъкът по постигането на целите на проекта, отчитането на изпълнените дейности и постигнатите цели, както и ще се планират действията при възникване на промени, които налагат допустими изменения в договора за безвъзмездна финансова помощ.
Съдържание на дейността
Дейността включва създаване на екип за управление на проекта (ръководител, координатор, счетоводител), инструктиране на екипа за неговите правомощия и отговорности, разработване на подробен план за изпълнение на проекта, планиране и изпълнение на план за мониторинг на дейностите и напредъка по постигането на дейностите, организиране и провеждане на обществените поръчки в рамките на проекта, сключване на договори с избраните изпълнители, контрол над изпълнението на техните ангажименти, планиране на паричните потоци и навременно разплащане с всички доставчици, експерти и с включените в проекта лица, осигуряване на навременно отчитане пред Договарящия орган на всички изпълнени дейности и постигнати резултати.
Етапи за изпълнение
1. Подготовка – на етапа на подготовка ще бъде сформиран екипът за управление на проекта. Това включва сключването на граждански договор с ръководителя на проекта, който е предварително определен и чиято автобиография е приложена към настоящото проектно предложение, както и избор на сключване на договори с координатора и счетоводителя на проекта. Всеки от членовете на екипа ще разполага с подробно работно задание за дейностите, които следва да извърши и ще отчита изпълнените дейности и задачи на месечна база. Членовете на екипа ще бъдат инструктирани от партньорите и ще бъдат запознати с другите документи, регламентиращи тяхната работа - договор за безвъзмездна финансова помощ, Ръководство за изпълнение на проекти, Методология за регламентиране на възнагражденията по ОП РЧР 2014-2020, Единен наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация 2014-2020 и др. Членовете на екипа ще разполагат с необходимото оборудване и достъп до интернет, за да могат да изпълняват своите задължения.
2. Изпълнение – екипът за управление на проекта ще направи план за изпълнение на дейностите (с конкретни дати и срокове, съобразно датата на сключване на договора за безвъзмездна финансова помощ), ще определи и подготви граждански договори с ключовите експерти, ангажирани в дейност 1, ще организира провеждането на тръжната процедура за избор на лицензиран ЦПО, който да предостави обучението за придобиване на професионална квалификация по дейност 2, както и ще организира групите за обучение. Екипът за управление на проекта ще изготви и план за вътрешен мониторинг на напредъка по изпълнението на дейностите и ще следи за неговото изпълнение.
Екипът за управление на проекта ще носи отговорност и за осъществяването на комуникацията с представителите на договарящия орган, ще подготви искане за авансово плащане, както и междинни отчети и искания за плащания. Текущо счетоводителят на проекта ще извършва и осчетоводява дължимите плащания към доставчици, експерти, представители на целевата група, включени в обучения или в субсидирана заетост.
3. Приключване – след приключването на дейностите по проекта екипът за управление на проекта ще подготви окончателен технически отчет и искане за окончателно плащане и след одобрението им ще архивира и предаде на кандидата документацията по проекта.
|
17 366.40
|
7 089.20
|
Информиране и публичност : Цел на дейността
Целта на дейността е да се предоставя навременна и коректна информация на обществеността за проекта, както и да се популяризира приносът на Европейските фондове за неговото реализиране.
Съдържание на дейността
Дейността за информиране и публичност ще бъде изпълнена при стриктно спазване на приложимите за проекта изисквания на Единния наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация 2014-2020г. Предвидени са следните действия:
- поставяне на информационна табела на входа на ЦСМП-Разград;
- изработване на секция с информация за проекта за интернет страницата на ЦСМП-Разград;
- провеждане на една начална и една финална пресконференция (включително и подготвяне на прес съобщения до медиите и др. информационни материали). Целта на началната пресконференция е да се разпространи информация за целите на проекта и очакваните резултати, както и за планираните дейности, а на финалната пресконференция ще бъдат представени резултатите от проекта. На пресконференциите ще бъдат поканени местни и регионални медии, както и представители на заинтересованите страни;
- дизайн и изработка на брошури (формат А5, пълноцветен печат) – брошурата ще бъде отпечатана в края на проекта и раздавана на финалната пресконференция като в нея ще бъдат отбелязани постигнатите от проекта резултати. Допълнително брошурата ще бъде предоставяна и на местните лечебни заведения, други ЦСМП от цялата страна, Министерство на здравеопазването и др.
Етапи за изпълнение
1. Планиране – екипът за управление на проекта ще разработи план за информиране и публичност с конкретни дати, отговорници и действия, ще възложи изработката на всички материали, свързани с дейността за информиране и публичност, ще разработи бланка за документите на проекта в съответствие с изискванията на Единния наръчник и ще запознава всички доставчици с изискванията за информиране и публичност.
2. Изпълнение – в съответствие с плана за информиране и публичност като екипът за управление на проекта следи за спазването на графика и качеството на изпълнение на действията.
3. Приключване - в съответствие с плана за информиране и публичност
|
276.00
|
36.00
|