Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 170 дървета
English

Програма: Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвимите групи

Район за планиране: Всички

Описание

Реализирането на проект „Надграждане на знанията и уменията на служители на НАП, чрез участие в специализирани обучения“ ще допринесе за повишаването на квалификацията на служители на НАП, чиито служебни задължения и отговорности са свързани със следните специализирани области: Закон за особените залози (ЗОЗ), Граждански процесуален кодекс (ГПК) и вещно право. Надграждането на знанията и уменията на обучените служители ще допринесе за постигането на по-висока ефективност и по-високи резултати, при изпълнението на основни за НАП дейности. 

Заложените в проекта цели и подцели ще бъдат постигнати чрез участието на служители на НАП в специализирани обучения на теми: 
1.	„Новите промени в закона за особените залози и ГПК. Конкуренция между изпълнителното производство по ДОПК, ГПК и производството по Закон за особени залози“; 
2.	„Вещно право и видове вещни права. Ограничения на правото на собственост. Вещни тежести“. 

В резултат, 175 служители на НАП ще преминат специализирано обучение на тема: „Новите промени в закона за особените залози и ГПК. Конкуренция между изпълнителното производство по ДОПК, ГПК и производството по Закон за особени залози“, с получаване на сертификат, а 140 служители -  на тема: „Вещно право и видове вещни права. Ограничения на правото на собственост. Вещни тежести“, с получаване на сертификат.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Дейност 1 Участие на служители на НАП в специализирано обучение на тема „Новите промени в закона за особените залози и ГПК. Конкуренция между изпълнителното производство по ДОПК, ГПК и производството по Закон за особени залози“: В рамките на дейността 175 служители на НАП ще преминат специализирано обучение на тема „Новите промени в закона за особените залози и ГПК. Конкуренция между изпълнителното производство по ДОПК, ГПК и производството по Закон за особени залози“. Целева група на обучението са основно служители на НАП от функция „Събиране“. Темата на обучението е свързана със следните функции на звеното, съгласно Устройствен правилник на НАП: • реализира процесите по обезпечаване и събиране на публични вземания (чл. 36, т. 11); • изготвя проекти на заповеди/решения/становища/отговори в т.ч. по жалби, сигнали, запитвания, по преписки за назначаване на контролна оценка в изпълнителното производство по ДОПК (чл. 36, т. 12). При невъзможност на част от определените служители от функция „Събиране“ да вземат участие в обучението, в него могат да бъдат включени служители от функции „Държавни вземания“ (ДВ) и „Обжалване и данъчно-осигурителна практика” (ОДОП). Служителите от ДВ ще придобият специализирани познания относно конкуренцията между изпълнителните производства по ДОПК, ГПК и ЗОЗ, в които те участват при изпълнение на преките си задължения. Темата на обучението е свързана със следните функции на ДВ, съгласно Устройствен правилник на НАП: • осъществява процесуално представителство и извършва всички необходими действия в производствата по обезпечаване и принудително събиране на частните държавни вземания по чл. 3, ал. 7 от ЗНАП (чл. 37, т. 10); • предприема необходимите процесуални действия в производството по несъстоятелност за защита интересите на държавата в качеството й на кредитор, съобразно вписания акт, документ или обстоятелство в Търговския регистър (чл. 37, т. 6). Темата на обучението е свързана със следните функции на ОДОП, съгласно Устройствен правилник на НАП: • разглежда жалби срещу индивидуални административни актове и действия на органи по приходите, които, съгласно Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, подлежат на оспорване по административен ред пред директора на дирекция ОДОП; • изготвя решения след преценка на законосъобразността на оспорваните индивидуални административни актове и действия на органи по приходите с данъчното и осигурително материално и процесуално законодателство (чл. 33, т. 1). Обучението по Дейност 1 ще надгради резултатите от проект „Обучения по субсидиарно прилагане на ГПК в данъчно-осигурителните производства, изпълнителното производство и други, осъществявани от служители на НАП. Актуални проблеми и съдебна практика“, който НАП изпълни по Оперативна програма „Административен капацитет“ по договор №14-22-37/14.10.14 г. 94 926.00 77 872.03
Дейност 2 Участие на служители на НАП в специализирано обучение на тема „Вещно право и видове вещни права. Ограничения на правото на собственост. Вещни тежести“: В рамките на дейността 140 служители на НАП ще преминат специализирано обучение на тема „Вещно право и видове вещни права. Ограничения на правото на собственост. Вещни тежести“. Целева група на обучението са основно служители на НАП от функция „Събиране“. Темата на обучението е свързана със следните функции на звеното, съгласно Устройствен правилник на НАП: • реализира процесите по обезпечаване и събиране на публични вземания; • изготвя проекти на заповеди/решения/становища/отговори в т.ч. по жалби, сигнали, запитвания, по преписки за назначаване на контролна оценка в изпълнителното производство по ДОПК. При невъзможност на част от определените служители от функция „Събиране“ да вземат участие в обучението, в него могат да бъдат включени служители от функции „Държавни вземания“ (ДВ) и „Обжалване и данъчно-осигурителна практика” (ОДОП). Служителите от ДВ ще придобият специализирани познания относно вещните права върху недвижимите имоти, които са най-често срещаното имущество, обект на принудително изпълнение или реализация във осъществяваните от тях производства по ГПК, ТЗ и ЗНАП. Темата на обучението е свързана със следните функции на ДВ, съгласно Устройствен правилник на НАП: • осъществява процесуално представителство и извършва всички необходими действия в производствата по обезпечаване и принудително събиране на частните държавни вземания по чл. 3, ал. 7 от ЗНАП (чл. 37, т. 10); • предприема необходимите процесуални действия в производството по несъстоятелност за защита интересите на държавата в качеството й на кредитор, съобразно вписания акт, документ или обстоятелство в Търговския регистър (чл. 37, т. 6). Темата на обучението е свързана със следните функции на ОДОП, съгласно Устройствен правилник на НАП: • разглежда жалби срещу индивидуални административни актове и действия на органи по приходите, които, съгласно Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, подлежат на оспорване по административен ред пред директора на дирекция ОДОП; • изготвя решения след преценка на законосъобразността на оспорваните индивидуални административни актове и действия на органи по приходите с данъчното и осигурително материално и процесуално законодателство (чл. 33, т. 1). 60 172.00 52 911.19

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.