Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 728 дървета
English

Програма: Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвимите групи

Район за планиране: Всички

Описание

Конкретните комплексни нужди на учениците в СУ „Васил Левски“ са свързани с лошото състояние на материално-техническата база, ниското ниво на енергийна ефективност на сградата и затруднения достъп за хора с увреждания. Основната задача на настоящото проектно предложение е да удовлетвори именно тези потребности на учениците. В процеса на подготовка на проекта бяха идентифицирани следните 3 целеви групи:
- Ученици;
- Учители;
- Лица в неравностойно положение.
Очакваните резултати, които ще постигне настоящото проектно предложение са:
-Подобряване на материално-техническата база в СУ „Васил Левски“;
-Повишаване на енергийната ефективност в сградата на СУ „Васил Левски“;
-Подобряване на условията за достъпна среда за хората с увреждания.
Проектното предложение предвижда извършването на следните строително-монтажни работи:
- Топлинно изолиране на външни стени, подове и покрив;
- Подмяна на отоплителна инсталация за постигане на благоприятен микроклимат в помещенията;
- Подмяна на съществуваща дограма;
- Внедряване на система за сградна автоматизация и управление;
- Изграждане на фотоволтаична инсталация за производство на ел. енергия за собствени нужди;
- Съпътстващи СМР за осигуряване на модерна, здравословна и достъпна образователна среда;
- Осигуряване на достъпна среда за хора в неравностойно положение.
Проектът предвижда и извършване на съпътстващи дейности, като:
1. Управление на проекта;
2. Упражняване на авторски надзор;
3. Извършване на строителен надзор и
4. Мерки по информация, комуникация и публичност.
Настоящия проект си поставя за основна задача постигането на балансирано териториално развитие, чрез комплексно подобряване състоянието на образователната инфраструктура на територията на Община Ябланица.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Реконструкция и ремонт на СУ "Васил Левски" - гр. Ябланица за придобиване на цялостен обновен облик на образователната институция: Основна цел на дейността е чрез обновяване, модернизация и въвеждане на мерки за енергийна ефективност да се създаде привлекателна образователна среда в Община Ябланица. Без реализацията на проекта това не може да бъде постигнато поради регулярния недостиг на финансови средства в общините за извършване на СМР на цялата подопечна образователна инфраструктура. Средно училище "Васил Левски" се намира в гр. Ябланица на терен с площ 14 037 кв. м., съгласно приложена скица на имота. За реализация на дейността ще се изпълнят и следните основни СМР дейности: - Топлинно изолиране на външни стени; - Топлинно изолиране на покрив; - Топлинно изолиране на под; - Подмяна на съществуваща дограма; - Внедравяне на система за сградна автоматизация и управление, в т.ч. мониторинг на потреблението на енергия; - Подмяна на отоплителна инсталация; - Оползотворяване на енергия от възобновяеми източници чрез изграждане на ФЕЦ с батерии - 100 kWp; - Подмяна на осветление; - Съпътстващи СМР за осигуряване на модерна, здравословна и достъпна образователна среда; - Подобряване на достъпа на лицата с увреждания. Разходите за поддейносотите на дейността се разпределят както следва: 1. Упражняване на задължителен авторски надзор - 4 000 лв. с ДДС; 2. Извършване на СМР - 4 447 638,01 лв. с ДДС; 3. Упражняване на независим строителен надзор, съгласно чл. 168, ал. 2 от ЗУТ - 11 000 лв. с ДДС. Дейностите по изпълнение на СМР ще се извършват предимно през ваканциите на учениците за невъзпрепятстване на учебния процес, поради което за изпълнението на дейността е предвиден максималния срок от 35 месеца. 4 462 638.01 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.