Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 293 дървета
English

Програма: Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвимите групи

Район за планиране: Всички

Описание

I. Потребност за удовлетворяване
   В момента се използва морално остарялo оборудване, коeто има технически характеристики и параметри, далеч под съвременните изисквания и предлагат ниска производителност. В момента се използва камера с варио обективи и 1/4 фото чип, който позволява максимална резолюция на изображението FULL HD (1920х1080p) и максимални кадри в секунда – 50 фрейма, което е остарял формат. Също така камерата не позволява запис на видео в RAW формат и синхронизация по тайм код с аудио запис, когато се записва многоканално от външен рекордер. Това води до по-ниско качество на заснетото изображение, което от своя страна води до отнемане на повече време и ресурс за последващата видео обработка и достигане до завършен продукт и преопределят производство на продукция от по-ниския ценови клас.
   Наличното оборудване не позволява конкуретното развитие на продуктите и услугите с цел по-голямо навлизане и утвърждаване на пазарите.
   
II. Цели
 Повишаване конкурентноспособността
 Подобряване на производствения капацитет посредством придобиване на активи
 Подобряване на предлаганите продукти (стоки и/или услуги)
 Нарастване на приходите от продажби и от износ

III. Целева група - микро предприятие на Блек Брос Саунд ЕООД, което попада в следните приоритети:
     - с КИД 59.11
     - над 70% от инвестициите се реализират на територията на област от приоритетните (Видин)
     - няма опит в участието в процедури по ОПРКБИ 2007-2013 и/или ОПИК
     - проекта се изпълнява в 1 от тематичните области и приоритетни направления на ИСИС - Нови технологии в креативните и рекреативните индустрии

IV. Основни дейности
1. Подобряване на производствения капацитет на Блек Брос Саунд ЕООД чрез придобиване на:
    - ДМА: професионална филмова камерна система-1 бр.

V. Резултати за постигане
1. Нарастване на производителността-54.47%
2. Нарастване на нетните приходи от продажби-56.47%
3. Нарастване на средно генерираните приходи от износ-100.00%
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Дейност за подобряване на производствения капацитет на Блек Брос Саунд ЕООД: Дейност ще се изпълни чрез закупуване на ДМА. Обоснованата необходимост за всеки един актив и как ще доведе до подобряване на производствения капацитет е: 1. Професионална филмова камерна система – В момента се използва камера с варио обективи и 1/4 фото чип, който позволява максимална резолюция на изображението FULL HD (1920 х 1080p) и максимални кадри в секунда – 50 фрейма, което е остарял формат. Също така камерата не позволява запис на виде в RAW формат и синхронизация по тайм код с аудио запис, когато се записва многоканално от външен рекордер. Това води до по-ниско качество на заснетото изображение, което от своя страна води до отнемане на повече време и ресурс за последващата видео обработка и достигане до завършен продукт. Съвременните световни стандарти, които се изискват при заснемане на видео филми и видео реклами е с резолюция 4К (4096 × 3112) и Full frame фото чип и 200 фрейма в секунда. Камерата е оборудвана с 5 пиново лемо конектор, който позволява синхронизация с външи аудио/видео рекордери. Камерата може да генерира такъв код, както и да го приема. Камерата записва в RAW формат в D-log и D-cinema видео формат. Камерата може да записва на 2 бр. мемори карти, което позволява бекъп на записа, ако едната карта даде техническа грешка и спре да записва, записа се поема от другата карта. Чрез въвеждане в експлоатация на новата камерна система ще се постигне оптимизиране на производствения процес по видео обработка, запис и архив и оттам ще се постигне намаляване на производствените разходи с над 20%. Всички тези показатели ще увеличат производителността и обема на произведената продукция с от 40 до 60%. Също така ще се повиши и качеството на произведените от нас продукти и услуги с 50% в резултат на новите формати, резолюции и начини на синхронизации. Чрез разширяване на производствената ни база в гр. Белоградчик, ще можем да увеличим и износа на нашите продукти и услуги към Румъния и Сърбия. По този начин ще вдигнем и процента на износа на продукция и услуги с около 20%. Вследствие на тези фактори ще се подобри качеството на предлаганите продукти и услуги и опримизиране на производствения процес, а оттам ще се повиши търсенето на предлаганите продукти и услуги и ще повиши производствения капацитет. Допълнително повишаване на конкурентоспособността ще засили и експортния потенциал с над 20%. От представените факти и аргументация е видно, че предлаганото по проекта оборудване ще доведе до подобряване на производствения капацитет на вече съществуващите при Кандидата продукти и услуги с цел повишаване на тяхната конкурентоспособност и засилване на експортния им потенциал. 152 000.00 151 800.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.