Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 739 дървета
English

Програма: Наука и образование за интелигентен растеж

Район за планиране: Всички

Описание

ДОЛИ МЕДИЯ СТУДИО ЕООД предлага услуги в областта на продуцирането, постпродукцията, адаптацията, превода, субтитрирането и дублажа на филми, телевизионни сериали, програми и нови медии на местни и чуждестранни клиенти.
За оптимизиране на процеса, намаляне на себестойността, запазване и разширяване напазарния дял компанията се нуждае от решение за намаляне на разходите.
За дейностите, свързани по проектното предложение фирмата предвижда изграждане навъзобновяеми енергийни източници (ВЕИ) за собствено потребление, комбинирани слокални съоръжения за съхранение на енергия, с което да се насърчи прехода на частния сектор към екосъобразна дейност. Фотоволтаичната система с батерии ще бъде с мощност 330 kW, за собствено потребление, и ще бъде изградена на покривите на производствените сгради надружеството.
Инвестиционното намерение на ДОЛИ МЕДИЯ СТУДИО ЕООД е придобиване на технологии исъоръжения за съхранение под формата на батерии, което ще допринесе за баланса впроизведената мощност и ще подпомогне преодоляването на един от недостатъците навъзобновяемите източници, а именно непостоянното производство.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Изграждане на нови фотоволтаични инсталации до 1 MW за производство на енергия от възобновяеми източници за собствено потребление в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергия (батерии): За извършване на своята дейност фирма ДОЛИ МЕДИЯ СТУДИО ЕООД използва различни видове машини, оборудване, отоплителни и охладителнисистеми, които консумират голямо количество ток. През последните години дружеството развива своята дейност и увеличава броя напоръчките си, което непосредствено увеличава консумацията на ток. Предвидената нова фотоволтаична централа 330 kW в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергия (батерии) съгласно Приложение 14 „Минимални технически изисквания към фотоволтаичната система и съоръженията за локално съхранениенапроизведената енергия (батерии)“. Новата фотоволтаична инсталация за производство на енергия ще се изгради върху покривите и прилежащите фасади на звукозаписен студиен комплекс и подземни гаражи УПИ II-61, 80, кв.6, жк. „Левски Г”, гр. София, където се намира фирма Доли Медия Студо ЕООД. Инсталацията ще се състои от следните компоненти:- фотоволтаични модули 550 бр.; - за постигане на избраната АC мощност са предвидени инвертори - 3 броя по 110 kW с мощност 100% от инсталираната мощност на фотоволтаичната система. - механична конструкция - панелите ще се монтират върху метални стойки закрепена за съществуващ покривите и фасадата на сградата - мониторинг и контрол - инсталацията ще разполага със система за комуникация и мониторинг вградена в инверторите; - заземителна инсталация; Фотоволтаичната инсталация преобразува слънчевата енергия в електрическа. Произведената електроенергия ще бъде предназначена запокриване на собствените нужди на обекта, като излишната енергия ще бъде съхранявана в батериите. По този начин при слабо греене наслънцето, дружеството ще използва съхранената енергия от батериите. Предвидената инвестиция цели постигане на безопасност, надеждност, ниски разходи за експлоатация и поддържка, максималнаефективност при производството на електроенергия и прилагане на съвременни методи и материали и спазване на всички действащинормативни изисквания и стандарти в България и Европа. В следствие от електричеството произведено от централата за нуждите на предприятието, ще се намали себестойността на произвежданата продукция и повиши конкурентоспособността на инвеститора. Също така ще се осигури и захранване с електричество през период на аварии и прекъсвания на електроснабдяване от ЕРД, което би възпрепятствало производствения процес. 990 000.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.