Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 525 дървета
English

Програма: Наука и образование за интелигентен растеж

Район за планиране: Всички

Описание

Комфорт Партнерс ООД е специализирана в комплексно проектиране, производство, доставка и монтаж на PVC и алуминиева дограма, метални конструкции, външни и вътрешни парапети, щори, строително-монтажни работи. През последните години компанията се наложи като предпочитан партньор за редица български инвеститори и чуждестранни клиенти. Основният проблем и ограничение, пред който е изправена компанията в своето развитие е ограничениченият производствен капацитет. Това се дължи на остарялото технологично оборудване за разкрояване и обработка на детайли и компоненти и финалното асемблиране. 
Целевите групи по проекта са мениджмънта на фирмата и персонала й.
Общите цели на проектното предложение са насочени към създаване на дългосрочни конкурентни предимства и увеличаване на обемите от продажби от износ на КОМФОРТ ПАРТНЕРС ООД. Това ще бъде постигнато чрез следните конкретни цели:
1) Оптимизиране на производствените процеси чрез закупуване на модерно технологично оборудване
2) Подобряване на производствения капацитет чрез подобряване на производителността 
3) Оптимизиране на производствените разходи чрез въвеждане на нови технологии за подобряване на ресурсната ефективност и ефикасност.
Това ще бъде постигнато чрез доставка на съвременно технологично оборудване: 1 брой обработващ център с 5 оси за обработка и 1 брой едноглав циркуляр за рязане на стъклодържачи.
Очакваните резултати:
- Увеличен капацитет на производство
- Внедрени нови технологии за подобряване на ресурсната ефективност и ефикасност в производствения процес
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Дейност за подобряване на производствените процеси чрез закупуване на 1 брой обработващ център с 5 оси за обработка и 1 брой едноглав циркуляр за рязане на стъклодържачи. : По дейността ще бъдат доставени и пуснати в експлоатация 1 брой обработващ център с 5 оси за обработка и 1 брой едноглав циркуляр за рязане на стъклодържачи. Това са съвременни технологични решения, които ще доведат до значително ускоряване на производствения процес и увеличаване на капацитета на производство. Обработващият център с 5 оси на управление за обработка на AL, PVC и стоманени профили е предназначен за фрезоване, пробиване, резбонарязване и рязане на профили или големи детайли от алуминий, PVC, цветни сплави и стомана. Тези операции в момента се извършват от 3 отделни машини в предприятието (разкрояваща - едноглав циркуляр, обработващ 4-осов център и циркуляр тип двудискова машина) и изискват последователно ръчно преместване и обработка на отделните детайли от една машина на друга. С доставката на новия обработващ център този процес ще бъде извършван на една единствена машина. В допъление на това, тя ще може да работи в двоен режим, така че времето за престой да се сведе до минимум (разтоварване/зареждане на детайлите в едната работна зона и едновременно обработване на детайли във втората). Във всяка зона ще могат да се зареждат профили, които да бъдат различни по дължина, напречно сечение и вид на обработка. Едноглавият циркуляр за рязане на стъклодържачи е предназначен за етапа на окомплектоване на готовите продукти. Той ще се използва за разкрой и монтаж на стъклодържачи, с които се закрепва стъклопакета в дограмата. Предприятието разполага с един подобен циркуляр, но той работи въз основа на по-стара технология с долно подаване на диска, който е с предпазен капак и изисква свалянето му при всяко подаване на детайл за обработка. Капацитетът му е ограничен и е необходимо закупуването на още един, който ще даде възможност за ускоряване на работата в този финален етап на производството. Новият циркуляр е с горно подаване на диска, който е обезопасен без капак, което прави експлоатацията му много по-бърза и лесна. Закупуването на двете машини е цялостно ново технологично решение, което ще ускори и осъвремени работните процеси в ключовите етапи от производството, които изискват машинна обработка. При останалите етапи дейностите не изискват машини и тя се извършва от работници. Чрез едновременното въвеждане в експлоатация на двете машини ще се постигне успоредно ускоряване на процеса в три производствени етапа и разрешаване на основните проблеми на предприятието по отношение на капацитета и възможностите за поемане на по-голям обем поръчки. 996 800.00 588 444.00
Дейности за внедряване на нови технологии за подобряване на ресурсната ефективност и ефикасност в производствения процес: По дейността ще бъдат доставени и пуснати в експлоатация 1 брой обработващ център с 5 оси за обработка и 1 брой едноглав циркуляр за рязане на стъклодържачи. Тези съвременни технологични решения ще имат принос за оптимизиране на производствените процеси и намаляване на използването на суровини чрез намаляване на отпадъците. В момента технологичния брак, който предприятието прави е около 10% от използваната суровина или 30 тона материал годишно (70 куб.м.). Той се получава най-често вследствие на грешки, допуснати от операторите на машините за разкрояване и обработка на профилите по време на ръчното въвеждане на данните в машините. С новата инвестиция процентът на технологичен брак ще намалее на максимум 5% от използваната суровина поради две основни причини: 1) Възможността изходните данни от технологичните карти да се пренасят автоматично от проектантския софтуер в специализиран модул в софтуера на новите машини ще елиминира грешките по време на разкрояването и обработката на профилите. 2) Софтуерът на новите машини ще позволи събиране на данни за размерите на остатъците от профилите, останали след тяхното разкрояване и използването им при следващи поръчки. Към момента остатъците се превръщат в отпадък, тъй като не е възможно да се събират автоматично данни за тях. 0.00 407 556.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.