Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 64 596 дървета
English

Програма: Наука и образование за интелигентен растеж

Район за планиране: Всички

Описание

Основна цел на настоящия инвестиционен проект е технологична модернизация и автоматизация на производствените процеси, чрез внедряване на иновативни и съвременни технологии с цел повишаване на конкурентоспособността на дейността и устойчиво и цифрово икономическо възстановяване. Кандидатът по настоящия проект е земеделски производител, който отглежда земеделска продукция върху малко повече от 24 000 дка собствена и наета земя. За изпълнението на настоящия проект, кандидатът ще задели минимум 5 000 декара от тази земя, на които ще се отглежда само слънчоглед. През последните няколко години кандидатът основно се е занимавал с отглеждане на зърнени култури с цел продажба и са извършвани дейности по калибриране и почистване на собствена и чужда суровина. С изпълнението на настоящия проект въз основа на пазарни проучвания относно търсенето на белен слънчоглед, кандидатът възнамерява да възообновени дейността по белене на слънчоглед за целта е необходимо съществуващите линии да бъдат модернизирани.  Кандидатът притежава два цеха (Цех 1 и Цех 2) за белене на семена и по-голяма част от необходимото технологично оборудване, в които ще преработва основно собствената си продукция. С цел по-добро използване на факторите за производство е предвидено закупуване на иновативни автоматизирани машини, които ще допълнят или подменят част от съществуващото оборудване в автоматизираните поточни линии за преработка на слънчоглед, с цел подобряване на качеството на готовия продукт. Предвидени за закупуване са: X-ray скенер (рентген) - 1 бр. и Триор (Сегментен назъбен цилиндър) – 1 бр. за линия за белене на слънчоглед в Цех 1 и Зърночистачна машина – 1 бр. за линията за белене на слънчоглед в Цех 2. Годишния капацитет на Цех 1 е 1750 тона белен слънчоглед, а на Цех 2 е 886 тона белен слънчоглед. Така общия годишния капацитет на предприятието е 2 636 тона белен слънчоглед. 
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Внедряване на нови и модернизиране на наличните мощности и подобряване на използването им: Дейността ще бъде изпълнена чрез закупуване на следното производствено оборудване: - X-ray скенер (рентген) - 1 бр. - Триор (Сегментен назъбен цилиндър) – 1 бр. - Зърночистачна машина – 1 бр. Настоящото проектно предложение цели модернизация и автоматизация на производствените процеси. Предвиденото ново производствено оборудване е част от различните технологични поточни линии, използвани по отделните фази по преработка на продукцията, позволяващи производството на белен слънчоглед, то ще допълни, липсващите части, ще модернизира и автоматизира отделните поточни линии. Предвиденото оборудване е част от следните технологични потоци: почистване на семена /премахване на камъчета, цветно сортиране, отделяне на начупените семена/ и почистване на семена и калибриране. По този начин си гарантираме, че цялата входяща суровина, която постъпва в машините за белене е много добре почистена и съответно ще получим краен продукт с много високо качество. Автоматизираната машина за инспекция на белен слънчоглед X-ray скенер (рентген), ще се внедри и ще допълни линията за белене в Цех 1 в технологичен поток почистване на семена /премахване на камъчета, цветно сортиране, отделяне на начупените семена/. Триора ще се внедри и ще подмени наличния двоен триор в линията за белене в Цех 1 в технологичен поток почистване на семена и калибриране. Зърночистачна машина, ще се внедри и ще допълни линията за белене в Цех 2 в технологичен поток почистване на семена и калибриране, преди наличните две почистващи машини. 455 688.83 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.