Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 779 дървета
English

Програма: Околна среда

Район за планиране: Всички

Описание

Разработването на настоящият инвестиционен проект и неговото изпълнение има за цел да бъде внедрена в стопанството система за повишаване на селскостопанската производителност, обем на продукцията и по-ефективно използване на ресурсите в земеделско стопанство, находящо се в селски район. Съкръщаването на агротехническите срокове при различните видове мероприятия в птицефермата ще доведе до  конкурентоспособно и устойчиво селско стопанство, което „постига повече с по-малко“ в хармония с околната среда. Това ще помогне за изграждането на конкурентоспособен първичен сектор, който гарантира снабдяването с храни, разнообразието на продукти и производството в световен мащаб, дългосрочното предлагане на различни суровини за хранителна и друга употреба, както и по-доброто разпределение на добавената стойност по хранителната верига. 
За да се постигне устойчиво повишаване на селскостопанската производителност, природните ресурси трябва да се управляват добре и съобразно с екологичните изисквания. Земята ще бъде особено важна, тъй като именно там ще проличи доколко успешен е преходът към по-устойчиви модели на производство. 
Проектното предложение е насочено към закупуване на машини и оборудване с цел модернизация, подобряване на ефективността и ефикасността на земеделското стопанство, като в резултатът от осъществените инвестиции ще се повиши конкурентоспособността на предприятията от земеделския сектор на територията на МИГ Белене - Никопол, както и качеството на произвежданата продукция.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Внедряване на нова земеделска техника в стопанството.: Механизацията на производството е важен фактор за устойчивото развитие на земеделието, чийто материален еквивалент е земеделската техника. Осигуряването с качествена и съвременна техника е условие за издигане на техническата осигуреност на земеделските стопанства и технологичното ниво на отрасъла като цяло. На основата на по-добрата техническа осигуреност може да се постигне: продуктово преструктуриране на производството, съобразено с новите изисквания на вътрешния и международен пазар; повишаване на производителността и продуктивността; снижаване на разходите и загубите; подобряване на качеството на продукцията и като общ краен резултат повишаване на ефективността и конкурентоспособността на производството. Процесът на механизация на селското стопанство представлява приложение на машините в производството като включва не само заменянето на ръчния труд с механизиран, но и замяната на по-ниско с по-високо производителни и усъвършенствани машини. Рационалното използване на земеделските машини изисква да се прилагат най- новите достижения на науката и техниката. Трябва да се държи точна сметка за наличните машини, тяхното използване и съхранение. При направения анализ на дейността на Людмил Стефанов, по отношение на организацията на машино-тракторния парк за задоволяване на нуждите на кооперацията се установи, че техниката, с която разполага стопанството в по-голямата си част е морално и физически остаряла или липсва такава. Това води до много високи производствени разходи за гориво, подръжка и заема много работна ръка, което води до по-висока себестойност на произведената продукция. Необходима е подмяна на техниката в този сектор, но при оценка на финансовото състояние на стопанството и предпазливостта на собствениците по отношение на поемането на финансови рискове, се предвижда като първи етап, замяната на тази техника и инвентар, която ще доведе до най – бързи икономически резултати. Предвидената за закупуване техника и инвентар като капацитет и работни показатели е съобразена с капацитета на стопанството. По-високата производителност на новата техника ще намали продължителността на кампаниите по обработка на почвите, засяването, отглеждането и прибирането на културите и ще осигури качествено извършване на основните агротехнически мероприятия при най-добрите агрометеорологични условия, което ще допринесе до достигането на по-високи добиви от земеделската продукция при по-ниска себестойност. Въвеждането на нова иновативна за стопанството система за прецизно земеделие се спомогне за по-ефективно и качествено извършване на агротехническите мероприятия при минимално количество загуби на вложените ресурси. 118 450.00 123 450.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.