Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 408 дървета
English

Програма: Околна среда

Район за планиране: Всички

Описание

Настоящият проект ще бъде реализиран от фирма „ПСП 79" ЕООД, която е създадена през 2012 година, в гр. Монтана.

Основният предмет на дейност на фирмата е „Производство на опаковки от дървен материал“, с код 16.24 по НКИД - 2008. Обработва се широколистен и иглолистен дървен материал и се произвеждат: палети, дървени скари и индивидуални опаковки, по модел и дизайн на клиентите. Стопанският обект на фирмата е разположен в село Клисурица, област Монтана. 

Чрез реализацията на настоящият проект, наличното оборудване ще бъде допълнено с:
1. Хоризонтален банциг за листене - 1 бр.;
2. Двойнозаръбващ циркуляр -1 бр.;
3. Многолистов циркуляр -1 бр.;
4. Циркуляр за напречно рязане -1 бр.

Внедряването на машината в производствения процес ще оптимизира основни операции от технологичния процес по производство на опаковки от дървен материал (.........) и ще доведе до: 

1. Увеличаване на производствения капацитет с над 12 000 бр. палети и дървени скари/годишно; 
2. Създаване на експортен потенциал в „ПСП 79“ ООД. Планира се, в края на прогнозния период, около 5 300 бр./годишно от изработените изделия да се реализират на външните пазари; 
3. Нарастване на производителността;
4. Нарастване на нетните приходи от продажби; 

В рамките на проекта са предвидени дейности по избор на доставчик (в съответствие с процедурата, описана в Ръководство за изпълнението на договори по ОПИК 2014 - 2020, ЗУСЕСИФ и ПМС № 160/01.07.2016г.), доставка, монтаж и пускане в експлоатация на машините. 

Общата стойност на инвестицията е 146 800,00 лв., без ДДС. Планираната продължителност на проекта е 12 месеца.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Дейност за подобряване на производствения капацитет на предприятието на „ПСП 79“ ЕООД: Подобряването (увеличаването) на производствения капацитет на предприятието ще бъде постигнато чрез закупуване и внедряване на следните специализирани машини: 1. Хоризонтален банциг за листене - 1 бр.; 2. Двойнозаръбващ циркуляр -1 бр.; 3. Многолистов циркуляр -1 бр.; 4. Циркуляр за напречно рязане -1 бр. Машината ще притежава следните минимални технически и функционални характеристики: Хоризонтален банциг за листене: * Минимална ширина на призмата ≥ 50 мм.; * Максимална ширина на призмата ≥ 400 мм.; * Минимална дължина на детайлите ≥ 700 мм.; * Скорост на подаване - минимум в диапазона 0 - 25 м./мин. Двойнозаръбващ циркуляр: * Минимум един фиксиран и един подвижен трион; * Максимална дебелина на обработваните материали ≥ 60 мм. * Лазери за насочване ≥ 2 броя; * Скорост на подаване - минимум в диапазона 0 - 25 м./мин. Многолистов циркуляр: * Скорост на подаване - минимум в диапазона 2,5 - 24 м./мин.; * Минимален диаметър на трионите ≥ 355 мм.; * Максимален диаметър на трионите ≥ 450 мм.; Циркуляр за напречно рязане: * Подаване на триона във вертикално направление - пневматично; * Подаване на триона в хоризонтално направление - електро - механично; * Регулиране скоростта на подаване на триона; * Трион с твърдосплавни пластини с диаметър ≥ 600 мм. Внедряването на машините ще оптимизира и ще повиши капацитета на предприятието в основни етапи на производствения процес, а именно - листене (разбичване), разкрой и обработване на материалите за производство на палетата. Към момента, в тези етапи има съществено задържане на процеса, поради недостатъчния капацитет и производителност на наличната техника. Освен по - нисък капацитет, наличната техника не може да осигури нужната прецизност на операциите , което налага чести дообработки на елементите или директно до брак и необходимост от влагане на допълнителен материал за ново производство на определен елемент. След реализацията на проекта, това „тясно място“ в производствения процес ще бъде премахнато и цялостния капацитет на предприятието ще бъде увеличен с възможност за производство на над 12 000 бр. палети и скари/годишно. Направените проучвания показват, че на пазара има машини, които покриват поставените изисквания и осигуряват търсената ефективност, скорост и прецизност на работа, водещи да подобряване на цялостния производствен капацитет. Като придружителен документ към проекта е представена оферта от потенциален доставчик, който е официален представител на производителите на оферираната техника за територията на България. 146 800.00 146 800.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.