Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 728 дървета
English

Програма: Околна среда

Район за планиране: Всички

Описание

Въвеждането на автоматизация и роботизация на производството с използване на високопроизводителни машини и цифрови технологии е задължително условие, за да може един земеделски стопанин да произвежда по-качествена продукция и да организира работата в своето стопанство по-ефективно. В земеделието при производството на полски култури е необходимо да се инвестира в модернизация на машини, инвентари и оборудване за цифровизация и прецизно земеделие. Прецизното земеделие, наричано още земеделие според спецификата на обекта е технология, която позволява на производителите да управляват адекватно обработваемите площи в зависимост от пространствено диференцирана информация. Това е иновативен, технологично и информационно базиран, интелигентен подход за идентифициране, анализ и управление на променливите за получаване на рентабилно производство с оптимална продукция и опазване на ресурсите. Прецизното земеделие има голям потенциал в развиването на икономически и екологични ползи, които се изразяват в намаляване на употребата на вода, торове, препарати, труд и оборудване. Смисълът на подхода е вземането на правилни управленски решения в селскостопанското производство на базата на променливите характеристики на полето и получаване на максимални добиви. 
Настоящото проектно предложение е по процедура чрез подбор  № BG06RDNP001-4.012 по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ от мярка 4 - ПРСР 2014-2020 г. 
Кандидат по настоящата процедура е  "ЕДИНСТВО 2007" ООД. Дружеството е регистрирано като земеделски стопанин по реда на Наредба 3/1999 г. за създаване и поддържане на регистър на земеделските стопани  (ДВ, бр.10 от 1999 г.) без прекъсване през последните 36 месеца. Има регистрация по ЗДДС. Минималният СПО е изчислен по таблица съгласно Приложение 3  и надвишава многократно минимумът от 8000 евро МСПО.  Стопанството обработва земеделска земя в землището на общ. Долна Митрополия и общ. Искър, обл. Плевен като отглежда зърнено-житни и маслодайни култури.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
"Внедряване на нови продукти, процеси и технологии и обновяване на наличните производствени материални активи чрез инвестиции в иновативни технологии и опазване компонентите на оконата среда за прецизно консервационно земеделие": В проектното предложение са заложени за закупуване активи (земеделска техника и оборудване) във връзка с дейността на земеделското стопанство на кандидата, необходими при отглеждане на зърнено-житни и маслодайни култури. Приложени са изискуемите оферти (съгласно т.24 и 25 от раздел 24.1 от Условия за кандидатстване по процедурата). Сключени са договори с доставчиците (съгласно т.31 от раздел 24.1 от Условия за кандидатстване по процедурата) за следното: 1.Дискова брана марка LEMKEN, модел RUBIN 10/600 KUA - 1 бр. 2.Стърнищен култиватор марка Farmet, модел Triolent TX 600 PS - 1 бр., който се заменя със съпоставим: Култиватор марка Salford, серия Independent, модел I-2100-1 бр. за сумата от 151 000,00 лв. без ДДС. 3.Сеялка за окопни култури марка Vaderstad, модел Tempo TPL 12- 12 реда с торовнасяне- 1 бр. 4.Оборудване специализирано за селскостопански машини -Trimble, Basic GFX - 750 and NAV - 900, Trimble, (No Radio) Isobus, Bundle Ez Pilot Pro High Accuracy - 1 бр.-отпада. 5.Управление на секции и норма чрез ISOBUS -Trimble, Isobus Task Controller- 1 бр.-отпада. 6. Бизнес план /вкл. подготовка на проектно предложение/. 7. Изпълнение и отчитане на проекта. Посочените разходи не попадат в приложното поле на ПМС 160/2016 г. и заявената финансова помощ (БФП) е в размер до 50%. 535 054.12 504 450.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.