Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 779 дървета
English

Програма: Иновации и конкурентоспособност

Район за планиране: Всички

Описание

"СЕРЕНА" ЕООД предвижда да закупи две нови пакетажни машини, хидрокулер и софтуер. Благодарение на тях производствения процес на дружеството ще бъде оптимизирано чрез внедряването на  иновативни решения в част от процесите в предприятието. 

Разходите, за които предприятието кандидатства са насочени предимно в инвестиции за внедряването на системи за подобряване на бизнес процесите на предприятието както и за закупуването на оборудване, което оптимизира производствения процес като се фокусира върху по-ефикасно пакетиране на крайните продукти на предприятието. 

С цел оптимизиране на производствения процес дружеството има намерение да закупи автоматична линия за пакетиране на сушени плодове в опаковки тип „Дойпак с цип“ и опаковки тип „Бигован“. Също така дружеството възнамерява да закупи и хидрокулер, който по щадящ начин ще охлаждат плодовете преди да бъдат входирани за преработка. В допълнение на това ще се автоматизира документалните процеси по закупуването на суровини и материали, производството на полуфабрикати и готова продукция, логистиката в склада и търговията чрез закупуването на софтуер за управление на бизнес процесите в компанията

Съгласно Приложение 1 "Списък на инвестиционните разходи" към условията за кандидатстване закупуването на пакетажните машини ,хидрокулера както и софтуерът отговарят на изискванията описани в т. 2.1 "Ефективно използване на ресурсите, включително иновации" и т. 2.2 "Цифровизация и модернизация на производствените машини и оборудване". 
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на автоматична линия за пакетирани, хидрокулер и софтуер: Предприятието ще закупи: - Автоматична линия за пакетирани, която ще модернизират и оптимизират производствения и преработвателния процес. Автоматичната линия за пакетиране на сушени плодове в опаковки тип „Дойпак с цип“ и опаковки тип „Бигован“, която се състои от две вертикални пакетиращи машини, 14-канална мултиглава за сушени плодове, захранващ елеватор с пластмасова модулна лента, платформа за обслужване на мултиглавата, изходяща лента за готов пакет, ротационна маса, контролна везна, металдетектор за пакет тип „бигован“ и металдетектор за пакет тип „doypack”. - Хидрокулер, който ще се използва за бързо охлаждане на плодове и зеленчуци на палети. Посредством студена вода ще се отнема топлината от продукта с помощта на затворена система на воден обмен. Топлообменниците са оптимизирани по цялата повърхност за по-добро охлаждане. Кабината е изработена от неръждаема стомана. Чрез перфорирани метални листове се осигурява оптимално достигането на водата до продукта. - За нуждите на предприятието е заложен разход за закупуване на специален софтуер, който ще подобри логистиката в склада, следенето на наличности, комуникацията с доставчици и клиенти. Софтуерът има следните функционалности: спомага за управлението на бизнес процеса на компанията като системата е изградена върху ясна и строга икономическа логика. С нея дружеството ще обслужва доставките, продажбите, производството, логистиката, склада и всички други дейности, които управлява. В допълнение на това към него има и мобилно приложение за оптимизация на логистиката в склада, което се инсталира на преносими устройства с вграден баркод четец. Чрез вградената функционалност за работи с палетоместа (адреси) в склада, приложението осигурява ефективно разполагане на стоките в склада при получаване или събиране на стока. Приложението също така дава възможност и за контрол на изнесената по конкретна продажба стока и извършване на бързи инвентаризации. 610 046.76 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.