Работен пакет 1 (WP1) Управление на проекта и координация: Основната цел на този работен пакет (WP1) е ефективно управление на проекта с работния план, с адекватни работни усилия на партньорите и участие на заинтересовани страни, като по този начин се постигне максимална полза за потребителите, по-широката общност. Следователно практическите цели са: Осигуряване на високо ниво координация и насоки; Осигурява правна и финансова координация; Ефективно отчитане и комуникация между партньорите в консорциума, ЕК, като се увеличи максимално прозрачността на процесите и дейностите; Координиране на ефективна комуникация в рамките на проекта, между партньори и заинтересовани страни; Предоставяне на ефективна отчетност; Завършване на проекта в срок и с наличните планирани ресурси; Всички данни, използвани в рамките на проекта, са налични в предварително зададен формат и на общо място, в съответствие с Политиката за данни за отворен достъп; Сигурно управление на конфликти и рискове; Координация/ синергии с релевантни проекти на ЕС и други инициативи на ЕЦИХ; Координация на Консултативния съвет.
Задача Т1.1.Създаване на работна среда - Това включва внедряване и обучението на повече инструменти за управление на проекта - облачна среда, шаблони на документи, Работен план и мейлинг лист.Участници и роля: DELEGATE (COO), RIC (BEN), UFT (AE), PU (AE), BIONETA(AE), FUTURE 21 (AE), BREZOVO (AE), USV(BEN), INATO(BEN)
Задача Т1.2.Координация на проекта - Административния екип по проекта ще създаде организационната рамка на ръководителите на работните пакети, и ще предостави шаблони и инструменти за по-ефективна вътрешна координация на всеки РП. Координаторът също така ще контролира изпълнението на работните пакети, идентифицирайки между секторни въпроси, нерешени въпроси и предпочитайки креативни работни сесии. Шаблоните са Насоки за лидерите на работните пакети, които ще бъдат създадени с цел да се осигури ефективност при ръководенето на работните пакети. Задачата също включва дефинирането на набор от индикатори за качество за оценка на адекватно представяне и съдържание на всеки резултат. Процесът на преглед на качеството ще бъде съвместно създаден от COO (главния оперативен директор) в сътрудничество с ръководителите на работните пакети и консултативния съвет. Процесът на преглед на качеството ще придружава всеки резултат и ще се извършва първо от двама партньора, които имат познания в областта. Партньори -рецензенти ще бъдат назначени за всеки резултат, свързан с тяхната изследователска област. Като втори етап от оценката на качеството, бележките за преглед ще бъдат анализирани от СОО и Консултативния съвет и прехвърлени на ръководителя на Работния пакет за съответните модификации. Тази задача също ще бъде посветена на създаването на План за управление на данни, който план да гарантира, че ще бъдат приложени най-подходящите методи за управление на данни и ще определи кои съществуващи набори от данни ще бъдат използвани, вид на данните, които ще генерира проекта; действия за превръщане на генерираните данни в лесно откриваеми и открито достъпни; действия за увеличаване повторната употреба на данните за обществеността; отговорните лица за управлението им.
Участници и роля: DELEGATE (COO), RIC (BEN), UFT (AE), PU (AE), BIONETA(AE), FUTURE 21(AE), BREZOVO (AE), USV(BEN), INATO(BEN)
Задача Т1.3.Управление на консорциума- Окончателно изготвяне и подписване на договор за консорциум, при необходимост анексиране на споразумение за партньорство; преглед на работата на партньорите; идентифициране на конфликти, посредничество и докладване на Управителния комитет, когато е необходимо; подготовка и протоколи от срещи на Управителния комитет.Координиране на действията между екипите на работния пакет, местни работни групи и екипа по проекта, координиране/взаимодействие със съответните проекти в мрежа на ЕС и други инициативи. То ще включва координация на Консултативния съвет.
Участници и роля: DELEGATE (COO), RIC (BEN), UFT (AE), PU (AE), BIONETA (AE), FUTURE 21 (AE), BREZOVO(AE), USV(BEN), INATO(BEN)
следва |
1 330 874.03
|
0.00
|
Работен пакет 2 (WP2) Обучение и развитие на умения
: Този работен пакет (WP2) включва дейности за проектиране на специфични курсове за обучение и по-обширни квалификационни програми за цифрови технологии и цифрова трансформация и тяхното използване в бизнеса, със специален акцент върху решенията за био-базирана Индустрия 4.0 (Изкуствен интелект, Интернет на нещата и блокчейн, киберсигурност). Ще бъде изготвен и предложен каталог на услугите. Проектът Next-Gen-BIoTech EDIH ще проектира и разработи ново портфолио от 5 услуги за обучение и развитие на умения, които да бъдат интегрирани с настоящите, за да се подсили ценовото предложение на центъра за екосистемите. Подробно описание на услугите е дадено в Application Form Technical Description (Part B) -1.1., от проектно предложение, оценено по програма Цифрова Европа. Тази услуга е насочена към нуждите на мениджърите на малки и средни предприятия и по-големи компании да разберат възможностите, разкрити от приложението на цифровите технологии в бизнеса. В рамките на WP2 ще бъде разработена следдипломна програма: Трансформация на бизнеса в цифровата ера.
Очаквано въздействие за ЕЦИХ: увеличаване на портфолиото от услуги в областта на уменията и обучението: стартиране на нови услуги с нов формат на обучение. |
2 309 189.82
|
0.00
|
Работен пакет 3 (WP3) Подкрепа за намиране на инвестиции: Инвестициите се нуждаят от силно финансиране. Ние идентифицираме подходящи възможности за финансиране за високо рискови научноизследователски и развойни дейности в малки и средни компании или стартиращи предприятия. Next-Gen-BIoTech EDIH помага при кандидатстване за финансиране. Услугите, които ще разработим и предложим в този РП 3 са иновативни в България: Анализ разходи -ползи и банков иновационен одит. Тук идеята е да се разработи в съвместно участие с банките и заинтересовани страни, пакет за инвестиционен одит на клиенти, кандидатстващи за инвестиционни заеми с високо ниво на иновации в цифрови/дигитални решения. Очаква се експерти по иновации на банката да тестват независимо способността на компаниите да правят иновации част от одита. Те трябва адекватно да оценят аспекти като цифрова зрялост, процеси, маркетинг, мащабиране на продукта, технологичен мониторинг или потенциал за интернационализация на клиента. Експертите по цифрови технологии в екосистемата на Next-Gen-BIoTechEDIH в сътрудничество с експертите по иновации в банката, трябва да предоставят препоръки за действие и допълнителна подкрепа. Оценката може да се проведе методично, въз основа на структуриран въпросник. Анализирайки и оценявайки способността на компанията да се справки и да доразвие процесите, свързани с иновациите и цифровата трансформация. Одитът трябва да завърши с доклад (около 25-30 страници) и да покаже силните и слабите страни и по-специално потенциала за развитие на компанията за всеки от заявените процеси. В зависимост от резултатите от одита, които консултантите обясняват на финалната среща, се предприемат следващи стъпки дали да се финансира конкретния проект/фирма. В резултат на това може да има отправени точки за управленско финансиране и клиентът да се насочи към други продукти на банката, за да подпомогне реализацията на цифровата и иновативна трансформация на бизнеса си. |
723 129.03
|
0.00
|
Работен пакет 4 (WP4) Иновационна екосистема и възможност за работа в мрежа: Нашият интерес е да бъдем част от подходяща европейска мрежа (EDIH коридор) с други EDIH от мрежата. Проектът включва усилия (WP4) и дейности за развитието на тази мрежа. Next-Gen-BIoTech EDIH иска да си сътрудничи с други EDIH, защото: нямат нямат необходимата експертиза/съоръжения, за да помагат на клиенти от всички сектори (фокусът ни е върху специализацията и вкл.на регионално ниво); искаме да обслужваме всички европейски компании, които биха желали да се възползват от експертния опит на хъба в цифровите биотехнологии и зелената и цифрова (двойна) трансформация в био-базираните индустрии; искаме да се учим от другите в мрежа и да показваме на другите EDIHs в мрежата най-добрите практики (създаване на EDIH коридори); стремим се да постигнем икономии от мащаба и да инвестираме в общи услуги и съоръжение с други EDIH; Next-Gen_BIoTech EDIH ще подкрепи местните малки и средни предприятия, Small-Mid-Caps, публични организации и големи предприятия (при условията на настоящата процедура) и да бъдат част от европейската верига на добавена стойност. |
804 061.28
|
0.00
|
Работен пакет 5 (WP5) Разпространение и комуникация: Целта на този РП5 е да се предложи план за действие за комуникация и разпространение. Дейностите ще се съсредоточат върху повишаване на видимостта и резултатите от проекта, както и за достигане до широката общественост, предприемачите и всички заинтересовани лица. Тази стратегия ще допринесе за цялостно повишено въздействие на проекта.
Ще бъде разработени внедрен "План за информация и комуникация", съобразен с ясна комуникационна стратегия, за да се постигне целта на проекта заедно с "Плана за използване и разпространение на резултатите - PERD" с пътна карта с всички събития и дейности за разпространение. Също така е важно да се спомене, че по време на плана PERD се очакват конкретни дейности, насочени към социално включване. Предвидена е конкретна задача за сътрудничество и съвместни дейности и работа в мрежа и взаимодействие с други подходящи проекти в рамките на покана DIGITAL и други проекти, финансирани от ЕС. В този смисъл се очакват следните специфични цели: 1. Да се разработи Комуникационен план и план за план за разпространение, да се изпълняват ежедневните комуникационни дейности на всички аспекти и да се присъства на планирани събития, за да се увеличи видимостта на резултатите от проекта и да се увеличи въздействието на проекта. 2. Дейности за техническо разпространение, семинари и трансфер на резултатите от пилотните проекти към по-широка аудитория, включително граждани и политици. 3. Създаване на осведоменост на гражданите и достигане до заинтересовани страни като политици и основни лица, вземащи решения чрез иновативни пилотни проекти и специфични дейности; 4. Гарантиране на устойчивостта на резултатите от проекта и подкрепа за възпроизвеждането на цифровите технологии. Да се разработват специфични дейности за търсене на взаимодействие с други цифрови проекти и стратегии на ЕС за услуги, която постига непрекъснато подобряване на услугите на хъба. |
748 769.96
|
0.00
|