Ре Енерджи Инженеринг ЕООД стартира дейността си през 2009 г. в отговор на нарастващите потребности на пазара от интелигентни и екологични решения, предназначени за повишаване на енергийната ефективност на сгради с различно предназначение. Компанията е специализирана в проектирането и изграждането на системи за отопление, охлаждане и вентилация, използващи геотермална енергия (енергията от земните недра). В настоящия етап от своето развитие дружеството е ориентирано приоритетно към внедряването на нови продукти и успешното им налагане на динамично развиващия се пазар на системи и решения за преобразуване на енергия от възобновяеми енергийни източници. Основно ограничение в тази насока е липсата на достатъчно собствени финансови ресурси, които да инвестираме в развитието на иновационната ни дейност.
С изпълнението на настоящия проект целим да внедрим в производство продуктова иновация – модулен геотермален енергиен център, който е собствена разработка на компанията. Изобретението представлява новост на световно ниво и е защитено със Свидетелство за действаща регистрация на полезен модел с № BG 4420 U1.
Модулният геотермален енергиен център представлява иновативно решение за отопление, охлаждане и осигуряване на топла вода в битови, обществени и промишлени сгради, като необходимостта от внедряването му, както и потенциалът за последяващата му пазарна реализация се определят пряко от настоящите изисквания за намаляване използването на фосилни горива – нефт, въглища, природен газ, както и за повишаване на енергийната ефективност и намаляване на въглеродния отпечатък на сгради с различно предназначение.
Проектът ще бъде реализиран чрез придобиването на машини и оборудване (ДМА) и разработване на специализиран производствен софтуер (ДНА), чрез които ще се създадат нужните условия за практическото внедряване в производството и предлагане на пазара на иновативния модулен геотермален център, разработен от нашата компания.
Дейности
Дейност
Договорена стойност
Отчетена стойност
Внедряване на продуктова иновация (стока) посредством придобиване на машини и оборудване, представляващи дълготрайни материални активи (ДМА): Дейността включва придобиване на следните машини и оборудване, пряко необходими за техническата обезпеченост на процеса по внедряване и надеждното производство в заводски условия на иновативния модулен геотермален енергиен център:
1/ Заваръчна система за заваряване на PPR (полипропилен) седлови отклонения тип тръба муфа чрез насаждане – 1 бр
Тази система служи за завряване на фабрични седлови отклонения тип тръба муфа чрез насаждане. Методът на насаждане представлява едновременно разтопяване посредством стопилка на предварително подготвен отвор на основна тръба и съответното седлово отклонение. При постигане на необходимата температура стопилката се отстранява и чрез механичен натиск на машината се извършва самото насаждане. В конкретния случай чрез актива ще се изработват унифицирани възли за външен и вътрешен кръг от PPR. Унифицираните възли са тръбни колектори, които свързват отделните компоненти на продукта. Те са изработени от PPR и за оптималното функциониране на системата е необходимо при тяхното производство да се използва метода на насаждане.
2/ Заваръчна система за седлови разклонения от HDPE (полиетилен висока плътност) чрез челно заваряване – 1 бр
Тази система служи за заваряване на седлови отклонения към основните тръби. Методът, който прилага представлява челно заваряване, чрез разтопяване повърхността на тръбата и седловото отклонение. Тръбата и отклонението към нея се запояват челно при достигане на необходимото време и температура. След което чрез специалната боркорона, с която е снабдена заваръчната система, се прави отвор в основната тръба през седловото отклонение. Тъй като унифицираните възли са изработени от тръби и отклонения освен от PPR, така и от HDPЕ, се налага използването на този тип заваръчна система. Методът на заваряване, който използва гарантира оптималното функциониране на иновацията.
3/ Стационарна машина за челно заваряване на прави тръби чрез стопяване – 1 бр
Основен компонент от продуктът е изграждането на тръбни трасета, които са съставени от прави тръби. Те са съставна част на унифицирания възел. Благодарение на актива ще се гарантира висококачествено изграждане на правите тръбни участъци. Стационарната машина за челно заваряване чрез стопяване служи за удължаване на прави тръбни участъци при производството на модулния геотермален енергиен център. Методът на заваряване представлява едновременно радиално разтопяване посредством стопилка на две тръби и тяхното свързване чрез механичен натиск посредством хидравличната система на машината при достигане на проектно зададената температура и време. Системата е автоматизирана, способна да управлява цикъла на работа, нагряващата плоча, фрезата и машинното тяло. Системата се управлявана от софтуер, което гарантира високо качество на заварката.
4/ Лентоотрезна машина – 1 бр
Предназначена е за извършване на прави, под ъгъл и радиални срезове на тръби за заваряване от HDPE, PPR, PVC. Настройката на ъглите се извършва чрез интегриран планетарен механизъм. При изграждането на унифицираните възли е необходимо преди заваряването на тръбите и седловите отклонения същите да бъдат изрязани прецизно с цел последващо обработване. Благодарение на прецизността на лентоотрезна машина се гарантира качествена изработка на възлите.
5/ Станция за изпитания и тестване - 1 бр
Станцията се използва за изпитване на готовия продукт в работни условия. Чрез нея се извършват проби за плътност, тест за оптимална циркулация, измерване на реална функционалност, осигурява се контрол на качеството и се измерва ефективността на геотермалния модулен енергиен център. Станцията се състои от обемни водосъдържатели, които се явяват енергоизточник и консуматор на изделието. Към тях е окомплектована необходимата арматура, разширителни съдове, циркулационни кръгове и автоматика за да се осигури качествено и надеждно тестване на изделието. Чрез актива се гарантира високото качество и ефективност на иновацията, както и функционалността на крайния продукт.
383 702.00
0.00
Внедряване на продуктова иновация (стока) посредством разработване на специализиран софтуер, представляващ дълготраен нематериален актив (ДНА): В рамките на дейността се предвижда разработване на специализиран производствен софтуер – 1 бр., необходим за внедряване на иновативния продукт. По този начин, компанията ще придобие необходимия ДНА за внедряване в производство на модулния геотермален енергиен център. Успешното реализиране на иновацията предполага необходимостта от разработване на специализиран производствен софтуер, който да осъществява връзката между проектирането на иновативния продукт и създаването на отделните му детайли, от една страна, и същинския производствен процес, вкл. контрола за спазването на технологията за производство, от друга. Софтуерът ще осигурява връзката между проектните разработки, което ще позволи автоматично унифицирано получаване и обработване на проектната документация в технически спецификации (BoM), дефиниране на спецификациите по отделни унифицирани възли и разпределяне на компонентите към съответните работни станции. Ще осигурява и проследяване на надеждното изпълнение и коректното влагане на отделните компоненти във всеки отделен унифициран възел при изработката на модулния геотермален енергиен център, както и правилното производство на всеки от елементите.
Специализираният производствен софтуер ще бъде разработен съобразно характеристиките на иновативния модулен геотермален енергиен център и в съответствие със спецификите на производствения процес. Софтуерът ще се състои от следните модули:
1/ Модул 1 – Импорт на продуктово проектирани и създадени производствени детайли, симулиране, включително техните размери и сглобяване, който ще извършва следното:
1.1. Импортиране на предварително параметрично проектирани и директно моделирани детайли.
1.2. Оразмеряване - поставяне на допълнителни знаци за оразмеряване в детайла и сглобената единица.
1.3. Анотации – включва задаване на критична документация.
1.4. Автоматизирано създаване на стандартизирани детайли и разгъвки.
1.5. Създаване на изгледи и анимации на разглобени изделия или сглобяване за целите на производството.
1.6. Създаване на производствена информация:
1.6.1. Техническа спецификация на компонентите;
1.6.2. Технология на производството.
2/ Модул 2 – Производствени процеси, който ще извършва следното:
2.1. Генерира обобщена детайлна информация във връзка със създаването детайли за производствени възли и компоненти.
2.2. Генерира производствена документация - автоматизирано създаване и оформяне на производствена документация (вкл. протоколи за изпитване).
2.3. Изпраща до работната станция детайлна информация във връзка със създаването детайли за производствени възли и компоненти.
2.4. Проследява коректното производство на съответен детайл.
2.5. Създава график за производството.
2.6. Утвърждава технологични карти и следи за последователността на изпълнение на производството.
2.7. Създава процедури по проследяване качеството и технологията на производството.
Осигуряването на програмно обезпечение е от съществено значение за процеса по производство на модулния геотермален енергиен център. Разработването на специализирания производствен софтуер ще доведе до внедряване на иновацията и ще позволи на кандидата да реализира на пазара нов продукт. Кандидатът ще навлезе на нови пазари и ще постигне увеличаване на пазарния си дял, като същевременно увеличи добавената стойност, която реализира.
275 000.00
0.00
Забележки:
Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN