Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 194 дървета
English

Програма: Възобновяема енергия, енергийна ефективност, енергийна сигурност

Район за планиране: Всички

Описание

Инвестициите по настоящия проект са предвидени за изпълнение в две различни населени места: 

- Канидатът възнамерява да изгради и оборудва кланичен пункт за ЕПЖ в с. Батак, обл. Велико Търново, където е разположен един от животновъдните обекти на Екрос-Г ЕООД . Кланичният пункт е предназначен за умъртвяване на ЕПЖ, в това число телета/говеда за угояване от животновъдните обекти на кандидата в с. Средни колиби, с. Батак и от биволската ферма в с. Балван. 

- Другата част от инвестициите по проекта е цялостно решение за осигуряване на оборудването необходимо за обезпечаване на непрекъснат производствен процес за преработка на мляко и месо, включващо специализирано оборудване, хладилни камери и система за контрол и проследяване на производствените процеси. Инвестицията ще се реализира в обект под наем в гр. Стара Загора. Над 75% от планираната за преработка суровина от мляко и месо в предприятието е собствена продукция от животновъдните ферми на кандидата. В интегрирания обект за преработка на мляко и месо в гр. Стара Загора ще се произвеждат следните млечни продукти: биволско и краве кисело мляко; биволско, краве и овче сирене; биволски, крави и овчи кашкавал, биволска моцарела и извара, краве и овче извара; както и следните месни продукти: месни биволски, телешки и агнешки разфасовки и заготовки; месни телешко разфасовки, претърпели обработка сухо зреене; трайни сурово-сушени биволски и телешки продукти; консерви от биволско и телешко месо и субпродукти; свинско месо.

- За обекта в гр. Стара Загора е предвидена доставката и монтажа на Фотоволтаична централа с мощност 265,20 kWp за задоволяване на собствените нужди от електро енергия в интегрираното предприятие, с което ще се повиши енергийната ефективност в рамките на стопанството и предприятието на кандидата и ще допринесе за опазване на околната среда.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Внедряване на нови производствени мощности чрез изграждане на кланичен пункт за ЕПЖ в с. Батак, предназначен за умъртвяване на отглежданите в собствените ферми животни за последващата им преработка: Канидатът възнамерява да изгради и оборудва кланичен пункт за едри преживни животни в с. Батак, обл. Велико Търново, където е разположен един от животновъдните обекти на Екрос-Г ЕООД - кравеферма с капацитет 600 бр. крави. Кланичният пункт е предназначен за умъртвяване на ЕПЖ, в това число телета и биволи за угояване от животновъдните обекти на кандидата в с. Средни колиби, с. Батак и биволовъдната ферма в с. Балван, която е с капацитет 390 бр. биволи. Планираната за преработка продукция в кланичния пункт е над 75% от собствените ферми на кандидата. Земята, върху която ще се изгражда кланицата е собствена на кандидата "Екрос Г" ЕООД. РЗП на кланичния пункт е 185,10 кв.м., като в настоящия проект са включени само разходите по изграждането на кланицата, свързани с част Архителкура и Електро, които възлизат на 168 094,03 лв. Остналите разходи по изграждането - част КС, ВиК и ОВК, ще са за собствена сметка на кандидата. Сградата е климатизирана и с влязло в сила Разрешение за строеж. Съгласно технологичен проект е предвидено да се умъртвяват 2-3 животни на ден, 10 на седмица и не повече от 480 единици годишно. Произведеното трупно месо ще се придвижва към месопреработвателното предприятие в гр. Стара Загора за последваща преработка. Предвидените автоматизирани хладилни камери за охлаждане и съхранение на трупното месо и субпродукти гарантират качеството на обработка и последващо съхранение на месото, в съответствие с разпоредбите на БАБХ и добрите производствени практики. Една част от предвиденото технологичо оборудване се характеризира с висока степен на автоматизация, което допринася за оптимизиране процеса на преработката, неговата проследимост и по-добър контрол. 494 422.03 0.00
Внедряване на нови продукти, процеси и технологии чрез инвестиции в оборудване на предрпиятие за месо и млекопреработка и ВЕИ в гр. Стара Загора: Настоящата дейност по проекта е насочена към закупуване на специализирано оборудване, хладилни камери и софтуер за преработка на мляко и месо, предназначени за ново предприятие за месо и млекопреработка в обект под наем в гр. Стара Загора. Над 75% от планираната за преработка суровина от мляко и месо в предприятието е собствена продукция от животновъдните ферми на кандидата. В интегрирания обект за преработка на мляко и месо в гр. Стара Загора ще се произвеждат следните млечни продукти: биволско и краве кисело мляко; биволско, краве и овче сирене; биволски, крави и овчи кашкавал, биволска моцарела и извара, краве и овче извара; както и следните месни продукти: месни биволски, телешки и агнешки разфасовки и заготовки; месни телешко разфасовки, претърпели обработка сухо зреене; трайни сурово-сушени биволски и телешки продукти; консерви от биволско и телешко месо и субпродукти; свинско месо. Предвидените инвестиции в специализирано автоматизирано технологично оборудване за процесите по месо и млекопреработка допринасят за оптимизиране процеса на преработката, неговата проследимост и по-добър контрол. Преработката на собствена земеделска продукция не само добавя стойност към произведения продукт, но постига и по-ниска себестойност, а оттам и по-висока конкурентоспособност. Предвидените автоматизирани хладилни камери за охлаждане и съхранение, както на суровината, така и на готовия продукт, гарантират качеството на обработка и последващо съхранение на месото и крайния продукт, в съответствие с разпоредбите на БАБХ и добрите производствени практики. Предвидената инвестиция в специализиран софтуер и хардуер (везни), които представляват Цялостна система за контрол и проследяване на производствените процеси в предприятието, ще събира, обработва и анализира данни и информация от различните етапи по преработка и маркетинг на произвежданите продукти. Благодарение на тази система и нейната интегрираност с предвидените по технологичен проект везни, ръководителите на предприятието могат по всяко време да разполагат с актуална информация за наличните количества суровини, незавършено производство и готова продукция. Другата предвидена инвестиция по настоящата дейност за обекта в гр. Стара Загора е доставката и монтажа на Фотоволтаична централа с мощност 265,20 kWp за задоволяване на собствените нужди от електро енергия в интегрираното предприятие, с което ще се повиши енергийната ефективност в рамките на стопанството и предприятието на кандидата и ще допринесе за опазване на околната среда. Приложеният анализ доказва, че произведената от централата енергия няма да надхвърли необходимото потребление на предприятието. 1 419 271.60 1 072 269.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.