Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 170 дървета
English

Програма: Възобновяема енергия, енергийна ефективност, енергийна сигурност

Район за планиране: Всички

Описание

Фирма „ДЕБОС-БГ“ ЕООД е основана през 2009г. в град Пловдив, като дейността й е тясно специализирана в изработка и монтаж на охранителни ролетки и секционни врати, гаражни и входни врати. Дейността си фирмата развива в село Рогош, община Марица, където са ситуирани машините на фирмата в производствено хале под наем. Фирмата е направила инвестиции в закупуване на имот, на който смята да построи собствена производствена база в село Рогош, община Марица. Именно поради тази причина, фирмата мести и седалището си там през 2019г. Фирмата извършва производство на различни видове ламели и прахово боядисване. Благодарение на изградените партньорски взаимоотношения с водещи производители на профили, фирма „ДЕБОС-БГ“ ЕООД предлага и алуминиева дограма, изработена по немски стандарти и на ниски цени. 
През последните три години кандидатът прави инвестиции за увеличаване конкурентоспособността на фирмата със собствени средства като обновяване на машинния парк, транспортни средства и земи, видно от справката за дълготрайни активи за 2019г. Закупуването на ново високопроизводително оборудване за производственото предприятие и разрешаване на някои от основните проблеми и ограничения пред развитието на „ДЕБОС-БГ“ ЕООД  като необходимост от развитие на конкурентоспособността на селските райони, насърчаване на инвестиционните дейности, създаване на заетост, диверсификация на неземеделските дейности.
За постигане на целта, а именно повишаване конкурентоспособността на фирма „ДЕБОС-БГ“ ЕООД, управителят на дружеството, в лицето на Кирил Димитров, възнамерява да кандидатства с настоящия проект за закупуване на активи с проект по подмярка 6.4.1 „Инвестиции в подкрепа на неземеделски дейности“ към МИГ – Община Марица.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Инвестиции в производствената дейност на Дебос-БГ ЕООД: В рамките на тази дейност се избра изпълнител за извършване на доставка на заложените по проекта машини, като същите ще бъдат доставени, изпитани и пуснати в експлоатация след одобрение на проектното предложение от страна на "Управляващия орган". Заложените активи са описани подробно в бюджета на проектното предложение. Дейността ще се реализира чрез закупуване, доставка и въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1. профилираща машина - 1 бр. Със горепосочената машина цялостния работен производствен процес ще се подобри. Благодарение на технологичното оборудване ще се предлага на пазара висококачествен краен продукт с конкурентна цена и приложимост. 59 800.00 59 800.00
Консултатски услуги по изготвяне и управление на проект: рамките на тази дейност се избра изпълнител и се сключи предварителен договор за консултантски услуги, свързани с изготвяне и управление на проект по подмярка 6.4.1. "Инвестиции в подкрепа на неземеделски дейности" от Стратегията за водено от общностите местно развитие на сдружение „МИГ Община Марица“, чрез Мярка 19 – „Водено от общностите местно развитие“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 – 2020 г. (ПРСР 2014 – 2020 г.), съфинансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони (ЕЗФРСР). Изпълнението на дейността е обвързано с подготовка на заявление за подпомагане, изработка на бизнес план, анализ за икономическа устойчивост на проекта и подготовка на заявки за плащане, включително отчитане и управление на проекта. Изборът на външен изпълнител за изпълнение на услугата ще се проведе без процедура, съгласно изискванията за избор на изпълнители в съответствие с чл.50 на ЗУСЕСИФ и ПМС № 160 от 01.07.2016 г. в случаите, когато предвидената стойност за услуги е по-ниска от 30 000 лв без ДДС и указанията представени в Ръководство за изпълнение на ДБФП. 2 800.00 2 800.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.