Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 089 дървета
English

Програма: Възобновяема енергия, енергийна ефективност, енергийна сигурност

Район за планиране: Всички

Описание

През 2015г., „П И Н  КОНСУЛТ” ЕООД разработва уникална по рода си иновация – “Дозираща помпа за течности и масла”. С настоящото проектно предложение фирмата кандидатства за подкрепа за внедряването на тази продуктова иновация в производството и нейната пазарна реализация. Основната потребност, която ще бъде удовлетворена чрез изпълнението на проекта, е повишаване на иновационния капацитет и конкурентоспособност на фирмата.
Проекта изцяло съответства на приоритетите на ИСИС, като чрез изпълнението му ще се внедри в производство и ще се достигне до пазарна реализация на иновативен продукт („Дозираща помпа за течности и масла”) попадащ в приоритетно направление „производство на базови елементи, детайли, възли и оборудване, вграждани като част от мехатронен агрегат или самостоятелно съставляващи такъв агрегат” на тематична област „Мехатроника и чисти технологии“. Проекта е предвиден да се изпълнява на територията на Северозападен и Североизточен район за планиране, чиято регионална специализация включва посочената тематичната област, като над 50% от инвестиционните разходи по проекта ще бъдат извършени на територията на Северозападен район за планиране.  
Основната цел на настоящия проект е да се повиши иновационния капацитет и конкурентоспособност на фирмата чрез внедряването в производство на иновативен продукт с висока добавена стойност, разработен от кандидата, попадащ в тематична област „Мехатроника и чисти технологии “ на ИСИС) и неговата пазарна реализация.
Основните дейности по проекта са свързани с инвестиции в ДМА за стартиране производството на иновативния продукт и пазарната му реализация.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Придобиване на ново оборудване, необходимо за внедряване в производството на иновативния продукт (ще бъде извършена чрез закупуването на Обработващ център с ЦПУ - 1 брой; Струг с ЦПУ - 1 брой; Компресор - 1 брой; 3D принтер - 1 брой; Шприц машина - 1 брой; Термовизионна камера - 1 брой; RLC измервателен мост - 1 брой): Като част от дейността ще бъдат доставени, монтири и въведени в експлоатация Обработващ център с ЦПУ (1 брой), Струг с ЦПУ (1 брой), Компресор (1 брой), 3D принтер (1 брой), Шприц машина (1 брой), Термовизионна камера (1 брой) и RLC измервателен мост (1 брой). Посредством закупуването на описаното по-горе оборудване ще бъде възможно внедряването в производството на иновативния продукт Обработващият център с ЦПУ е необходим за направата на матрици за изработката на горното и долното тяло и капачката за клапаните Стругът с ЦПУ е необходим за изработка на пластмасовите и металните капачки Компресорът е необходим за да могат да работят Обработващият център с ЦПУ и Струга с ЦПУ 3D принтерът е необходим за изработката на еластичната мембрана Шприц машина е необходима за изработка на долното и горното тяло от пластмаса Термовизионна камера е необходима за откриване на незабележими дефекти в корпуса или в резултат от неправилно сглобяване RLC измервателеният мост е необходим за тестването на влаганите бобини Етапи за изпълнение на дейнoстта: 1. Избор на изпълнител (от 1 месец до 5 месец); 2. Сключване на договор с изпълнител (от 5 месец до 6 месец); 3. Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация и подписване на приемо-предавателен протоколи (от 6 месец до 10 месец); 4. Визуализация на проекта (от 1 месец до 10 месец). Визуализацията на проекта ще бъде осъществена с помощта на следните методи: • Поставяне на плакати относно проекта и източника на финансирането му на входа на производствените сгради в гр.Варна и гр. Враца, където има достъп на клиенти и партньори; • Поставяне на стикери върху новозакупеното оборудване, указващи обстоятелството, че оборудването е закупено с помощта на ЕС чрез ОП „Иновации и конкурентоспособност” 2014-2020. Дейностите по визуализация и публичност ще бъдат планирани, изпълнени и изцяло за сметка на Бенефициента и ще съблюдават правилата на Регламент 1303/2013 на Европейския парламент и Съвета от 17 декември 2013 година. 246 700.00 369 974.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.