Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 209 дървета
English

Програма: Опазване на околната среда и климатични промени

Район за планиране: Всички

Описание

Целта на проектното предложение е да се извърши реконструкция на  пътната настилка на общински път SFO 2322, с което да се преустанови процесът на разрушаването му и да се гарантира носимоспособността, равността и отводняването от повърхностните води. С реализацията се цели подобряване на транспортно-експлоатационните качества на настилката, с оглед осигуряване на условия за безопасно движение на транспортните потоци и подобряване на транспортната инфраструктура.
Участъкът за рехабилитация на второкласният републикански път SFO 2322 започва от кръстовище с републикански път III-822 и приключва преди кръстовище с път SFO1320 /Ихтиман - Черньово/. Дължината му е 2+089.35 км. В участъка, пътят е с по едно платно за движение във всяка посока, а настилката е асфалтова. Ширината му е променлива, а в голяма част от дължината му има двустранно разположени отводнителни канавки. В участъка има едно кръстовище в началото на обекта и 5 пресичания с черни пътища с различна настилка.
Отводняването на пътя е повърхностно, с отвеждане на водата в съществуващи необлицовани окопи, в лошо състояние. В участъка има три броя водостоци Ф1000. Настилката е асфалтова в лошо състояние, като се наблюдават множество мрежовидни пукнатини, дупки, пропадания, пъкнатини по ръба и други видове повреди.
Проектът предвижда настилката да се изгради със следната конструкция:
- плътен асфалтобетон - h=4см
- неплътен асфалтобетон - h=4см
- битумизирана баластра - h=6см
- трошен камък с непрекъсната зърнометрия  - h=60см
Предвидената обща дебелина на конструкцията е h0=74см.
Отводняването ще се извършва  повърхностно с отвеждане на водата от пътното платно посредством напречните и надлъжни наклони, съществуващи необлицовани окопи и водостоци.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Организация и управление на проекта: В рамките на дейността е предвидено цялостната организация по управление и отчитане на проекта, включващо: - Осъществяване на кореспонденцията, комуникацията и координацията между Възложителя и ДФЗ – РА, и всички заинтересовани страни във връзка с изпълнението, отчитането и разплащането на дейностите по проекта. - Проследяване и съблюдаване на календарния график. Планиране и изпълнение на дейсностите съгласно графика на изпълнение и предвидените срокове в АДБФП. - Изготвяне на документи, свързани с изпълнение и отчитане на дейностите по проекта, включително изготвяне на заявки за авансово и окончателно плащане, както и искания за финансиране на разходи за ДДС към заявките по проекта. - Изготвяне на документи за отчитане изпълнението на проекта, съгласно Наредба №12 от 25.07.2016г. за прилагане на подмярка 7.2 „Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура“ от мярка 7 „Основни услуги и обновяване на селата в селските райони“, от ПРСР 2014 г. – 2020 г., Указанията на ДФЗ и Условията за изпълнение на проекти по ПРСР 2014-2020 г. - Преработка на документацията, в случай на неодобрение или при отправени препоръки от страна на ДФЗ-РА. 25 000.00 0.00
Извършване на СМР - основен ремонт на общински път SFO 2322, в участъка от път III-822 до път SFO 1320 /Ихтиман – Черньово/, Община Ихтиман“ : Проектното предложение цели подобряване на транспортно-експлоатационните качества на пътната мрежа в община Ихтиман и по-конкретно: Реконструкция и рехабилитация на общински път SFO 2322. Участъкът за рехабилитация на второкласният републикански път SFO 2322 започва от кръстовище с републикански път III-822 и приключва преди кръстовище с път SFO1320 /Ихтиман - Черньово/. Дължината му е 2+089.35 км. В участъка пътят е с по едно платно за движение във всяка посока, а настилката е асфалтова. Ширината му е променлива, а в голяма част от дължината му има двустранно разположени отводнителни канавки Към настоящия момент асфалтовата настилката е в лошо състояние, като се наблюдават множество мрежовидни пукнатини, дупки, пропадания, пукнатини по ръба и други видове повреди. Отводняването на пътя е повърхностно, с отвеждане на водата в съществуващи необлицовани окопи, в лошо състояние. В участъка има три броя водостоци Ф1000. Предвижда се пътната настилка да се изгради със следната конструкция: - плътен асфалтобетон - h=4см - неплътен асфалтобетон - h=4см - битумизирана баластра - h=6см - трошен камък с непрекъсната зърнометрия - h=60см Обща дебелина на конструкцията h0=74см. Отводняването ще се извършва повърхностно с отвеждане на водата от пътното платно посредством напречните и надлъжни наклони, съществуващи необлицовани окопи и водостоци. 2 639 965.07 0.00
Осъществяване на строителен надзор при извършване на СМР: Строителния надзор е задължителен участник в строителния процес, който гарантира качествено изпълнение и безпроблемно въвеждане на строежа в експлоатация. Той изготвя и подписва всички актове и протоколи по време на строителството до завършването му, и изготвя окончателен доклад за издаване на Разрешение за ползване или Удостоверение за въвеждане в експлоатация. Строителният надзор отговаря за: - Законосъобразно започване на строежа; - Осъществява контрол относно пълнота и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството, спиране на строежи, които се изпълняват при условията на чл. 224, ал. 1 и чл. 225, ал. 2 и в нарушение на изискванията на чл. 169, ал. 1 – 3; - Осъществява контрол относно спазване на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд в строителството и недопускане на увреждане на трети лица и имоти вследствие на строителството; Основните дейности, които ще бъдат извършени от строителния надзор в процеса на строителство по настоящия обект, който се явава от 4-та категория: •Откриване на строителна площадка Акт 2 и заверка на Заповедна книга; •Следене за пълното и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството; •Следене за коректно изпълнение на строежа съобразно одобрения инвестиционен проект и съществените изискванията към строежите; •Следене за качеството на влаганите строителни материали и изделия и съответствието им с нормите за безопасност; •Проверяване и съблюдаване правилното изпълнение на строително – монтажни работи; •Строителният надзор отговаря за годността на строежите за въвеждането им в експлоатация, съгласно Наредба №3/31.07.2012г., за въвеждане в експлоатация на строежи на територията на Република България и за минималните гаранционни срокове за изпълнените строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти; •След завършване на сградата на груб строеж изготвяне и заверяване на Акт 14; •Приемане на обекта и издаване на становища по всички части, включително за пожарна безопасност(ПАБ) и хигиена, опазване на здравето и живота на хората (ХЕИ); •След завършване на строежа, съставяне на констативен акт по чл. 176 от ЗУТ (Акт 15); • Изготвяне на технически паспорт на строежа по чл. 176; •Изготвяне на окончателен доклад до ДНСК, РДНСК или Общината чл. 177 ЗУТ (Акт 16); •Осъществяване на необходимите контакти за съставяне акт обр. 16; •Подпомагане дейността на приемателната комисия за издаване Разрешение за ползване или Удостоверение за въвеждане в експлоатация. 50 000.00 0.00
Осъществяване на авторски надзор при извършване на СМР: Авторския надзор е нормативно определен авторски контрол, който се осъществава от проектантите на техническия проект по съответните части по време на строителството, и което гарантира качественото изпълнение на обекта, съгласно одобрения проект. Авторският надзор, който ще бъде упражнен е гаранция за: законосъобразно започване на строежа; пълнота и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството; изпълнение на строежите съобразно одобрените инвестиционни проекти и изискванията по чл. 169, ал. 1 и 2 от Закона за устройство на територията; спазване на изискванията за здравословни и безопасни условия на труд в строителството; недопускане на увреждане на трети лица и имоти вследствие на строителството; годността на строежа за въвеждане в експлоатация; оценката за достъпност на строежа от лица с увреждания. 500.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.