Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 089 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Настоящият проект е насочен към подбряване на условията за живот на територията на общинския център град Малко Търново чрез осигуряване на условия за по-добро транспортно и комуникационно обслужване на населението, безопасност на пешеходното движение и добро отводняване и наред с други активни действия, предприети от общината има за цел да предотврати демографските неблагоприятни тенденции.
Очакванията са проектът да укаже благоприятно въздействие на първо място върху населението в трудоспособна възраст, което ежедневно се ползва от уличната мрежа, обект на реконструкция и рехабилитация, като бъде осигурена възможност за подобрено и безопасно придвижване в рамките на града.
Също така, реконструкцията на уличната мрежа ще подобри и условията за живот за населението в под трудоспособна възраст и на трудоспособна възраст, за които ще бъде осигурена по-добра възможност за свързаност с образователни, социални и здравни услуги, достъп до културни събития, ежедневни социални контакти, повишаване на сигурността за населението и подобряване на достъпът до административни услуги.
В тази връзка, облагодетелствани от реконструкцията и ремонтът на уличната мрежа ще са всички 2139 жители на град Малко Търново.
Повишаване на привлекателността на града въз основа на проекта ще стимулира туристическата дейност въз основа на което се очаква повишаване на доходите от развитие на туристически услуги, в т.ч. ресторантьорство, хотелиерство, както и търговия.
Инвестициите включени в настоящият проект са съобразени с всички стратегически документи, очертаващи насоки за развитието на общинския център и общината като цяло, като акцентира върху идентифицираните цели, приоритети и нужди, имащи пряка връзка с реализацията на инвестицията, свързана с подобряване на състоянието на уличната инфраструктура на територията на града чрез реконструкция и рехабилитация на ул. „Христо Смирненски“, ул. „Дядо Благо“, ул. „Трети Март“, ул. "Зеленика" и ул. „Димитър Благоев“.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Строително-монтажните работи свързани с „Реконструкция и рехабилитация на улична мрежа на територията на гр. Малко Търново“. : Дейността включва строително-монтажните работи свързани с „Реконструкция и рехабилитация на улична мрежа на територията на гр. Малко Търново“. Предвидени са за изпълнение строително - монтажни работи свързани с реконструкция и рехабилитация на улици в гр. Малко Търново, с цел осигуряване на условия за по-добро транспортно и комуникационно обслужване на населението , безопасност на пешеходното движение и добро отводняване, като включва следната улична мрежа: Ул. „Дядо Благо“ от О.Т.55 - О.Т.88, ул. Димитър Благоев от О.Т.51 - О.Т.94, ул. Трети Март от О.Т.95 - О.Т.99, улица "Зеленика" от О.Т.49 - О.Т.51 и ул. Христо Смирненски от О.Т.33 - О.Т.36, О.Т.91 - О.Т.98, О.Т.101 - О.Т.98. Чрез дейностите по проекта ще се осигури изпълнение на една от основните цели на проекта свързана с по-добро транспортно и комуникационно обслужване на населението, безопасност на пешеходното движение и добро отводняване. Възстановяването на уличната мрежа, освен директен ефект по отношение на свързаността, се очаква да окаже и значителен ефект по отношение на подобряване на условията за живот на територията на общинския център за местното население въз основа на подобрени възможности за развитие на бизнеса, по-добър достъп до здравни, социални, образователни и други обществени услуги. Ще се улесни значително усъществяването на транспорт на пътници и товари в рамките на населените места на територията на общината, както с Областния център и черноморските градове въз основа на директната свързаност с Е87. Също така улиците обект на ремонт по проекта, осигуряват свързаност между централната част и индустриалната зона на града, което е предпоставка за развитието на производствени дейности. 1 051 769.10 0.00
Упражняване на авторски надзор по проект : Дейността по изпълнение на авторски надзор на проекта произтича от необходимостта за строежите от от първа до пета категория включително при осъществяване на строителството да се упражнява надзор от проектантите на всички части. За тази цел общината предвижда сключването на договор за упражняване на авторски надзор по време на строителството. Целта на този надзор е да следи дали точно се изпълнява инвестиционния проект. При наличие на предписания на проектанта същите ще се вписват в Заповедната книга по време на строителство и са задължителни за всички останали участници в строителния процес. Проектантът ще носи отговорност за съответствието на строежа с изискванията на закона . Дейността на проектанта при осъществяване на надзора ще обезпечи успешното изпълнение на проекта и законосъобразното подписване на всички актове и протоколи по време на строителството, както и съгласуване на екзекутивите. Дейността по упражняване на авторски надзор се осъществява до получаване на Рарешение за ползване на обекта/Удостоверение за въвеждане в експлоатация. 7 500.00 0.00
Упражняване на строителен надзор по проект : Строителният надзор се упражнява за строежите от първа до четвърта категория, а за строежите от пета категория изпълнението на СМР в съответствие с одобрените проекти и изискванията от Закона за устройство на територията се контролира от техническия ръководител. За упражняване на строителен надзор е задължително изпълнителят да притежава лиценз, издаден от министъра на регионалното развитие и благоустройството. За целите на изпълнение и упражняване на строителен надзор се предвижда сключването на писмен договор с общината. Лицето, упражняващо строителен надзор, носи отговорност за законосъобразно започване на строежа, пълнота и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството, изпълнение на строежа съобразно одобрените инвестиционни проекти и изискванията към строежите по чл. 169, ал. 1, 2 и 3 от Закона за устройство на територията. 20 000.00 0.00
Дейности по управление на проекта: Предвидените за изпълнение дейности по консултантски услуги по управление и отчитане на проектното предложение включват: • Подготовка на заявки за плащания (междинни и окончателни), включително консултации и подготовка за всички необходими документи към тях. • Предоставяне на техническа и юридическа помощ при подготовка на необходимата кореспонденция между Възложителя и ДФ „Земеделие“ по време на изпълнение на проекта; • Консултации и подготовка на необходимата кореспонденция между Възложителя и ДФ „Земеделие“ по повод изпълнението и отчитането на дейностите по проекта, в т.ч. уведомителни писма, отговори на такива, изготвяне на искания за анекси към сключен с ДФ „Земеделие“ договор за отпускане на безвъзмездна финансова помощ и други свързани с цялостното изпълнение на проекта; • Подготовка и представяне на отговори на въпроси и питания от и към ДФ „Земеделие“ по време на изпълнение на проекта; • Участие при осъществяване на проверки на място от страна на ДФ „Земеделие“, по време на изпълнение на договора; • Отчитане на дейностите по проекта от извършване на цялата инвестиция по проекта до окончателно отчитане в ДФ „Земеделие“ ; • Подпомагане на процеса на документиране на изпълнението на проекта; • Осъществяване на ефективно и безпроблемно сътрудничество и координация между всички заинтересовани страни, в рамките на проекта, а именно: между Възложителя и ДФЗ-РА, между Изпълнител на СМР, строителен надзор и авторски надзор, между Изпълнителите на дейностите в проекта и Възложителя; • Съдействие и подкрепа на Възложителя при изпълнение на дейности, свързани с организацията и управлението на проекта; • Преглед и подготовка на експертни становища и доклади във връзка с изпълнението на проекта; • Консултации във връзка с изпълнението на препоръки, дадени от ДФЗ – РЗ във връзка с проекта; 10 000.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.