Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 707 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Фирма Екобулс фарм ЕООД е регистрирана на 16.09.2020 г. На същата дата фирмата е регистрирана като земеделски производител. Едноличен собственик и управител на фирмата е Камелия Иванова Илиева. Тя от своя страна също е регистрирана като земеделски стопанин физическо лице на 07.01.2021 г. В настоящият проект при изчисляване на СПО са взети предвид отглежданите култури и животни и в двете стопанства.

Камелия Илиева развива своята дейност в сектор Животновъдство. Стопанството се намира в с. Мартиново, общ. Чипровци, обл. Монтана. Общо отглежданите животни са: Телета и малачета до 1 г. - 12 бр.; Телета и малачета над 1 г. и под 2 г. женски - 10 бр.; Телета и малачета над 1 г. и под 2 г. мъжки - 1 бр.; Телета и малачета над 1 г. за разплод и бременни юници и бременни малакини - 5 бр.; Крави от месодайни породи - 1 бр.; Коне - 2 бр. и 540 дка пасища и мери. Стопанството се намира в Натура 2000 съгласно становище на РИОСВ, но дейностите по настоящия бизнес план няма да нарушават екологичното равновесие. Пасищата и мерите се използват за изпасване от животните. Има регистрирани два животновъдни обекта - на Екобулс фарм ЕООД и на Камелия Илиева като физическо лице. Има сключен договор с ветеринарен лекар, който да се грижи за стопанството.

Камелия Илиева няма завършено образование в сферата на селското стопанство. Тя ще участва в курс от 150 уч.ч. за повишаване на професионалните умения и компетентности в земеделието в срок до подаване на искането за второ плащане.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Отглеждане на животните: Камелия Илиева развива своята дейност в сектор Животновъдство. Стопанството се намира в с. Мартиново, общ. Чипровци, обл. Монтана. Общо отглежданите животни са: Телета и малачета до 1 г. - 12 бр.; Телета и малачета над 1 г. и под 2 г. женски - 10 бр.; Телета и малачета над 1 г. и под 2 г. мъжки - 1 бр.; Телета и малачета над 1 г. за разплод и бременни юници и бременни малакини - 5 бр.; Крави от месодайни породи - 1 бр.; Коне - 2 бр. и 540 дка пасища и мери. Стопанството се намира в Натура 2000 съгласно становище на РИОСВ, но дейностите по настоящия бизнес план няма да нарушават екологичното равновесие. Пасищата и мерите се използват за изпасване от животните. Има регистрирани два животновъдни обекта - на Екобулс фарм ЕООД и на Камелия Илиева като физическо лице. Има сключен договор с ветеринарен лекар, който да се грижи за стопанството. Към периода на проверката на бизнес плана животните ще бъдат: Телета и малачета до 1 г. - 10 бр.; Телета и малачета над 1 г. и под 2 г. мъжки - 1 бр.; Телета и малачета над 1 г. за разплод и бременни юници и бременни малакини - 12 бр.; Коне - 2 бр. и Крави от месодайни породи - 12 бр. 0.00 0.00
Закупуване на дълготрайни активи: За подобряване на механизацията в стопанството Камелия Илиева смята да закупи дрон, което е иновация за отдалечен контрол. Тази иновационна система ще се използва за отдалечен контрол, за събиране, обработка и анализ на информацията за състоянието на животните във връзка с опазване от посегателства. Тези уреди за контрол попадат в списъка с инвестиционни разходи, представляващи иновации и са т. 1.3.1. Освен това тя смята да закупи електропастир за нуждите на земеделското стопанство за минимум 700 лв. за покриване на изискването за закупуване на ДА. 1 700.00 0.00
Повишаване на професионалните умения и компетентности: Камелия Илиева няма завършено образование в сферата на селското стопанство. За придобиване на професионални умения и компетентности земеделския производител ще участва курс от 150 уч.ч., а за обучение по основни проблеми по опазване на компонентите на околната среда ще участва в курс от 30 уч.ч. 0.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.