Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 089 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Настоящият бизнес план разглежда възможността за получаване на субсидия по Процедура № BG06RDNP001-4.008 „Целеви прием за земеделски стопани в сектор Животновъдство” по подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ от мярка 4 „Инвестиции в материални активи“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 – 2020 г. 
Животновъдната дейност на кандидата се развива във ферма, намираща се в обл. Пловдив, общ. Родопи, с. Марково. По настоящия проект е предвидено закапуване на доилна зала за овце 1х24 за доене на 300 бр. млечни овце, подвижна ясла за двустранно хранене - 2 бр. и мобилна количка за хранене на агнета с мляко. В най-общ план с предстоящата инвестиция се цели да се улесни доенето и храненето на животните и подобрят условията на отглеждането им. Овцете в стопанството се отглеждат в групови боксове, разположени в овчарник от 607 кв.м. с несменяема постеля. Овчарникът е новопостроен.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Внедряване на нови продукти, процеси и технологии и обновяване на наличните производствени материални и/или нематериални активи: Представеният проект предвижда закупуване на диолна зала за овце. Получаването на максимално количество мляко с високо качество при запазване здравето на млечната жлеза е в пряка връзка с правилното доене на животните. То трябва да бъде съобразено с физиологичните особености на процесите млекообразуване и млекоотдаване. Правилното доене на вимето е едно от условията за по-продължителното използване на овцете за производство на мляко. Инвестицията се свързва с монтирането на доилна зала модел паралел 1x24, SYLCO. Залата е със задно ограждане. Залата е проектирана по начин да направи работата на дояча безопасна и удобна. Животните се доят отзад, давайки на дояча лесен достъп и добра видимост на вимето. Местата са 24 и са снабдени с фиксатори, за да заключат животните. Така всяко животно застава неподвижно и позволява на дояча да извършва ефективно доене. Доилната зала е оборудвана с вакуум помпа, която поддържа постоянен вакуум чрез вакуум регулатор – особено важен за правилното издояване. Доилните апарати са съобразени с биологичните особености на животните. Животните няма да се предояват и опасността от образуване на мастит се ограничава до минимум. А здравите животни дават повече и по-качествено мляко. Към доилната зала е предвидена и измиваща линия. Доилните места ще бъдат 1х24, т.е. ще се доят по 24 животни едновременно. Операторът след измиване на вимето поставя доилния апарат и изчаква да приключи доенето, след което апаратът се изключва сам и така се предпазва животното от предояване и получаване на мастит. В технологичния процес при отглеждането на 300 бр. овце за година се раждат 450-500 бр. приплоди – бозаещи агнета, които ще бъдат отглеждани свободно-боксово. Тъй като основните приходи на стопанството ще идват от продажба на мляко и омлечните овце ще се доят, за бозаещите агнета кандидатът предвижда мобилна количка за хранене на агнета с мляко SYLKO, модел SММ100. Тя представлява съд с хром-никелов резервоар с вместимост 100 л. Снабдена с ел. нагревател, който загрява млякото до майчината температура. Количката е с дозираща система за определяне на точната доза на животното. Тази количка за хранене на агнета ще подава нужното количество храна на всяко едно малко агне, комбинирана със сухо мляко и концентриран фураж. Ще се закупят 2 броя комбинирана подвижна ясла за двустранно хранене SYLCO. Тя е с дължина 23 m и ширина 80 cm, с достъпност до хранилката от двете й страни, така могат да се хранят повече животни. Предимството е ниски загуби на сено, възможност за даване на концентриран фураж. Подвижна е и може да се мести по местата за паша. С нея можете да се осъществява хранене от двете й страни, като броя на животните е до 80 двустранно. Хранилките осигуряват умен и практичен начин за покриване на ежедневните нужди на овцете и агнетата от сочни и груби фуражи. 198 790.34 198 690.34

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.