Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 089 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Земеделският стопанин започва дейност със статут на земеделски стопанин от 19.02.2018 г.  Дейността на кандидата основно е насочена към отглеждане на овощни насаждения. Овощните насаждения които отглежда земеделският стопанин са основно праскови и череши. Схемата за засаждае на овощните дръвчета - череши е 5 на 4 метра и сорт Ърли Лори. Прасковите са засадени по същата схема 5 на 4 метра, а сорта е Бик Топ. Редовните почвени обработки и провежданите растително-защитни мероприятия, осигуряват нормален растеж и развитие на овощните дървета. Всички механизирани обработки на този етап в стопанството му са на база платени външни услуги.  Имотът на който са разположени трайните насаждения е нает с дългосрочен договор.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Увеличаване на СПО с минимум 2000 евро: Увеличаване на икономическия размер на стопанството с минимум 2000 евро СПО 0.00 0.00
Отглеждане на земеделските култури: Продължаване на грижите по трайните насаждения 0.00 0.00
Достигане на съответствие със Стандартите на Общността: Достигане на европейските стандарти по отношение на фитосанитарните изисквания при изпълнение на бизнес плана . 0.00 0.00
Получаване на знания по опазване на околната среда: Кандидатът ще получи знания по опазване на околната среда 0.00 0.00
Създаване на ТН - сливи: За развитието на стопанството си Ахмед Ахмед ще създаде нова овощна градина. 0.00 0.00
Закупуване на трактор.: За нуждите на стопанството ще се закупи трактор. 0.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.