Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 707 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Земеделското стопанство на Панаю Костова Тодорова се развива в растениевъдно направление - сектор „Плодове и зеленчуци”. Лицето стопанисва 10,823 дка, заети с 3,000 дка краставици - градински и 7,823 дка с костилкови овощни видове (праскови). Правното основание за ползване е договори за аренда. Кандидатът планира да продължи да се развива в същото направление. 
Стопанството е разположено в землището на град Сливен, община Сливен. То е в планински район, но е в обхвата на нитратно уязвимите зони. 
Не се наблюдават признаци на ерозия на почвата. Използван е сертифициран посадъчен материал. Междуредията в трайното насаждение се поддържат в черна угар.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Отглеждане на краставици - открито производство: Съгласно производствена програма 0.00 0.00
Отглеждане на костилкови овощни видове (праскови): Съгласно производствена програма 0.00 0.00
Достигане на съответствие със Стандартите на Общността по отношение на фитосанитарните изисквания: Фитосанитарните стандарти ще бъдат изпълнени чрез, спазване на общите принципи за интегрирано управление на вредителите и водене на трите вида дневници – за проведените химични обработки и употребените торове, подобрители на почвата и биологично активни вещества по култури 0.00 0.00
Придобиване на знания по основните проблеми на опазване на околната среда в земеделието: Кандидата ще придобие знания по основните проблеми на опазване на околната среда в земеделието 0.00 0.00
Костилкови овощни видове (праскови): Кандидата ще създаде 3,000 дка с костилкови овощни видове (праскови) 1 500.00 0.00
Култиватор: За подобряване рентабилността на производството ще бъде закупен култиватор 750.00 9 779.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.