Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 707 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Проектното предложение включва: „Подмяна на покривно покритие на съществуващи сгради - млекопреработвателно предприятие, монтаж на фотоволтаична инсталация, соларна инсталация, частична модернизация, преоборудване на технологичния процес и монтаж на генератор за ток в УПИ II, кв. 99, град Бяла Черква, община Павликени" и „Инвестиционен проект за локална пречиствателна станция за отпадни води, монтаж на фотоволтаична инсталация на съществуващи сгради с местоположение УПИ II-1025, кв. 99а, град Бяла Черква, община Павликени". Предвижда се подмяна на амортизираното покривно покритие на съществуващо млекопреработвателно предприятие „Милки Лукс", с местоположение в УПИ II, кв. 99 по ПУП на град Бяла Черква, община Павликени с ново покривно покритие от сандвич - панели, с дебелина 60 мм. и монтаж на фотоволтаични и соларни инсталации върху покривите на съществуващите сгради в УПИ II, кв. 99 и УПИ III025, кв. 99а в град Бяла Черква, община Павликени. Предвижда се и частична модернизация на технологичния процес, която включва закупуване на технологично оборудване, свързано с производството и монтаж на нов генератор за ток. Предмет на инвестиционния проект е и нова локална пречиствателна станция за смесени битови и промишлени отпадъчни води (ЛПСОВ) от съществуващото млекопреработвателно предприятие, находящо се в УПИ II, кв.99 по ПУП на град Бяла Черква, община Павликени.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Проектното предложение включва подмяна на покривно покритие на съществуващи сгради - млекопреработвателно предприятие, монтаж на фотоволтаична инсталация в УПИ II, кв. 99, град Бяла Черква, община Павликени и изграждане на за локална пречиствателна станция за отпадни води, в УПИ II-1025, кв. 99а, град Бяла Черква, община Павликени. : Проектното предложение включва: „Подмяна на покривно покритие на съществуващи сгради - млекопреработвателно предприятие, монтаж на фотоволтаична инсталация, соларна инсталация, частична модернизация, преоборудване на технологичния процес и монтаж на генератор за ток в УПИ II, кв. 99, град Бяла Черква, община Павликени" и „Инвестиционен проект за локална пречиствателна станция за отпадни води, монтаж на фотоволтаична инсталация на съществуващи сгради с местоположение УПИ II-1025, кв. 99а, град Бяла Черква, община Павликени". Предвижда се подмяна на амортизираното покривно покритие на съществуващо млекопреработвателно предприятие „Милки Лукс", с местоположение в УПИ II, кв. 99 по ПУП на град Бяла Черква, община Павликени с ново покривно покритие от сандвич - панели, с дебелина 60 мм. и монтаж на фотоволтаични и соларни инсталации върху покривите на съществуващите сгради в УПИ II, кв. 99 и УПИ III025, кв. 99а в град Бяла Черква, община Павликени. Ще бъде изградена нова локална пречиствателна станция за смесени битови и промишлени отпадъчни води (ЛПСОВ) от съществуващото млекопреработвателно предприятие, находящо се в УПИ II, кв.99 по ПУП на град Бяла Черква, община Павликени. Новата ЛПСОВ ще се разположи в съседен имот - УПИ Н1025, кв. 99а по ПУП на гр. Бяла Черква, собственост на „Милки Лукс" ЕООД. Имотът е с предназначение „за производствени и складови дейности" и е застроен. ЛПСОВ ще се ситуира на свободен терен в североизточната му част. С проекта за нова ЛПСОВ се предвижда включване в точката на съществуващото заустване, определено с Разрешително № 13740075/ 02.09.2014 г. за ползване на воден обект за заустване на отпадъчни води в повърхностни води, издадено от БДДР, гр. Плевен. Новата ЛПСОВ ще бъде с производителност Qср.д. = 162 m³/d и Qмакс.д. = 180 m³/d. ЛПСОВ е инвестиция, свързана с опазване на околната среда. 1 462 445.48 0.00
Частична модернизация и преоборудване на технологичния процес: С настоящия проект се предвижда частична модернизация и преоборудване на технологичния процес,както следва: Закупуване и монтаж на нов генератор за ток, Инсталиране на термоформовъчна машина с вакуумно изтегляне за пакетиране на сирена и кашкавали. Новата машина е с по-голяма производителност и възможност за дълбоко изтегляне до 100 мм.;Оборудване за производство на кашкавал, чрез сухо изпарване – метод за постигане на по-високо количество на готов продукт с до 15% в сравнение с технологията с водно осоляване ; Автоматизирана пастьоризационна установка с обемна задръжка – предназначена е за топлинна обработка на млякото за производство на бяло саламурено сирене и кашкавал. В предприятието има монтирани две автоматизирани пастьоризационни установки с капацитет до 15 хил. литра час. Технологичното изискване за промиване на съоръженията след определено количество преминало мляко води до забавяне на последващата обработка. Необходимостта от едновременна термична обработка на различните видове сирена и кашкавали към различните цехове, както и към цеха за производство на сирене в блок форми, на който се предвижда увеличаване на броя на сиренарските вани, налага инсталирането на още едно аналогично съоръжение; Оборудване за производство на сирене в блок форми-производството на сирене в блок форми е широко разпространено и търсено в страните от EC- основно в Гърция, Румъния, Германия, Дания, Франция. При тази технология не се използват много от консумативите необходими при производството на Бяло саламурено сирене със стандартната технология. Процеса на заливане със саламура е съкратен, което позволява няколкократно зареждане за един работен ден, намален е ръчният труд за производство на единица продукт. Доставката и монтажа на фотоволтаичните инсталации за производство на ел.енергия за нуждите на предприятието ще понижи производствените разходи. При проектирането са спазени всички нормативни изисквания, касаещи този вид помещения за преработка на продукти предназначени за човешка консумация. 1 306 535.12 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.