Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 678 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Проектното предложение е изцяло насочено към технологична и екологична модернизация на животновъдното стопанство на "ЯЙЦА И ПТИЦИ" АД за отглеждане на кокошки носачки. Инвестицията по проекта е пряко свързана с основната цел на процедурата - насърчаване на технологичния и екологичен преход на селското стопанство чрез целева подкрепа за бързо възстановяване от последиците от КОВИД пандемията, преодоляване на проблемите възпрепятстващи конкурентноспособността и устойчивостта на аграрния сектор и ускоряване на адаптацията му към климатичните промени, екологизацията на производството и цифровата трансформация. По-конкретно ПИИ включва закупуването на специализирана земеделска техника за обезпечаване нуждите на птицевъдното стопанство в отделните етапи при отглеждането на кокошките носачки. "ЯЙЦА И ПТИЦИ" АД кандидатства за финансова подкрепа за реализация на тези инвестиции в материални активи за прилагане на дейности, осигуряващи опазване компонентите на околната среда и смекчаване на последиците от климатичните промени, въвеждащи иновативни производствени и цифрови технологии, технологии за производството и организацията в земеделското стопанство, за автоматизиране на работните процеси.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Технологична модернизация чрез закупуване на специализирана земеделска техника за нуждите на птицевъдното стопанство на "ЯЙЦА И ПТИЦИ" АД: Настоящото ПИИ предвижда инвестиции и дейности, които допринасят за устойчивото икономическо възстановяване. Предвидени са инвестиции в технологична модернизация на производствените процеси в животновъдството чрез използването на технологични решения, които осигуряват възможност за управление на процесите на производство. ПИИ планира закупуване на специализирана земеделска техника за собствените нужди на птицевъдното стопанство на кандидата, която да подпомогне дейностите в животновъдната ферма на кандидата по навременно изпълнение на производствените процеси на кокоши яйца. Основната нужда от автоматизация на част от производствените процеси при отглеждането на кокошките носачки в птицевъдното стопанство на кандидата е свързано със закупуване на специализирана земеделска техника, както следва: трактор, мини челен товарач, телехендлер - високоповдигач и саморазтоварващо се ремарке за фураж за нуждите на животновъдното стопанство при отглеждане на кокошките носачки с капацитет 204 926 бр. птици съгласно данни от последната му регистрация като земеделски производител, като всички инвестиции са обвързани изцяло с нуждите и капацитета на животновъдните обекти на кандидата. Именно към тях са насочени изцяло инвестициите в ПИИ, като техните функции и целта на закупуването им е да обезпечат птицевъдната ферма на кандидата в гр. Мизия с необходимите земеделски машини машини за отглеждане на кокошките носачки на отделните фази на животновъдството, като същите ще разполагат със съответните технологични решения, които ще осигурява възможност за проследимост и контрол на операциите при отглеждането на птиците. ПИИ на кандидата "ЯЙЦА И ПТИЦИ" АД е насочено към технологична и еколотична модернизация на отделните фази на отглеждане на кокошките носачки в животновъдното му стопанство, като същите включват технологични решения, които могат да осигурят проследимост и контрол на операциите, както и да генерират необходимите данни чрез въвеждането на иновативни за стопанството производствени и цифрови технологии и подобряващи организацията в производството чрез автоматизация на работните процеси. 660 386.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.