Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 103 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

„Дивес плюс“ ЕООД е пререгистриран земеделски производител съгласно Анкетен формуляр за 2016 /2017 година , като  обработва около  8 000 дка земеделски земи в землищата на с. Овчага, с.Комарево, с. Китен, с. Градинарово, с. Блъскаво, община Провадия, област Варна. Към момента на кандидатстване „Дивес плюс“ ЕООД има засадени лешници, разположени в две градини, съответно 202.064 дка и 68.442 дка  в землището на с. Китен, Община Провадия, сертифицирани като площи в период на преход.
Обектът е разположен в землището на с. Блъсково, община Провадия в самостоятелна стопанска сграда /сграда 2/ преработка за земеделска продукция. Около обектът няма несъвместими с хранителни продукти дейности. 
В производствената програма се предвижда преработка на лешници с черупки, собствено производство. За реализирането й са необходими следните суровини и материали:
-   лешници с черупки 
-  бокс палети, чували  полиетиленови с вместимост 25 кг. опаковачно фолио - хартиено, полиетиленово, друго, с различна вместимост за дребни разфасовки.
Обектът за преработка на лешници представлява еднокорпусно хале с ниска степен на пожарна опасност и със застроена площ 438 кв.м. Стените и покривът на сградата се изпълняват от система сандвич панели монтирани върху метална конструкция. До сградата се монтира хладилна камера среднотемпературна. В обекта се осъществява преработка - начупване и отстраняване на черупките, сепариране, калиброване и сортиране на ядките; пакетиране в големи разфасовки; пакетиране на дребни разфасовки и съхранение на лешници без черупки.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Внедряване на нови процеси, технологии, модернизиране на наличните мощности и подобряване на използването им: Избраната технология за преработка на био лешник е въз основа на собствени проучвания и сравнителен технико-икономически анализ на съществуващите практики в областта на този вид производства. Като критерии за оценка са използвани - доказан опит, капитални, производствени разходи, поддръжка, необходим и наличен терен, инфраструктура, въздействие върху околната среда, свързано с дейността. Не се налага друга алтернатива по отношение на използвани технологии. Високото качество на предлаганата от нас продукция ще се дължи на тяхната прецизна обработка. Готовата продукция се егализира, пакетира и маркира съобразно предпочитанията на съответния клиент. Основно предимство е, че имотът е собственост на бенефициента и е с подходящи дадености за изграждането на „Стопанска сграда за преработка на лешници“. Имотът е разположен на територията на ПИ 009006 в землището на с. Блъсково, община Провадия. Площадката на която ще се изпълни инвестицията не попада в санитарно-охранителна зона на водоизточник. Не се очаква трансгранично въздействие. Не попада в защитени зони и защитени територии, природни местообитания и местообитания на видове с консервационна значимост, поради което реализацията на проектното предложение няма друга алтернатива в района. 0.00 1 267 800.00
Строително-монтажни дейности: Обектът за преработка на лешници представлява еднокорпусно хале с ниска степен на пожарна опасност и със застроена площ 438 кв.м. Стените и покривът на сградата се изпълняват от система сандвич панели монтирани върху метална конструкция. До сградата се монтира хладилна камера среднотемпературна. В обекта се осъществява преработка - начупване и отстраняване на черупките, сепариране, калиброване и сортиране на ядките; пакетиране в големи разфасовки; пакетиране на дребни разфасовки и съхранение на лешници без черупки. 0.00 363 801.10

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.