Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 672 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Господин Мусов кандидатства с проект по Процедура чрез подбор № BG06RDNP001-4.008„Целеви прием за земеделски стопани в сектор Животновъдство“ по  подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ от мярка 4 „Инвестиции в материални активи“ на Програма за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г.,за закупуване на специализирана земеделска техника и оборудване обслужваща кравеферма с капацитет 100 броя ЕРД.Предмета на инвестицията обхваща биосигурност на стопанството - комплекс от управленски и физически мерки, които намаляват риска от проникването, развитието и разпространението на болестите по животните и не на последно място получаване на качествено мляко. Ще се подобрят значително условията на труд и микроклимата във фермата.С инвестицията, се цели пряко подобрение условията на отглеждане на животните,т.е. повишаване на комфорта и хигиената на отглеждане, храненето ,което в значителна степен ще допринесе за намаление на заболяванията и повишаване на продуктивността.Инвестирането във активи описани в таблица 1 от БП   е крайно наложително, тъй като в момента основоното почистване се извършва на ръка,което от една страна е много трудоемко и продължително и във фермата влизат работници, което  води до проникване и разпространение на болести по животните. Капацитета на техниката и оборудването -предмет на инвестицията е напълно съобразен  с капацитета на фермата,и отглежданите култури, които са изцяло и само за изхранване на животните, приходи от сектор растениевъдство не се генерират.Въвеждането и експлоатирането на техниката   ще доведе до:
• ежедневно почистване и хигиенизиране във и извън  фермата  ;
• намаляване достъпа на външни хора във фермата;
• товаро -разтоварни дейности по групи фураж- концентриран, бали сено;
.независимост от фуражи.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Сали Мусов е частен земеделски производител, регистриран по ЗДДС, дейността си я унаследява от своите родители от повече от 10 години.Стопанството е разположено в Североизточен район, обл.Търговище с. Кралево. Обработва за 2020 година около 251дка за собствено потребление, от които не се генерират приходи и 70 крави млечни плюс приплоди.Основната дейност е отнесена в животновъдния сектор .: Стопанството е разположено в Североизточен район, обл.Търговище с. Кралево. Обработва за 2020 година около 251дка за собствено потребление, от които не се генерират приходи и 70 крави млечни плюс приплоди.Проекта е разработен в сектор животновъдство от 61 броя крави -млечни, и 251 Дка земеделска земя, които ще се запазят и поддържат за три годишния мониторингов период.Икономическото състояние на ЗП е добро, но се налага да се инвестира,за да се подобри качеството на произведената продукция, цялостно подобряване условията на труд, подобряване на хигиенните, ветеринарните, фитосанитарните, екологичните и други условия на производство.Господин Мусов кандидатства с проектното си предложение напълно в част -БиоСигурност е система за превенция, съдържаща набор от мерки във фермата, които имат за цел да предпазят стопанството от навлизането и разпространението на патогенни микроорганизми и вредители. БиоСигурността е отговорност на всеки, който посещава или работи във фермата. Тя е от изключителна важност за устойчивото развитие на стопанството, защото всяка нова болест се отразява на бизнеса чрез увеличаване на разходите (за ветеринарна намеса, медикаменти, мониторинг, допълнително третиране с химически препарати и труд), намалена продуктивност (като количество и качество на произведената продукция или най-лошото – може да доведе до загуба на животни.БиоСигурността е система за управление на фермата – тя предоставя систематизиране на работните процеси, правилно разпределение на площите на стопанството и създаване на ефикасен мониторинг. Идентифицирането и набелязването на критични точки във фермата, които могат да бъдат ключови в опазването на хигиената на площите и сградите, помага за по-ефективния контрол и спазването на работна дисциплина .Това наложи да се инвестира в активи,които да покрият и изключат в голямата си част използване на ръчен труд, а да се премине максимално до автоматизиране на процесите - почистване,хранене. 0.00 177 360.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.