Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет.(част 1): Проектът е насочен към изпълнение на дейност по придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и включва подкрепа за дейности по режим „регионална инвестиционна помощ“ съгласно Регламент№651, като има за свой основен предмет осъществяване на първоначална инвестиция в ДМА(Багер–товарач, Линия за механо-пластична обработка на бентонит с цифрово управление, Сушилна линия за гранулиран бентонит и Кантарно-опаковъчна машина за насипни продукти с цифрово управление), свързани с разширяване на капацитета на съществуващия стопански обект на кандидата.
Кандидатът заявява подкрепа по проекта по отношение на кода си на основна икономическа дейност-23.99.
Производственият процес на гранулиран бентонит се състои от следните етапи – добив на бентонит; зареждане на фракцията в машини за гранулиране; гранулиране; изсушаване на гранулирания бентонит; пакетаж и експедиция.
В момента дружеството експлоатира амортизирано оборудване за операциите по добив на бентонит и зареждане на фракцията в машините за активиране на бентонита, което води до ниска производителност и липса на достатъчен производствен капацитет. Затова се налага придобиване на ново производствено оборудване-1 бр Багер–товарач от последно технологично поколение с по-високи показатели за производителност.
В момента дружеството използва амортизиран багер с обем на кофата 0,2 м3 и товарач за цитираните операции по добив и зареждане с полезен обем на кофата до 0,6 м3 и скорост на движение до 19,8 км/ч. Новият Багер–товарач ще допълни капацитета на зареждане на фракция в предприятието и ще обслужва новата линия. Той ще се използва само и единствено за вътрешно заводски транспорт по добив и товаро-разтоварни дейности и няма да се управлява по пътната мрежа.Предвиденият за закупуване актив има полезен обем на багерната кофа кофа 0,25 м3, обем на челната кофа до 1,1 м3 и скорост на движение до 40 км/ч, което ще доведе до разширяване на капацитета на горе описания процес с 80% и ще обезпечи напълно капацитета на производство на гранулиран бентонит.
Машината разполага с бордови компютър, интелигентни системи за управление и стабилизиране на движението, цифрова система за управление на багерната уредба с джойстици вместо ръчки с изцяло ръчно управление(настоящо положение), представляващи ИКТ и които гарантират бързина и ефективност на процес и водят до неговата цифровизация за разлика от настоящия полу-автоматизиран процес с ръчно управление.
Новият Багер–товарач разполага с дисплей, технология за мониторинг и диагностика и електронна система за управление на хидравликата, представляващо ИКТ и което гарантира защита от претоварване и обръщане на повдигача, скъпи и бавни ремонти на машината в следствие на това и пропуснати ползи.
Благодарение на бордовия компютър и цифровите системи, в т.ч. цифрова система за управление на багерната уредба с джойстици, ще бъде постигната цифровизация на процеса по отношение на зареждане на линита с фракция, той ще стане по-бърз и ефективен. Ще се минимизира риска от човешка грешка и ще се оптимизира брака на разхода на горива, като всичко това ще допринесе за повишаване на конкурентоспособността на кандидата.
Закупуването и внедряването на актива по проекта ще доведе до цифровизация и разширяване на общия производствения капацитет на предприятието с не по-малко от 30%.
|
223 164.00
|
221 900.00
|
Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет.(част 2): Проектът е насочен към изпълнение на дейност по придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и включва подкрепа за дейности по режим „регионална инвестиционна помощ“ съгласно Регламент№651, като има за свой основен предмет осъществяване на първоначална инвестиция в ДМА(Багер–товарач, Линия за механо-пластична обработка на бентонит с цифрово управление, Сушилна линия за гранулиран бентонит и Кантарно-опаковъчна машина за насипни продукти с цифрово управление), свързани с разширяване на капацитета на съществуващия стопански обект на кандидата.
Кандидатът заявява подкрепа по проекта по отношение на кода си на основна икономическа дейност-23.99.
Производственият процес на гранулиран бентонит включва етап по гранулиране на добития бентонит.
В момента дружеството експлоатира множество на брой, морално и физически остарели машини за операциите по гранулиране на добития бентонит, което води до ниска производителност и липса на достатъчен производствен капацитет. Затова се налага придобиване на ново производствено оборудване - 1 бр Линия за механо-пластична обработка на бентонит с цифрово управление от последно технологично поколение с по-високи показатели за производителност.
В момента дружеството използва морално и физически остаряло оборудване за цитираните операции с голям процент ръчен труд-ръчно управление на машините по овлажняване до 45%, разбъркване/смесване, гранулиране(компоресиране и оформяне на гранули с влажност 25-30%) и пренос между отделните подзвена в поцеса. Новата машина ще се използва за гранулиране на бентонита.Към момента капацитетът за производство е ограничен до 1 тон/час в зависимост от натовареността на завода. Предвидената за закупуване линия за механо-пластична обработка на бентонит има капацитет 2 тона/час, което ще доведе до подобряване на производствения капацитет на горе описания процес с допълнителни 100%.
Машината разполага с цифрово управление чрез цифрови контролери на работните процеси, представляващо ИКТ и което гарантира бързина и ефективност на производствения процес и води до неговата цифровизация за разлика от настоящия полу-автоматизиран процес.
Чрез цифровия контролер с дисплей машината дава възможност за работа на линията в синхрон според зададен технологичен режим и автоматично управление скоростта на потока при строго определени параметри на производствения процес посредством своя цифров програматор и прецизни устройства за следене на работните параметри, които си кореспондират цифрово в реално време в течение на работния процес.
Благодарение на предвидената за закупуване високотехнологична цифрова линия от последно поколение и нейните отличителни параметри, а именно наличие на цифрово управление и перационна с-ма, индикация за производителност и самодиагностика, ще бъде постигната цифровизация на производствения процес, той ще стане по-прецизен и точен, бракът на суровини ще бъде сведен до минимум. Разходът на електроенергия в производството ще бъде оптимизиран и намален драстично. Ще се минимизира риска от човешка грешка и ще се оптимизира разходът на суровини, като всичко това ще допринесе за повишаване на конкурентоспособността на кандидата.
Наличната визуализация и програмно управление опростяват работата с линията и я правят прецизна и ефективна.
Закупуването и внедряването на актива по проекта ще доведе до цифровизация и разширяване на общия производствения капацитет на предприятието с не по-малко от 30%.
|
266 634.00
|
0.00
|
Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет.(част 3): Проектът е насочен към изпълнение на дейност по придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и включва подкрепа за дейности по режим „регионална инвестиционна помощ“ съгласно Регламент№651, като има за свой основен предмет осъществяване на първоначална инвестиция в ДМА(Багер–товарач, Линия за механо-пластична обработка на бентонит с цифрово управление, Сушилна линия за гранулиран бентонит и Кантарно-опаковъчна машина за насипни продукти с цифрово управление), свързани с разширяване на капацитета на съществуващия стопански обект на кандидата.
Кандидатът заявява подкрепа по проекта по отношение на кода си на основна икономическа дейност-23.99.
Производственият процес на гранулиран бентонит включва етап по изсушаване на вече гранулирания влажен бентонит с цел втвърдване.
В момента дружеството експлоатира морално и физически остарели машини за операциите по изсушаване на продукцията, което води до ниска производителност и липса на достатъчен производствен капацитет. Затова се налага придобиване на ново производствено оборудване - 1 бр Сушилна линия за гранулиран бентонит от последно технологично поколение с по-високи показатели за производителност.
В момента дружеството използва морално и физически остарели сушилни за цитираните операции с голям процент ръчен труд-ръчно управление на машините по сушене до 4-5% влажност, което води до нестабилни резултати. Новата машина ще се използва за изсушаване на гранулирания бентонит.Към момента капацитетът за изсушаване на гранулирания бентонит е ограничен до 1 тон/час в зависимост от натовареността на завода. Предвидената за закупуване Сушилна линия за гранулиран бентонит има капацитет 2 тона/час, което ще доведе до разширяване на производствения капацитет на горе описания процес с допълнителни 100%.
Машината разполага с цифрово управление чрез своя програмируем логически контролер, представляващо ИКТ и което гарантира бързина и ефективност на производствения процес и води до неговата цифровизация за разлика от настоящия процес по сушене с ръчно управление.
Чрез своя цифров контролер машината дава възможност за автоматично управление на температурата на сушене и процеса на аспиращия при строго определени параметри на производствения процес и прецизни устройства за следене на работните параметри, които си кореспондират цифрово в реално време в течение на работния процес. По този начин ще се избегне преовлажняване и преизсушаване на гранулите, а оттам и бракуване на продукция, породени от настоящия ръчен процес на контролиране на температурата на сушене.
Благодарение на предвидената за закупуване високотехнологична линия от последно поколение и нейните отличителни параметри, а именно наличие на цифрово управление и операционна с-ма, процесът ще стане по-прецизен и точен, бракът на суровини ще бъде сведен до минимум. Разходът на електроенергия в производството ще бъде оптимизиран и намален драстично поради прецизни контрол на температурата в линията. Ще се минимизира риска от човешка грешка и ще се оптимизира разхода на суровини, като всичко това ще допринесе за повишаване на конкурентоспособността на кандидата.
Наличната визуализация и програмно управление опростяват работата с линията и я правят прецизна и ефективна.
Закупуването и внедряването на актива по проекта ще доведе до цифровизация и разширяване на общия производствения капацитет на предприятието с не по-малко от 30%.
|
183 381.00
|
0.00
|
Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет.(част 4): Проектът е насочен към изпълнение на дейност по придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и включва подкрепа за дейности по режим „регионална инвестиционна помощ“ съгласно Регламент№651, като има за свой основен предмет осъществяване на първоначална инвестиция в ДМА(Багер–товарач, Линия за механо-пластична обработка на бентонит с цифрово управление, Сушилна линия за гранулиран бентонит и Кантарно-опаковъчна машина за насипни продукти с цифрово управление), свързани с разширяване на капацитета на съществуващия стопански обект на кандидата.
Кандидатът заявява подкрепа по проекта по отношение на кода си на основна икономическа дейност-23.99.
Производственият процес на гранулиран бентонит включва етап по пакетиране на продукцията в чували за експедиция.
В момента дружеството експлоатира морално и физически остаряла машина за операциите по пакетиране на продукцията, което води до ниска производителност и липса на достатъчен производствен капацитет. Затова се налага придобиване на ново производствено оборудване - 1 бр Кантарно-опаковъчна машина за насипни продукти с цифрово управление от последно технологично поколение с по-високи показатели за производителност.
В момента дружеството използва получавтоматична пактежна машина за цитираните операции с голям процент ръчен труд-ръчно управление на пълнение, поднасяне и придържане на чувалите по време на пълнене и отнасняне на пълните такива. Новата машина ще се използва само за пакетиране на гранулирания бентонит.Към момента капацитетът за пакетиране на гранулирания бентонит е ограничен до 1 тон/час в зависимост от натовареността на завода. Предвидената за закупуване кантаро-опаковъчна машина има капацитет не по-малък от 2 тона/час и лента, събираща чувалите след пълнене, което ще доведе до разширяване на производствения капацитет на горе описания процес със 100%.
Машината разполага с цифрово управление, представляващо ИКТ и което гарантира бързина и ефективност на производствения процес и води до неговата цифровизация за разлика от настоящия ръчен процес по пълнене.
Чрез своето цифрово управление машината дава възможност за автоматично управление на дозирането чрез ел. везни и система за проверка на материалите, както и автоматичен клапан за спиране на пълненето при строго определени параметри на процеса и прецизни устройства за следене на работните параметри, които си кореспондират цифрово в реално време в течение на работния процес. По този начин ще се избегне препълване и скъсване на чувалите, а оттам и бракуване на продукция или ощетяване на потребителите чрез пакетиране на по-малко количество продукция и загуба на клиенти, породени от настоящия ръчен процес на пакетиране на гранулиран бентонит.
Благодарение на предвидената за закупуване Кантарно-опаковъчна машина от последно поколение и нейните отличителни параметри, а именно наличие на цифрово управление, процесът ще стане по-прецизен и точен, бракът на суровини ще бъде сведен до минимум. Разходът на електроенергия в производството ще бъде оптимизиран и намален драстично. Ще се минимизира риска от човешка грешка и ще се оптимизира разхода на готова продукция, като всичко това ще допринесе за повишаване на конкурентоспособността на кандидата.
Наличната визуализация и програмно управление опростяват работата с машината и я правят прецизна и ефективна.
Закупуването и внедряването на актива по проекта ще доведе до цифровизация и разширяване на общия производствения капацитет на предприятието с не по-малко от 30%.
|
26 819.00
|
0.00
|