Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 089 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Предмет на производствената дейност на ЗП Дончо Петров Петров е отглеждане на крави, месно направление. 
С инвестицията за изграждане на нов обор за крави с телета се цели подобрение на условията на отглеждане на животните- повишаване на комфорта и хигиената на отглеждане, което ще допринесе за ограничаване на заболяванията и повишаване на продуктивността на животните, като по този начин ще се повиши биосигурността на стопанството, тяхното благосъстояние и ефективността при отглеждането им. Големият брой животни на кандидата налага изграждането на нова ферма, тъй като ползваните към момента два обекта са с недостатъчен капацитет. Настоящият проект е в пълно съответствие с изискванията за осигуряване на защита и биосигурност.

Изпълнението на проекта ще окаже благоприятен ефект в няколко основни аспекта: насърчаване на хуманното отношение към животните,  качеството и безопасността на храните и подобряване на условията в земеделското стопанство на кандидата.
 При завършване на конкретната инвестиция  и закупуването на специализираното оборудване, кандидатът ще разгърне потенциала си и ще подобри осъществяваната от него дейност. 
Това ще позволи максимално и ефективно да оползотвори материалните ресурси и опита, с които разполага, и да засили конкурентоспособността си.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
СМР на обект Ферма за отглеждане на крави-майки с телета: Подобряването на комфорта на животните започва още с планировката на обора. Предвид голямата бройка на животните е наложително съответно да бъдат създадени и адекватни условия за тяхното отглеждане. Сградите, в които се отглеждат животните трябва да осигурят напълно контролирана среда по отношение на светлина, температура и влажност на въздуха, въздушни течения и други показатели. Само така могат да се спазят изискванията при отглеждане на животни и да се оптимизира количеството и качеството на продукцията. Правилното изграждане и обособяване на животновъдни сгради е в основата на спазване на тези изисквания. Предмет на дейността е изграждане на ферма за отглеждане на крави-майки с телета в землището на с. Антон, общ. Антон. - Обор с помещения за отглеждане на говеда за месо- 2035,20 кв.м; - Битова сграда за персонала -84,10 кв.м; Оборът ще бъде изграден на базата на боксови помещения в две редици, за да може всяка крава да бъде самостоятелно. На животните ще бъдат осигурени достатъчно свободна площ за движение, хранене, поене, както и оптимални условия за микроклимат в обора. Физическата среда ще е подходяща за отглежданите животни, като ще се сведе до минимум рискът от нараняване и предаване на болести или паразити. Кандидатът ще може да ограничи и минимизира риска от разпространение на болести по животните и скъпото им лечение. Проектът е в пълно съответствие с изискванията за осигуряване на защита и биосигурност. 960 599.99 0.00
Проектиране: Възложено е изготвяне на технически проект за изграждане на ферма за крави-майки с телета в с. Антон. Към момента проекта е изготвен 33 700.00 0.00
Подготовка и управление на проекта: Дейността включва: Разработване и окомплектоване на цялостно проектното предложение- бизнес план, декларации, попълване на електронен формуляр за кандидатстване; Съдействие за набавяне на документи от външни институции; Наблюдение за административно съответствие на проекта; Управление на одобрения проект, вкл. цялостно подпомагане на бенефициента до изплащането на безвъзмездната помощ; Подготовка на отчети и заявления за изплащане на финансовата помощ. 29 330.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.